[Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez jarek1983 » wtorek, 3 marca 2015, 07:27

Cześć,

Ja miałem podobnie, ale z produktem Microscale. Spód malowany Gunze H, a wierzch Tamiya, po położeniu Micro Sol kalki nie zostały uszkodzone, ale powierzchnia wykonana farbą Gunze H wyraźnie ściemniała i rozmyła się tam gdzie był płyn. Na farbie Tamiya nie stwierdziłem żadnych uszkodzeń. Całość była zabezpieczona uprzednio lakierem błyszczącym XtraColor.

Pozdrawiam,
Jarek
jarek1983
 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 24 stycznia 2014, 18:36

Reklama

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez Dominik » wtorek, 3 marca 2015, 12:26

Co do uszkodzenia powierzchni przez Settera to baardzo dziwne. Odkąd maluję aerografem używam głównie Gunze (czasami też Tamiya) i nigdy nie miałem takich problemów. Ale zawsze Levelling Thinner. Co do rozmazanych barw, to napisz do Hannantsa reklamację. Ja kiedyś miałem problem, zareklamowałem i dostałem nowy zestaw.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez Voltan » środa, 4 marca 2015, 01:02

Farba i lakier Gunze H, Leveling thiner. Lakier całkiem wysechł przed kalkami. Wcześniej jako bezbarwnego pod kalki i wash używałem pactry Clera(G) i nie było problemów.

Na szczęście zacząłem od dołu, więc góra wygląda tak. Bez płynu kalki położyłem, podobnie na bokach.

Obrazek

A tu jest źle

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po kilku konsultacjach w dniu dzisiejszym trochę się podniosłem na duchu. Chciałem kalki sztukować wycinkami z innych ale przy poszukiwaniach znalazłem dwa oznaczenia które zostały z FIATa. Wymiarowo pasują, ale odcień jest minimalnie ciemniejszy. Na szczęścicie obie będą na dole, więc powinno być dobrze.

Uszkodzone kalki przejechałem papierem 2500 aby było gładko i spróbuję nakleić zamienniki. Jak to się nie uda to pozostanie mi zmycie i malowanie od masek.

Na jednym ze zdjęć widać jak softer zeżarł farbę na skrzydle. Coś muszę z tym wymyślić.
Zastanawiam się jak naprawiano takie poszycie.

Poprawiłem żółty :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez Adam » środa, 4 marca 2015, 08:43

Dobrze, że reszta kalek ułożyła się bez problemów.
Jakby te kalki nie pasowały to może Montex coś ma, warto ich się zapytać, mi osobiście proponowali mi pomoc.

Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez radoslaw6363 » środa, 4 marca 2015, 09:07

Najgorsze jest to że kiedy wszystko jest na tip-top ;o) zawsze coś się dzieje :twisted: A to farba gdzieś odpadnie, a to okaże się że włos się gdzieś przykleił, albo jakiś cypindeusz się odłamie :evil: jak nie urok to przemarsz wojsk :lol:
Miałem kiedyś problem z rozpadającymi się kalkami i połatałem je kawałkami innych, efekt był całkiem dobry ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez Aero74 » poniedziałek, 9 marca 2015, 12:06

Cześć,
przykro mi z powodu kalek, tym bardziej że są ode mnie .
Xtradecal są wyjątkowo czułe na płyny zmiękczające dlatego zawsze aplikuję je wcześniej wytartym pędzlem, naprawdę minimalną ilość. Nigdy nie miałem przygód z tym że rozmyło mi farbę na kalkomanii.
Gunze H na podstawowym rozpuszczalniku kiedyś mi zrobił to samo co u Ciebie. Nigdy jednak kiedy wszystko było odpowiednio zabezpieczone.
W związku z tym sprawdziłbym płyn? Masz jakieś stare niepotrzebne kalki i złom modelarski, popróbuj czy z innymi też tak się dzieje .

A co do kalek dam Ci gratis Techmodowskie 2 szt na spód. Napisz tylko czy będziesz w Bytomiu, czy mam Ci wysłać?
Avatar użytkownika
Aero74
 
Posty: 443
Dołączył(a): piątek, 9 marca 2012, 15:37
Lokalizacja: Kraków

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez Voltan » poniedziałek, 9 marca 2015, 22:14

Dziękuje Panowie za wsparcie i chęć pomocy.

Położyłem na przeszlifowane kalki oznaczenia które zostały mi z FIAT'a G.50.
Takie były pod ręką. Swastyki maja nieco grubsze belki i nieco ciemniejszy odzień.
Ponieważ obie są na spodniej stronie myślę że mogą zostać. Gdyby była jedna taka i druga inna byłoby słabo.

Obrazek

Posklejałem podwozie i złoszowałem całość.

Przy okazji pytanie do Was. Czy Hurricane miał aluminiowe śmigło, czy z jakiegoś tworzywa? Chciałbym je nieco sfatygować, ale nie chce zrobić babola :)
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez Voltan » poniedziałek, 23 marca 2015, 13:21

Model skończony. Planowałem zabrać do Bytomia, ale nie udało się pojechać.
Galeria niebawem.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Finlandia] Hawker Hurricane Mk I 1/72

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 23 marca 2015, 13:50

Jeśli miał metalowe, to z aluminium, a jeśli Rotola (takie szerokie, np. większość maszyn w dyw. 303) to było to laminowane drewno.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości