Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » piątek, 21 sierpnia 2009, 07:45

Dzięki za zainteresowanie.Samolot 762-92 sobie odpuściłem ze względu na malowanie statecznika poziomego

Obrazek

końcówka może być żółta albo szara nie chciałem zgadywać.

Wybrałem ten 2 wariant czyli 761-25

Obrazek

Obrazek

zwróć uwagę na prawe skrzydło , moim zdaniem jest trochę innego koloru przy kadłubie.
Jeśli chodzi o kolor dołu to raczej był brudny srebrny błyszczący.

Obrazek

Długo się zastanawiałem nad tym drapaniem skrzydeł, jednak większość ging była nieźle podeptana przy łączeniu z kadłubem
z 1 lub 2 stron.

Obrazek

Jeśli jednak dojdziemy do wniosku że w tym egzemplarzu nie powinno ich być to przemaluję ,czekam na odpowiedź ,a do tego czasu mam nadzieję usunę jeszcze parę baboli przy kabinie.
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez donalyah00 » piątek, 21 sierpnia 2009, 11:03

Wieczorem postaram się wrzucić trochę czytelniejsze fotki -25ki.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » piątek, 21 sierpnia 2009, 13:38

Więc czekam z wielkim zainteresowaniem.Miałem tylko 2 monografie japońskie do jej budowy, oczywiście zdjęcia mogą być z
różnego okresu, ale lepiej trzymać się lepszej wersji tj bardziej udokumentowanej bo jak widzisz zdjęcia słabe i bardzo
nieczytelne. Może faktycznie lepiej zamalować, a tak z ciekawości jak podobaj ci się ten rodzaj odrapań.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez donalyah00 » piątek, 21 sierpnia 2009, 19:23

Oto obiecane fotki.

Dwie pierwsze przedstawiają samolot 761-25:
Obrazek
Obrazek

Faktycznie aluminium na spodzie kadłuba jest błyszczące, ale nie widać na nim odbić (metaliczności). Zielony na skrzydłach wydaje się raczej nieodrapany.

Kolejna fotka, tym razem innej 25-ki:
Obrazek
Na tym samolocie spodnia część pomalowana była chyba na szaro, ale można podejrzeć jak wyglądały osłony silników.

Następna parka fotek to niezidentyfikowane samoloty, ale z tej samej eskadry co 762-92. Widać wyraźnie przyciemnione linie podziału, o których pisałem.
Obrazek
Obrazek

Nawiasem mówiąc, czy w wypadku tego samolotu chodziło Ci o statecznik pionowy czy poziomy w innym kolorze?
Na bocznym zdjęciu, które zamieściłeś, startujący samolot ma wychylony statecznik pionowy i na skutek odbicia światła może się on wydawać jaśniejszy. Na fotce tego samolotu zrobionej z innego kąta - statecznik pionowy ma kolor identyczny z resztą płatowca.

Na deser trochę już podmęczony, zdobyczny egzemplarz z bazy Atsugi. Podejrzewam, że samoloty w jednostkach liniowych marynarki japońskiej były w lepszym stanie niż te świetnie obfotografowane przez amerykanów tuż po wojnie.
Obrazek

Twoje odrapania wydają się być w miarę sensowne (gąbka?), ale coś więcej można byłoby powiedzieć oglądając zbliżenie odrapanego miejsca. Mam w planach ze dwa japończyki (nie wiem kiedy to nastąpi) – póki co myślę, że do odrapań użyję soli i delikatnie poprawię je gąbką.

[fotki pochodzą z Military Aircraft 1993/11, oraz FAOW Ginga Special]
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 10:00

No jak bym nie patrzył, to nie jestem w stanie dostrzec na tych zdjęciach aluminiowego spodu.... Szczególnie na pierwszej fotce widać doskonale gładką i dealnie czystą błyszczącą jasno-szarą powierzchnię :D Aluminium (a raczej srebrny) to ten samolot ma na kołpakach.... Jak dla mnie to on jest zdecydowanie szary na spodzie i tak bym go pomalował nie patrząc na instrukcję. Kolor oznaczeń na stateczniku (również pasek) jak dla mnie żółty.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » sobota, 29 sierpnia 2009, 09:24

Model prawie skończony, muszę jeszcze zmyć klej który pozostał po maskach eduarda , dorobić linkę anteny i poczekać na lepsza pogodę do zrobienia zdjęć.
Opinie mile widziane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dałem się przekonać co do odrapań i zostawiłem tylko symboliczne ,co do koloru spodu jestem pewien srebrnego ( zbyt wiele zdjęć widziałem w tym malowaniu nawet kolorowych w wykonaniu japońców.) Zastanawiam się jeszcze na intensywnością spalin z silników ,na zdjęciach wyglądają na dość intensywne może to jeszcze trochę ścieniuję.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Aleksander » niedziela, 30 sierpnia 2009, 09:14

Bardzo fajnie wyszedł, zwłaszcza podoba mi się malowanie spodu - jakiej farby użyłeś i czym maskowałeś?
Okopcenia od silnika troszkę bym przedłużył na płat - wydaje mi się że jeżeli tak intensywnie kopcił tuż przy wydechach, to powinien zostawić też przynajmniej jakieś szare przebarwienia bliżej spływu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » niedziela, 30 sierpnia 2009, 12:38

Farba na dół to mieszanka gynze (super metalik) z alcadem. Mają tą zaletę że można malować bez maskowania.
Okopcenia mi się nie podobały i już trochę zmieniłem, jak pisałem i tak musiałem go jeszcze trochę dopieścić
( po zdjęciu masek zostało dużo kleju ,czyszcząc zdrapałem część ramek na kabinie).
Na tym etapie poprawek największy kłopot będzie z żółtym kolorem.Jutro postaram się zrobić parę zdjęć po poprawkach i jeśli będzie wyglądało ok. położę lakier końcowy na silniki.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 30 sierpnia 2009, 12:49

Ginga się robi coraz ładniejsza. :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » niedziela, 30 sierpnia 2009, 15:01

Dzisiejsze wypociny, i dopiero zdjęcia pokazały że potrzebna będzie mała korekta.

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 30 sierpnia 2009, 16:35

Spitonowi pewnie się nie spodoba, bo za czysta ;o) , ale dla mnie bardzo fajna. Co zamierzasz jeszcze korygować?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » niedziela, 30 sierpnia 2009, 17:32

Na zdjęciach widać mały odkurz z żółtej farby, lekko ubrudzę natarcie skrzydeł ( ten żółty), linka już zrobiona i to by było na tyle,poczekam na lepszą pogodę i wrzucam do galerii.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości