Nakajima A6M2-N Rufe- Hasegawa 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Nakajima A6M2-N Rufe- Hasegawa 1/48

Postprzez octan » niedziela, 25 stycznia 2009, 12:12

Czas zacząć Rufe, zestaw to Hasegawa "Aleutian Island" , model będzie prosto z pudła, no może z wyjątkiem silnika bo jakoś zestawowy mi nie pasuje i zastanawiam się nad użyciem zestawu CMK (i pewno nie zawaham się go użyć) , malowanie oczywiście z Aleutów "amei-iro " . Czas pokazać trochę fotek z prac .

Prace rozpocząłem od kabinki , jedyną blaszką jaką dodam będą pasy z Eduarda tak poza tym wszystko prosto z zestawu , kabinka pomalowana "Nakajima interior green" z Gunze plus wash z "Smoke Ink" z palety Vallejo Game Color i oczywiście delikatna przecierka srebrnym .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już aerograf był w użyciu to przyszedł czas na śmigło, pomalowane zostało za pomocą Mr Metal Aluminium na to poszedł Sealer z MM celem zabezpieczenia metalizera.
Obrazek

Oczywiście został już sklejony kadłub oraz pływaki jak i skrzydło, jak na razie bez sensacji (sam się klei) szpachli znikoma ilość .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to by było na tyle, następna relacja wkrótce .
octan
 

Reklama

Re: Nakajima A6M2-N Rufe- Hasegawa 1/48

Postprzez zegeye » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 13:10

A nitowania nie będzie??? :-/
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nakajima A6M2-N Rufe- Hasegawa 1/48

Postprzez octan » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 19:22

zegeye napisał(a):A nitowania nie będzie??? :-/


Cały czas się nad tym zastanawiam, póki nie złożę kadłuba że skrzydłami, to któż to wie .
octan
 

Re: Nakajima A6M2-N Rufe- Hasegawa 1/48

Postprzez octan » poniedziałek, 2 marca 2009, 14:02

Trochę czasu minęło więc trza coś pokazać żeby nie było że robota stanęła . Rufe dostało podkład z brązowej farby a na to mundurek Ameiro , powiem szczerze kupę czasu spędziłem na poszukiwaniach tego właściwego koloru w końcu zdecydowałem się na mieszanie farb według tego co podaje Joern Leckscheid z J-aircraft a skład jest następujący

  • H 1 - 80 %
  • H 7 - 7 %
  • H 6 - 5 %
  • H 2 - 2 %
  • H 4 - 3 %
kolory zostały podane według Gunze, zamieniłem je na Vallejo Model Color . Powiem że kolorek trochę mnie zaskoczył, jest szaro-zielony żeby nie powiedzieć miętowy, ale według Zegeya kolor oferowany przez White Ensing właśnie taki jest , niestety zdjęcia nie oddają tego koloru :( wciąż walczę z aparatem .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz czas na maski a potem brudzenie itp, mam nadzieje że kolejne fotki niebawem .
octan
 

Re: Nakajima A6M2-N Rufe- Hasegawa 1/48

Postprzez SokoleOkoPierce » środa, 24 marca 2010, 20:13

Jak zrobiłeś tą przecierke srebrnym w kabinie?
Obrazek
Avatar użytkownika
SokoleOkoPierce
 
Posty: 281
Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 22:26
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości