Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » piątek, 16 stycznia 2009, 21:29

Witam.
Jestem nowy na tym forum, więc wypada się przedstawić. Na imię mam Marek, stąd nick marco2607. Kleję skalę 1/72, głównie samoloty państw Osi. Do projektu przyłączam się z GINGĄ Hasegawy.
Powód prosty - mobilizacja do sklejania zimą (straszny leń mnie dopada), oraz dokończenie tego, co leży w szafie z 2 lata. Przy okazji parę zdjęć ostatniego modelu, mam nadzieję ze będzie pasował.


Obrazek
- Tak ma wyglądać prawidłowy kod...

Pozdrawiam.mk.

Popraw zdjęcia, zgodnie z tym co Ci pokazujemy, ewentualnie poćwicz w miejscu do tego stworzonym.
Jarek dał Ci podpowiedź jak masz wklejać zdjęcia:
taki kod
Obrazek
xenomorph
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: GINGA

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 16 stycznia 2009, 22:01

Witaj Marku.
Z radością dokleję Twój 'warsztat' do listy uczestników projektu i będę czekał, jak pewnie wszyscy, na relację z budowy.

Przy okazji, popraw sposób wstawiania zdjęć i miniaturek w poście powyżej i stosuj taki w kolejnych postach, bo w tej chwili linki z miniaturek prowadzą niezgodnie z regulaminem forum do stron .html.
Tu masz przykład prawidłowych linków. Żeby podejrzeć, kliknij 'Cytuj'.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6043
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 16 stycznia 2009, 22:32

Ginga to model który się składa prawie na sucho. Jakieś drobne miejsca łączeń gdzie trzeba odrobinkę szpachlówki. Tak to nie powinieneś mieć żadnych problemów.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » piątek, 16 stycznia 2009, 22:58

Dzięki ,postaram się wstawiać same zdjęcia,ciągle się uczę pokazywania zdjęć.Byłbym wdzięczny za małą podpowiedź który z linków od góry w ImageShack mogę wklejać do tego forum.
Sam model to faktycznie dobra sklejalność , ale blaszki Eduarda już nie pasują tak ładnie.
Przy okazji byłbym wdzięczny za linki,zdjęcie dotyczące e15k1, e16a1.( dszczególnie cockpity.)
pozdrawiam.mk.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 21 stycznia 2009, 18:29

marco2607 napisał(a):Dzięki ,postaram się wstawiać same zdjęcia,ciągle się uczę pokazywania zdjęć.Byłbym wdzięczny za małą podpowiedź który z linków od góry w ImageShack mogę wklejać do tego forum.
Sam model to faktycznie dobra sklejalność , ale blaszki Eduarda już nie pasują tak ładnie.
Przy okazji byłbym wdzięczny za linki,zdjęcie dotyczące e15k1, e16a1.( dszczególnie cockpity.)
pozdrawiam.mk.


Witaj na forum Marku.
Korzystaj z linka umieszczonego na samym dole, z zastrzeżeniem, by z niego nie korzystać ;o) Możesz go od razu umieścić w znacznikach [img].
Czekam na Twoje modele pozostałych sygnatariuszy Osi ;o)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » sobota, 28 lutego 2009, 18:18

Witam
Zgłosiłem sie do projektu i miesiąc prysnął.Musiałem skończyć ZUIUNA ( zdjęcie niżej) i teraz ostro do dzieła.
Bez dużych kombinacji, aby go skończyć ,trochę podpadł - kłopoty z podwoziem ( blaszki edka ).
Na samoloty niemiecki przyjdzie czas po japonskich wodnosamolotach.( trochę rupieci nazbierałem i pewnie z waszą pomocą ( malowanie) uda się coś zrobić.

Ciach !!! Zdjęcie wklejone niezgodnie z regulaminem.
xenomorph
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » niedziela, 1 marca 2009, 16:44

Mam nadzieję że załapałem wstawianie zdjęć. ( dzięki za podpowiedź)

Obrazek

Teraz Ci się udało. Ale nie zapomnij poprawić zdjęć z pierwszego Twojego posta,
bo zostaną usunięte. Pozdrawiam
xenomorph
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » czwartek, 5 marca 2009, 20:17

Witam.
Trochę podłubałem i jest jak zwykle , tym razem problemem jest porysowana faktura modelu , żałowałem cienkich linii pod sufracer, i poszedł od razu czarny połysk ( srebrny dól).
Doprowadzenie do stanu zadawalającego zajmie mi z parą dni więc skorzystam z okazji i zapytam o zdjęcia maloań samolotu o nr. 761-25 lub 762-92,( standart kalek hasegawy), mam parę ale słabo widoczne i samoloty prawie nówki a ja chciałem trochę skórkę podrapac -).
Tak to nrazie wygląda.

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » czwartek, 13 sierpnia 2009, 17:10

Chyba za bardzo do serca wziąłem stwierdzenie Daniela
Daniel-Martola napisał(a):Ginga to model który się składa prawie na sucho. Jakieś drobne miejsca łączeń gdzie trzeba odrobinkę szpachlówki. Tak to nie powinieneś mieć żadnych problemów.
pozdrawiam


bo chciałem go za szybko złożyć. Obecnie jestem na etapie prawdy i widzę że jeszcze trochę szlifowania zostało.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » wtorek, 18 sierpnia 2009, 17:48

Powoli do przodu.Co sądzicie o tym malowaniu, będą jeszcze małe obdrapania, nowy problem to maski eduarda i na
kabinie muszę zrobić poprawki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez donalyah00 » środa, 19 sierpnia 2009, 09:46

Nieźle to wygląda. Podoba mi się zwłaszcza ciemniejszy odcien aluminium. Wieczorem postaram się zerknąć do książek odnośnie fotek. Zastanawiam się tylko nad spasowaniem zespołów silnikowych do płatowca - po pomalowaniu będzie mały margines błędu...
PS. Gdzie można obejrzeć więcej fotek Twojego Zui-una?
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » środa, 19 sierpnia 2009, 10:34

Ładnie wygląda twoja GINGA. Ten srebrny spód to na podstawie instrukcji malowania dałeś? Nie jestem pewien co do tego.... ale popatrze po źródłach...
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » środa, 19 sierpnia 2009, 14:45

Faktycznie zrobiłem według instrukcji, chociaż najbardziej mi nie pasował srebrny kolor we wnękach podwozia.Ale może tak malowali przy srebrnych spodach ( ten jest ok. w malowaniu tego samolotu) , widziałem parę malowanek kolorowych i na zdjęciach taż wygląda na srebrny ( chociaż to zawsze jest domniemanie).
Dół malowany część srebrną alcad2 a częśc super metalikiem gunze ( świetna farba, ale w cenie złota ).
Góra to cieniowana 15 gunze.
Szkoda że na zdjęciu które mam wygląda na mało odrapany, później postaram się je wkleić, może komuś się przyda.
donalyah00 napisał(a):Zastanawiam się tylko nad spasowaniem zespołów silnikowych do płatowca - po pomalowaniu będzie mały margines błędu...
PS. Gdzie można obejrzeć więcej fotek Twojego Zui-una?


Po problemach z przednią owiewką trzy razy przymierzam zanim przykleję, poza tym silniki pasowały idealnie.
Mam nadzieję że nie naruszę zasad tego forum podając link do innego, zrobiłem tam parę japońców w ramach konkursu
( fajna motywacja aby coś wreszcie skończyć, bo ostatnio były z tym problemy ).NICK TEN SAM.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... 4a8d9c9884
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » czwartek, 20 sierpnia 2009, 18:04

I po małej zdrapce, mam nadzieję że za bardzo nie zepsułem malowania.

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kugisho P1Y1 GINGA - Hasegawa 1:72

Postprzez donalyah00 » czwartek, 20 sierpnia 2009, 18:42

Przejrzałem literaturę, którą posiadam i oba samoloty były raczej czyste (bez odrapań). Samolot stojący obok 762-92 w miejscu, gdzie Twój model ma odrapania na skrzydle posiada tylko i wyłącznie ciemne zacieki w miejscach łączenia blach poszycia. Odrapań i wytarć za bardzo na nim nie widać, raczej delikatne wypłowienie środków paneli. Dodam, że jest to samolot stojący obok 762-92, podejrzewam, że mógł być z tej samej partii produkcyjnej i w podobny sposób zostać zużyty.

I 762-92 i 761-25 na w miarę wyraźnych zdjęciach widoczne są tylko z boku. Pierwszy z nich ma zamalowane obwódki wokół kadłubowych Hinomaru, drugi ma je oryginalnie białe. To co jeszcze rzuciło mi się w oczy na fotkach to raczej matowy (bez połysku) kolor aluminium na spodzie. Przejście kolorów w obu wypadkach ostre.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości