P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Cichociemny » sobota, 18 lipca 2009, 01:53

Człowiek ciekawy jak to tam wyszło (albo i nie), ale jednak poczekam i ściągnę maski po pryśnięciu matem.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Reklama

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Cichociemny » środa, 22 lipca 2009, 02:14

Tak jak zapowiadałem- spróbowałem zrobić washa. Niestety nie udało mi się podkreślić linii w miejscu amerykańskich gwiazd. Pomimo że kalka ładnie "weszła" w linie, wash ciągle mi się ścierał.

Całość pokryłem matowym lakierem i tu wpadka. W paru miejscach lakier zbielał, nie mam pojęcia dlaczego. Na zdjęciu lekko widać to na prawym chodniku przeciwpoślizgowym i przy wylocie prawego kadłubowego km-u.
Obrazek

W akcie desperacji nalałem do aerografu samego rozcieńczalnika i zacząłem psikać felerne miejsca. Pomogło, nie w 100%, ale mogę uznać że wystarczająco. Teraz Airacobra wygląda tak:
Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez spiton » środa, 22 lipca 2009, 10:58

Dobrze jest zapuszczać wash przy odklejonej kabinie. Ciemna farba świetnie wykańcza krawędzie szprosów kabiny.
Przy czym trzeba to robić farbą zmywalną, i nie da się położyć potem bezbarwnego na te szprosy.Chyba, że pędzelkiem.
Twój wash wyszedł bardzo fajnie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Jaho63 » środa, 22 lipca 2009, 19:09

Kończ go Waść i "obpstrykaj" z każdej strony, bo się zapowiada dobrze :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez michalp78 » środa, 22 lipca 2009, 19:43

Cichociemny napisał(a):Całość pokryłem matowym lakierem i tu wpadka. W paru miejscach lakier zbielał, nie mam pojęcia dlaczego.


A co to był za lakier? Mnie spotkało coś podobnego ze strony akrylowej pactry, tylko że punktowo - powstały białe kropki. Takie powierzchniowe zbielenie może chyba wynikać z zasychania lakieru w locie. Zdarzyło mi się kiedyś z emalią humbrola. Dobrze, że udało się coś (całkiem fajny modelik) uratować.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez ZIO BY NAITT » czwartek, 23 lipca 2009, 08:38

No cóż - zrobił Ci się "trupi mat" - takie cuda dzieją się gdy ciśnienie w aero jest zbyt wysokie i/lub położy się zbyt grubo lakier na powierzchnię modelu .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Cichociemny » sobota, 25 lipca 2009, 23:18

Dzięki za informację. To była emalia Model Mastera.

Ściągnąłem maski z oszklenia i od razu stało się jasne co będzie najsłabszym punktem tego "modelu". Ale po kolei. Po pierwsze w niektórych miejscach maski odeszły mi razem z nałożonym wcześniej sidoluksem, "szczerbiąc" mi też namalowane obramowania. Po drugie okazało się że "półka" za siedzeniem pilota, na której znajdowało się radio, sięga wyżej niż górna krawędź ramy oszklenia, przez co pięknie widać bok tejże "półki". Dało by się może przejść obok tego obojętnie, gdyby nie to, że na wspomniany bok podszedł klej i przez szybę widać ohydny "szew".

W zasadzie maski ściągnąłem parę dni temu, ale nie miałem do tej pory ochoty dzielić się tym "sukcesem".

Spróbowałem coś w tej sytuacji poprawić. Pędzelkiem podmalowałem szybki sidoluksem, a ubytki w obramowaniach farbą. Drugi problem postanowiłem zwalczyć przez przeniesienie wyżej krawędzi oszklenia z tyłu. W związku z tym zamaskowałem co nieco.
Obrazek
Po czym zamalowałem niechciane przezroczystości.

Jak to mniej więcej teraz wygląda, można zobaczyć poniżej.
Obrazek
Aha, łączenie kadłub-oszklenie jak widać też przedstawia się nie najlepiej.

Tak czy siak, Airacobra wygląda teraz tak:
Obrazek Obrazek

Najchętniej rzuciłbym ją teraz w kąt, ale że to model który ma mi posłużyć do nauki, to chciałbym spróbować na nim jeszcze wykonywania okopceń. Swoim umiejętnościom posługiwania się aerografem raczej nie ufam, więc taki sposób odpada. Mam jakiś czarny pigment CMK więc może spróbuje wetrzeć go pędzelkiem (jakieś sugestie?).
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Jaho63 » sobota, 25 lipca 2009, 23:55

Jak na razie to wygląda nieźle, jedynym słabym punktem jest oszklenie (przód też), więc gdyby je wymienić na jakieś vacu to... Poza tym daj więcej zdjęć detali. Świateł pozycyjnych nie robisz?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Cichociemny » niedziela, 26 lipca 2009, 00:03

Jaho63 napisał(a):Jak na razie to wygląda nieźle, jedynym słabym punktem jest oszklenie (przód też), więc gdyby je wymienić na jakieś vacu to...

Tak, przód też, ogólnie całe oszklenie jest do bani. Jako że to model "testowy", to raczej oszklenia wymieniać nie będę, zostanie tak jak jest, jako nauczka na przyszłość ;o)

Jaho63 napisał(a):Poza tym daj więcej zdjęć detali.

Zdjęć detali nie daje bo:
a) model nie ma zbyt wielu detali,
b) czym bliżej, tym gorzej wygląda.
:P

Jaho63 napisał(a):Świateł pozycyjnych nie robisz?

Ano tak, światła. Może spróbuje dorobić.

Szczerze mówiąc zniechęcił mnie ten model lekko, mam ochotę zabrać się za jakiś normalny zestaw, nie "easyikit".
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 27 lipca 2009, 20:04

Hmm... okopcenia. Podejście pierwsze.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Świateł pozycyjnych o zadowalającym mnie kształcie na razie dorobić mi się nie udało. Może jeszcze popróbuje i jak co wyjdzie to dolepię. Tak czy owak, chyba będę kończył dziada.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez spiton » poniedziałek, 27 lipca 2009, 20:09

Jedyne co mi się nie podoba to dziwny kształt drzwi. powinny mieć inny kształt. Ale to wina Hobby Bossa.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 27 lipca 2009, 21:32

"Pikny", okopcenia "tyż pikne". Kołpak też trochę "nie teges". :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez dewertus » poniedziałek, 27 lipca 2009, 23:15

Też mam ten model, ale mój nie będzie się tak dobrze prezentować :-/

Moja Aircobra będzie w malowaniu jednego z pułków WWS operującego nad Leningradem

Odnoszę wrażenie, że modele HB mają zbyt delikatne linie jak na malowanie pędzlem. :-| Maluję akrylami, więc aby uzyskać odpowiednie pokrycie kolorem muszę kłaść 2-3 warstwy, potem dochodzi jeszcze lakier (1 warstwa) i linie robią się na tyle płytkie, że mi wash przy przecieraniu ucieka. :-/ Podobna sytuację miałem już przy brudzeniu Spita i Messera… W modelach Revella linie są głębsze i węższe, dzięki czemu wash trzyma się zdecydowanie lepiej, nie wiem jak będzie przy Italeri - czas pokaże.

Póki co zrobię co się da i zobaczę jaki będzie wynik końcowy 8-)

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-39Q Airacobra (1:72, HobbyBoss)

Postprzez Cichociemny » wtorek, 28 lipca 2009, 22:23

Dzięki panowie za dobre słowo. Tak, drzwi mają nieco dziwny kształt, kołpak też. Takich błędów jest w tym zestawie więcej, niektóre bardziej się rzucają w oczy, inne mniej.

Aha, pisałem wcześniej że będę próbował zrobić okopcenia pigmentem. Próbowałem, wielokrotnie. Nie wyszło- zawsze wyglądało mi to na mazy z pędzla. Chwyciłem więc za aerograf i wyszło jak widać wyżej.

Faktycznie, modele HB mają dość delikatne linie podziału i może być problem przy malowaniu pędzelkiem. W każdym bądź razie ja pewno bym miał, bo pędzelkiem nie umiem malować jeszcze bardziej niż aerografem.

Zapraszam do galerii:
Obrazek

PS. Dziękuję wszystkim udzielającym się w wątku za dobre rady lub pocieszające słowo, a tym co się nie odezwali to nie ;o)
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości