SF PZL P 77 BIELIK 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

SF PZL P 77 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » niedziela, 17 maja 2009, 20:04

Ze względu że wszystko co w nadmiarze to nie zdrowe więc to będzie mój ostatni projekt z cyklu SF. Będzie to trzeci do kompletu po Irbisie, Szczupaku.
Jako baza znaleziony Mustang D z hobbybosa i resztki złomu z innych Mustangów i nie tylko.
Projekt to wypasiony na sterydach wysokościowy Mustang w lotnictwie Polskim w roli myśliwca nocnego rok hipotetycznie 1945-46.Takie mega SF.
Malowanie czarny mat jak TwinMustangi szachownice tylko koloru szarego zmniejszona widzialnośc dla trubu nocnego.
Przy herbatce sobie tak poszkicowałem i wyszło coś takiego jak na zdjęciu karteluszki. Wymiary i prporcje są bardzo wstępnie określone w realu będzie wszystko dopasowane w granicach rozsądku, większa rozpiętośc skrzydeł itd.


Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak na szkicach widać będą dwa czterołopatowe śmigła przeciwbieżne, Przód troszkę wyciągnięty i szpiczasty kołpak ma nadać szybkościowy wygląd samolotu, Końcówki skrzydeł to temat otwarty.
Proszę o ocenę wstępnego projektu. ;o)
Ostatnio edytowano sobota, 30 maja 2009, 00:17 przez SOPOL73, łącznie edytowano 2 razy
SOPOL73
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez RAV » niedziela, 17 maja 2009, 20:09

SOPOL73 napisał(a):Malowanie czarny mat jak TwinMustangi szachownice tylko koloru szarego zmniejszona widzialnośc dla trubu nocnego.

:D
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » niedziela, 17 maja 2009, 21:23

Co do nazwy to biorę pod uwagę jeszcze ORZEŁ lub z racji nocnego polowania PUSZCZYK ;o) :)
SOPOL73
 

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 17 maja 2009, 21:44

Taki amerykański Ta-152 H ;_)))
Może być interesująco.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez GrzeM » niedziela, 17 maja 2009, 23:07

Lepszy Puszczyk niż Bielik - no bo nocny. A nocna myśliwska wersja Łosia - Puchacz. Powodzenia!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez Łukasz Kędzierski » poniedziałek, 18 maja 2009, 04:47

Taki wypasiony Mustang to podchodzi troche pod CA-15, chociaz Twoja koncepcja jest inna.

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez Dominik » poniedziałek, 18 maja 2009, 06:50

Jak się patrzę na ten rysunek Bielika, czy jak mu tam będzie, to widzę Martin Bakera MB-5 a nie Kangura.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 18 maja 2009, 10:57

Zmiana tylko śmigła i niewielkie retusze sylwetki nie wystarczą , żeby to przestał byc Mustang...
Może zupełne przebudowanie kadłuba i chłodnica pierścieniowa jak w FW 190D?

Malowanie czarny mat jak TwinMustangi

No to raczej czarny połysk?

Szachownica bez czerwonego będzie wyglądac kozacko, ale równie dobrze może byc bez białego...albo klasyczna białoczerwona. Koniecznie asymetrycznie!


Proszę o ocenę wstępnego projektu.

Jak już zmieniasz i powiększasz statecznik pionowy, to zrezygnuj z płetwy i zmień obrys na typowy dla PZL.
Powiększenie chłodnicy wydaje się konieczne.
Chwyt powietrza do silnika musi byc zaraz na początku kadłuba. Cofanie go psuje opływ. Przedłuż raczej częśc silnikową między rurami wydechu i skrzydłem.
Radzę dac mu drugiego załoganta w przedłużonym kadłubie (w miejscu radia ) i zasobniki z radarem pod skrzydłami, albo na końcach skrzydeł jak zbiorniki paliwa w mustangach cavalier.

Na koniec wyślij go na jakąś misję interwencyjną w Europie Zachodniej opanowanej przez rewolucję komunistyczną rozprzestrzeniającą się od Hiszpanii, gdzie Franco poniósł ostateczną klęskę w 1937 roku i pomaluj żółte pasy szybkiej identyfikacji...
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » poniedziałek, 18 maja 2009, 19:13

Wszelkie możliwe do wykonania i sensowne podpowiedzi uwzględnię i opiszę w projekcie po środzie.
Dzięki za sugestie i podpowiedzi, pozdrawiam wszystkich. ;o)
SOPOL73
 

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » czwartek, 21 maja 2009, 15:54

Dominik napisał(a):Jak się patrzę na ten rysunek Bielika, czy jak mu tam będzie, to widzę Martin Bakera MB-5 a nie Kangura.


Zgadzam się mój projekt jest podobny do MB 5 ale zapewniam że czytając tego posta dopiero sobie przypomniałem o MB 5 :D . Wiedziałem że takie konstrukcje były ale nie starałem się do nich nawiązywać.
Mam dylemat czy śmigło zrobić w układzie 2x4 czy 2x3. ;o)
SOPOL73
 

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » czwartek, 21 maja 2009, 15:59

Grzegorz2107 napisał(a):No to raczej czarny połysk?

Szachownica bez czerwonego będzie wyglądac kozacko, ale równie dobrze może byc bez białego...albo klasyczna białoczerwona. Koniecznie asymetrycznie!


Tak tak mam czarnego Twin Mustanga i jest w połysku!!!!
Szachownica będzie czerwona bez białego. Co do statecznika pionowego i innych to zobaczymy jak wyjdzie w praniu trzeba będzie to pozmieniam.
Nazwę pozostawiam Bielik ale numeracja idzie do góry na P 77 ;o)
SOPOL73
 

Re: SF PZL P 66 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » sobota, 30 maja 2009, 00:14

Witam
Ot sobie taki koncept Bielika powstał z Mustanga dla przypomnienia. Jeszcze jest w powijakach. Teraz będzie szpachlowanie i zalewanie CA tam gdzie trzeba

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:) Co o tym sądzicie?! Wygląda jak na obecne czasy Ha Ha, ale to ma być 45-46 powstanie konstrukcji.
SOPOL73
 

Re: SF PZL P 77 BIELIK 1:72

Postprzez spiton » sobota, 30 maja 2009, 00:47

Chyba najlepszy Twój projekt.
Pomaluj go koniecznie na naturalny kolor duraluminium, z czarnym pasem przed kabiną. To mi wygląda na samolot wysokościowy, i malowanie go na czarno to niemądry pomysł ;-))
I popraw w taki sposób ogon:
Obrazek
Sorry ,ze się szarogęszę, ale ten bielik zapowiada się nieźle !!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: SF PZL P 77 BIELIK 1:72

Postprzez SOPOL73 » sobota, 30 maja 2009, 00:59

Pomysł z ogonem dobry tak zrobię - szpiczaste stateczniki to będzie taki mój podpis!

Co do malowania pomysł też warty przemyślenia. Więc zadaję pytanie ankitę jak ma być malowany:
1 duraluminium
2 czarny
3 czarny z jaśniejszymi mazami lub ciapkami itp.

dodatkowe pytanie czy kadłub przed statecznikiem powinien byc dłuższy? ;o)
SOPOL73
 

Re: SF PZL P 77 BIELIK 1:72

Postprzez spiton » sobota, 30 maja 2009, 01:11

Samoloty wysokościowe nie były malowane w ciapki, chyba, że działały z baz narażonych na atak. Wtedy miały kamo dostosowane do okoliczności przyrody.
Jak chcesz robić ankietę, do dopisz jeszcze" różowy w serca", i "granatowy z napisem NAVY" ;_))))
Ja bym nie ryzykował ;-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości