Avro Lancaster Revell 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez spiton » środa, 1 lipca 2009, 15:10

Jeśli chodzi o mnie, to nie musisz być przesadnie delikatny, jak będziesz robił okopcenia i inne ślady eksploatacji ;-))))
Mam airfixa, i muszę powiedzieć, ze to nie jest zły model. W revellu nie podoba mi się uskok na grzbiecie kadłuba , zrobiony w celu zamocowania kabiny. W oryginale uskoku oczywiście nie było(tak myślę ,-)). Airfix ma fajne nity.
Pozdrawiam
PS. jak zawsze u Ciebie genialny detal!!!!!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez HubertK » wtorek, 21 lipca 2009, 13:31

Trochę nadrobiłem..
Stan na chwilę obecną - Lanc stoi o własnych siłach, Bomb bay jest w trakcie wykańczania.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Sklejanie podwozia to jakaś makabra, revell mógł to lepiej wymyślić. Koła będą jeszcze washowane.

pzdr
HubertK
 

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez Jaho63 » wtorek, 21 lipca 2009, 22:38

Tekst jest za długi i tendencyjny. Nie no przecież nie pochwalam wojny jako takiej, ale nie oceniałbym lotników tak jak Ty :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez HubertK » sobota, 8 sierpnia 2009, 16:32

Witam
Trochę "drgnęło". Wykończyłem podwozie i luk bombowy, zamontowałem blaszki zewnętrzne, powalczyłem trochę z oszkleniem.Myślę też jak zrobić antenę do radaru H2S. Ta od revella mi się nie podoba i usiłuję coś samemu wystrugać. Czy ma ktoś jakieś szkice/rysunki/zdjęcia tej antenki?

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Lada chwila powinienem lakierować na matowo, przykleić oszklenie i wstawić Lanca do galerii...




pzdr
HubertK
 

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 9 sierpnia 2009, 13:32

Czemu moderator nie wywalił konsekwentnie całego OT, tylko mój post i kolegi Jaho ?????
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 9 sierpnia 2009, 13:53

spiton napisał(a):Czemu moderator nie wywalił konsekwentnie całego OT, tylko mój post i kolegi Jaho ?????


Proszę bardzo, reszta usunięta.

Przypominam Szanownym Kolegom, że to forum modelarskie.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez HubertK » środa, 9 września 2009, 20:37

Witam po dłuższej niż myślałem przerwie :roll:

Wakacje się skończyły, czas na modelarstwo mi się skończy lada moment, więc po bezowocnych tygodniach wrzuciłem 5 bieg i...

poprawiłem kolektory wydechowe
Obrazek
Zrobiłem bombsight celownik bombardierski
Obrazek
Zamontowałem karabiny i owiewki
Obrazek
Obrazek
Stworzyłem H2S
Obrazek
Obrazek
Zamontowałem i podłączyłem silnik
Obrazek
Obrazek

Teraz muszę suchym pędzlem przyrdzewieć kolektory wydechowe, prysnąć lakierem w paru miejscach, przedrzeć kilka miejsc, wyjść na słońce i zrobić kilka zdjęć do galerii, która pojawi się jutro tj. czwartek lub piątek

pozdrawiam
HK
HubertK
 

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez greatgonzo » środa, 9 września 2009, 20:48

Jeżeli wzrok mnie nie myli to ostatnie zdjęcie raczej pokazuje zwykłe rury wydechowe i trudno mówić o kolektorach.

Bardzo interesujący model zmierza ku końcowi. Liczyłem, że będziesz miał jakiś pomysł na jednolitość czerni kamuflażu...
Są w tym modelu elementy, moim zdaniem bardzo dobre.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez Jaho63 » środa, 9 września 2009, 21:58

Nie no, kawał modelu to jest. :) Podoba mi się, choć w kwestii wykończeniowej pewnie jeszcze nie powiedziałeś ostatniego słowa? Troszkę oszklenie razi, są szparki i zieleń inna, i to, co mówi Gonzo, jednolita czerń ujmuje realizmu. Tylna wieżyczka super, w ogóle mi się bardzo podoba.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Avro Lancaster Revell 1:72

Postprzez HubertK » środa, 9 września 2009, 22:33

Oszklenie zostanie spacyfikowane :). Na zdjęciach jest tylko spasowane na sucho, a druty/anteny sprawiają ze się trochę podnosi i są szpary. Kolor też będzie ujednolicony. Co do czerni - byłem załamany gdy po polakierowaniu matem powstały "zakurzenia". woda i cierpliwe czyszczenie poprawiają ten stan. Teraz i tak jest lepiej niż było. Tak jak napisałem - będzie czyszczenie. Sposobem byłoby polakierowanie na półmat albo na świecący, aaale... :roll:

Powiem tylko tyle, ze w realu tego aż tak nie widać lampa błyskowa też zrobiła swoje.

Z tylną wieżyczką też jeszcze nie skończyłem ;o) ale muszę pomyśleć ...

Dziękuję za opinie i uwagi :)

Pozdrawiam
HK
HubertK
 

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości