Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez Corsair » niedziela, 21 czerwca 2009, 22:23

Złagodzisz jakoś tę krateczkę na przedniej części kadłuba? Troszkę razi po oczach z racji sporego kontrastu. Choć jak pójdzie nad tym górny płat... Niestety do niczego innego nie udało mi się więcej przyczepić :D Całość jak na razie świetna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 00:03

Corsair napisał(a):Złagodzisz jakoś tę krateczkę na przedniej części kadłuba? Troszkę razi po oczach z racji sporego kontrastu. Choć jak pójdzie nad tym górny płat...


No nie... Żartujesz, prawda? Właśnie tak chciałem mieć. ;o) Ta kratka to bodaj najbardziej charakterystyczna cecha Pupów.
Choć po zmatowieniu, które właśnie wykonałem, może troszkę się to złagodziło. Najważniejsze jednak, że zniknęła też niemal całkowicie "drobna kaszka", która mi się zrobiła po poprzedniej warstwie bezbarwnego.

Corsair napisał(a):Niestety do niczego innego nie udało mi się więcej przyczepić :D Całość jak na razie świetna.


Nie martw się. Na pewno jeszcze coś schrzanię. ;o) Dziś niewiele brakło, abym musiał naprawiać całe podwozie, jak mi się model wyślizgnął z ręki. Na szczęście spadł na biurko, nie na podłogę, i tylko oś się odkleiła i ta jej środkowa linka...
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez Corsair » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 11:42

PrzemoL napisał(a):Nie martw się. Na pewno jeszcze coś schrzanię.

Ok. Czekam cierpliwie :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 18:21

Zacząłem przerabiać jednopłata na dwupłata.

Obrazek
Obrazek
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez ZIO BY NAITT » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 19:03

Aaaaa , teraz rozumiem - wprawiasz się na Pup-ie przed walką z 1½ ... ;o)

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez spiton » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 19:06

Modele airfixa, mają bardzo delikatne zastrzały. świetnie to wygląda na modelu (kiedyś zrobiłem wszystkie airfixy z pierwszej wojny ;-))))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 19:59

ZIO BY NAITT napisał(a):Aaaaa , teraz rozumiem - wprawiasz się na Pup-ie przed walką z 1½ ... ;o)

To model Toko jest taki trudny, że piszesz o "walce"? Bo ja mam nadzieję na przyjemny model po tych wszystkich poprawkach w Pupie ( ;o) )


spiton napisał(a):Modele airfixa, mają bardzo delikatne zastrzały. świetnie to wygląda na modelu (kiedyś zrobiłem wszystkie airfixy z pierwszej wojny ;-))))

Faktycznie, są całkiem, całkiem. Zwłaszcza jak się je przymusowo pocieni usuwając ślady przesunięć połówek form. ;o)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » wtorek, 23 czerwca 2009, 22:43

Linki usztywnienia usterzenia i napędy sterów - zrobione. Górny płat na miejscu. Teraz schnie jego łączenie ze słupkami. Śmigło wetknięte tylko na sesję foto - jeszcze będę potrzebował miejsce do chwytania na nosie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jutro słupki baldachimu i naciągi. Wygląda, że koniec coraz bliżej.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » czwartek, 25 czerwca 2009, 09:36

Naciągi gotowe.

Obrazek
Obrazek
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez spiton » czwartek, 25 czerwca 2009, 10:20

Bardzo elegancki, i ładny model. Szczerze mówiąc wolę takie od tych niemieckich "wodotrysków". Bardziej widać kształt samolotu ;-)).
Maska silnika bardzo fajna.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez ZIO BY NAITT » czwartek, 25 czerwca 2009, 12:33

PrzemoL napisał(a):
ZIO BY NAITT napisał(a):Aaaaa , teraz rozumiem - wprawiasz się na Pup-ie przed walką z 1½ ... ;o)

To model Toko jest taki trudny, że piszesz o "walce"? Bo ja mam nadzieję na przyjemny model po tych wszystkich poprawkach w Pupie ( ;o) )


Kto jak kto , ale Ty powinieneś wiedzieć jak skleja się produkty Toko/Eastern Express/Roden ;o)

Tak na poważnie , to Strutter był modelem który najbardziej dał mi "w kość" w kwestii geometrii komory płatów - mało co krew , pot i łzy ...

A brat mniejszy Struttera owszem , przecudnej urody .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 25 czerwca 2009, 14:31

He he, te linki na górnym płacie wyglądają jakby był jakis pęd powietrza od dołu... :)
Fajnie.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » czwartek, 25 czerwca 2009, 15:05

ZIO BY NAITT napisał(a): Kto jak kto , ale Ty powinieneś wiedzieć jak skleja się produkty Toko/Eastern Express/Roden ;o)

No coś tam wiem, ale...

ZIO BY NAITT napisał(a): Tak na poważnie , to Strutter był modelem który najbardziej dał mi "w kość" w kwestii geometrii komory płatów - mało co krew , pot i łzy ...

... tu mnie zaskoczyłeś. Wydawało mi się, że skoro płaty są w całości, to nic złego nie może się dziać. Według mnie najgorsze są Rodenowskie Albatrosy, gdzie płat dolny nakleja się niemal na styk do kadłuba, a górny se trzeba zlepić z trzech kawałków. To jest dopiero walka z geometrią. Cóż, spróbuję jak mi pójdzie ze Strutterem.

ZIO BY NAITT napisał(a): A brat mniejszy Struttera owszem , przecudnej urody .

Zdecydowanie najładniejszy Sopwith. Taki zgrabniutki. I zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu na doprowadzenie tego Airfixa do ładu.

wojtek_fajga napisał(a):He he, te linki na górnym płacie wyglądają jakby był jakis pęd powietrza od dołu... :)Fajnie.

Nie, to było na żel. ;o) A w ogóle to już są zgolone.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez PrzemoL » czwartek, 25 czerwca 2009, 23:13

To już ostatnie fotki warsztatowe. Dolne części napędów lotek zrobione razem z małymi okrągłymi haczykami pod płatem. Roundele naklejone, wash był. Teraz zostaje tylko nakleić paseczki, pocieniować, zawerniksować i dokończyć napędy górnych lotek. Yes, yes, yes!!!

Obrazek
Obrazek
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopwith Pup (1/72, Airfix)

Postprzez Michał Janik » piątek, 26 czerwca 2009, 10:06

wojtek_fajga napisał(a):He he, te linki na górnym płacie wyglądają jakby był jakis pęd powietrza od dołu... :)
Fajnie.

No Marylin Monroe po prostu, ze znanej sceny.
Obrazek
http://kinokult.com/marylin-monroe/
Choć... Może tutaj obrazoburstwo i herezję ogłoszę, ale Pup (Twój? hmmm może lepiej - Pup, który tutaj pokazujesz) chyba jednak ładniejszy niż Marylin. Oczywiście wszystko to kwestia gustu ;o)

Tak serio, to bardzo mi się podoba Twoja praca, Przemku. Zwłaszcza właśnie cieniowanie za pomocą paseczków. Tym bardziej, że moja pierwsza próba podejścia do tego temtu okazała się nieudana. Będę musiał raz jeszcze uważnie obejrzeć i poczytać Twój wątek.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości