Kawanishi E15K1 Shiun - Hasegawa 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Kawanishi E15K1 Shiun - Hasegawa 1:72

Postprzez donalyah00 » środa, 29 lipca 2009, 23:40

Niezła robota - gratulacje! Co mi się rzuciło w oczy - brak washa w liniach podziału na kalkomaniach. Czy nadmuchiwane części pływaków są w innym kolorze? Oprócz tego, czy mógłbyś kompresować zdjęcia w mniejszym stopniu? Zamiast szczegółów widać artefakty formatu jpg...
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kawanishi E15K1 Shiun - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » czwartek, 30 lipca 2009, 08:56

Dzięki za dobre słowo, łosz na kalkach jest tylko nie dany po wszystkich liniach, nie chciałem robić kartonówki.
Pływaki faktycznie są ciemniejsze i bardziej matowe, co do zdjęć masz rację, jeszcze sporo w tej dziedzinie muszę się
nauczyć.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawanishi E15K1 Shiun - Hasegawa 1:72

Postprzez zegeye » czwartek, 30 lipca 2009, 19:43

Naprawdę niezły model z tego wycągnąłeś. Jestem pod wrażeniem. Parę drobiazgów.... tył śmigła ja bym dał czarny. Myślę że lepiej się tłumaczy....choć to moje subiektywne zdanie. Owiewka pilota chyba nie powinna odjeżdżać do tyłu dalej niż płyta pancerna za jego fotelem.... bo teraz trochę dziwnie wygląda. No i oznaczenia kodowe na ogonie..... to oczywiście SF. Ale ja bym nie dawał domniemanych oznaczeń krążownika Oyodo, na który tak naprawdę nie zostały zaokrętowane. Ja pewnie zrobię oznaczenia z Yokosuka Air Technical Arsenal gdzie były one testowane i wyposażane w niezbędne instrumenty i skąd później przebazowano je do Palau. Ale oczywiście tego typu oznaczenia też będą całkowicie SF, ze względu na brak potwierdzenia fotograficznego....
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Kawanishi E15K1 Shiun - Hasegawa 1:72

Postprzez marco2607 » czwartek, 30 lipca 2009, 20:12

Kolor śmigła od wewnątrz zrobiłem tak samo jak w kyofu ,firma ta sama więc czemu by było inaczej.Owiewka jest jeszcze nie przyklejona położyłem tylko do zdjęć , bo wstyd się przyznać ale muszę zrobić małą linię przez jej całość (środek).
Co do oznaczeń to od początku miał być z OYODO , być może nie zostały zaokrętowane, ale może został do niego któryś przygotowany.
-).To oczywiście żart, bo niestety mimo szczerych chęci i tak jest w tym modelu zbyt wiele sf. Ale nawet mi się podoba pomimo
poru baboli których, nie zdołałem uniknąć.Proponuję ci zmienić kalki lub namalować ( żałuję że nie malowałem,a mam szablon
- zapomniałem o nim).Są jakieś za duże i blaszane,chyba tylko na czeskie płyny ( albo moje były bardzo stare).

DZIĘKI ZA WSPARCIE (ZEGEYE), TROCHĘ SZKODA ŻE TAK MAŁO OSÓB TEN MODEL INTERESUJE BO TEMAT WYDAWAŁ MI SIĘ CIEKAWY.
POWODZENIA W BUDOWIE. MK.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawanishi E15K1 Shiun - Hasegawa 1:72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 30 lipca 2009, 22:38

marco2607 napisał(a):TAK MAŁO OSÓB TEN MODEL INTERESUJE

To prawda sam samolot mnie nie interesuje (i tak zainteresowania za bardzo mi się rozpłynęły ;o) ), ale z przyjemnością oglądałem jak go robiłeś. Faktycznie razi brak washa na znakach (no chyba, że to tylko na zdjęciach tak wygląda. :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości