Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 28 września 2015, 00:12

Niesamowita praca :) Super! Czekam na galerię BFa i może za jednym zamachem dokończenie jego warsztatu?
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Reklama

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Marcin Witkowski » poniedziałek, 28 września 2015, 08:24

Nad Messerem wisiałem w Bytomiu dobrych kilkanaście minut (swoją drogą, żałuję, że nie udało mi się Ciebie poznać). Przepiękny model! A to co tu pokazujesz ... Wielki SZACUN dla Ciebie!
Poziom forum żwawo podskoczył po Twoim powrocie ;o)
Będę tu często zaglądał!
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 10:13
Lokalizacja: Niekarmia

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 28 września 2015, 09:03

Hej Sebastian!
Fajnie, że pokazałeś swoją pracę na forum ale daj jakiś punkt odniesienia na zdjęciach bo np. ta podłoga kabiny na żywo jest ledwo widoczna a na fotkach wydaje się całkiem duża ;o)
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Nacktgeboren » wtorek, 29 września 2015, 21:52

Oprócz jakości podziwiam piorunujące tempo prac - albo masz mnóstwo wolnego czasu albo jego rewelacyjną organizację ;o)
Zło zawsze zwycięża, bo dobro jest głupie.
http://grim-jester.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Nacktgeboren
 
Posty: 675
Dołączył(a): niedziela, 2 czerwca 2013, 09:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Sebol » wtorek, 29 września 2015, 22:20

cd...

Zabrałem się za tablicę przyrządów.

Tutaj wydrukowane materiały pomocne przy wykonaniu tablicy przyrządów. Korzystam również z dostępnych zdjęć na internecie i w wydawnictwach, których tutaj nie umieszczam. Może powinienem...?
Obrazek

Tablice wydrukowane w kolorze i jako jako kontur (z różnych źródeł). Przeskalowane do 1/48.
Obrazek

Tablice wydrukowane w konturze są bardziej proporcjonalne i lepiej pasują do planów. Nie zdecydowałem się na zastosowanie fototrawionej tablicy przyrządów, bo jest ona mniejsza o około 1mm po zewnętrznym konturze, żeby skompensować grubość plastiku w modelu, do którego była dedykowana. Tablica fototrawiona jest za mała, a co za tym idzie odległości między przyrządami są mniejsze. Poza tym, jest zbyt płaska. Dlatego buduję tablicę od podstaw.
Obrazek

Tablica przeskalowana do 1/48. Pomocna w dobrym skalowaniu była linijka dołączona do rysunku. Wydruk przyklejony do płytki 0.12mm.
Obrazek

Tablica w trakcie wycinania. Przy pomocy wykałaczki wyobliłem brzegi otworów żeby zrobić imitację krawędzi zegarów.
Obrazek

Mimo wszystko skorzystałem z kliszy z zegarami. Niektóre ze skal zegarów pomalowałem od tyłu na żółto, czerwono, czy zielono, zgodnie ze zdjęciami (czego tu za bardzo nie widać), a później prysnąłem na biało od tyłu.
Obrazek

Tablica gotowa do malowania. Brzegi otworów wypchnięte za pomocą wykałaczki, żeby zrobić imitację obwódek zegarów
Obrazek

Pomalowane kołnierze niektórych przyrządów, które wystają poza płaszczyznę tablicy
Obrazek

Gotowe wskaźniki. Z groszówką.
Obrazek

Tablica po pomalowaniu. Nie ma jeszcze przełączników, żeby ich nie wyłamać podczas obrabiania brzegów i dorabiania tylnej strony. Przełączniki pojawią się później.
Obrazek

A tutaj inne zdjęcia z groszówką, o które była prośba (ma ten sam rozmiar co eurocent).
Obrazek
Obrazek

cdn...
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 21:48

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Strużyn » wtorek, 29 września 2015, 22:45

Wyszło fantastycznie. Zdradzisz jak robiłeś kolorowe elementy?... bo przy tych gabarytach szczególnie przy prostokątnym kształcie nie było to pewnie trywialne.
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Sebol » wtorek, 29 września 2015, 22:58

W przypadku okrągłych ramek, to najpierw wytoczyłem na mini wiertarce średnicę zewnętrzną, później skalpelem wyfrezowałem średnicę wewnętrzną, następnie wycinałem plasterki z takiej rurki i po pomalowaniu aerografem przyklejałem na kliszę, którą ponownie trzeba było dociąć po obwodzie, wyszlifować i pomalować zewnętrzną krawędź. Przy wskaźnikach prostokątnych najpierw wycinałem prostokątny otwór, następnie malowałem płytkę aerografem, później przyklejałem na kliszę, brzegi obcinałem skalpelem i odcięte brzegi malowałem.
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 21:48

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Strużyn » wtorek, 29 września 2015, 23:05

Dzięki za opis. Najbardziej tajemniczo brzmi w nim: "wycinałem prostokątny otwór".....jakieś dłutka, czy tylko wprawne ręce i skalpel ?
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Sebol » wtorek, 29 września 2015, 23:10

Strużyn napisał(a):Dzięki za opis. Najbardziej tajemniczo brzmi w nim: "wycinałem prostokątny otwór".....jakieś dłutka, czy tylko wprawne ręce i skalpel ?

Skalpel, lupka i ręka ;o)
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 21:48

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Murek » środa, 30 września 2015, 10:37

Świetny warsztat :D Tablica wygląda jak prawdziwa :shock: Modelarstwo przez duże "M".
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Slash » środa, 30 września 2015, 11:34

Kosmici są wśród nas... ;o)

Czy jesteś w stanie powiedzieć ile mniej więcej czasu dotychczas poświeciłeś na produkcję tego modelu. Najlepiej nie licząc opracowywania dokumentacji. Jestem ciekaw czy to kwestia niesamowitej wprawy w dłubaniu elementów od podstawa czy jednak mozolne męczenie elementów aż wyjdą.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez raptorf22 » środa, 30 września 2015, 11:35

Jest fantastycznie! skąd masz tyle czasu na takie rozdrabnianie? :mrgreen:
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez Krocionorzec » środa, 30 września 2015, 12:19

Slash napisał(a):Kosmici są wśród nas... ;o)

Czy jesteś w stanie powiedzieć ile mniej więcej czasu dotychczas poświeciłeś na produkcję tego modelu. Najlepiej nie licząc opracowywania dokumentacji. Jestem ciekaw czy to kwestia niesamowitej wprawy w dłubaniu elementów od podstawa czy jednak mozolne męczenie elementów aż wyjdą.


Slashu, przecież on teraz napisze że zajęło mu to dwa kwadranse przy kawie!
Pozdrawiam, Michał
Kingsajz dla każdego!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Krocionorzec
 
Posty: 340
Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2014, 09:33

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez GEM » środa, 30 września 2015, 12:22

Jakoś wcześniej nie trafiłem na ten warsztat, ale jak już go znalazłem, to powiem tak, na pewno nie jednego sprowadziłeś na ziemię. Mnie na pewno. Jestem pod wielkim wrażeniem. Pełen szacunek.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Hawker Hurricane Mk I 1/48 - chyba od podstaw

Postprzez waran » środa, 30 września 2015, 12:35

Fantastyczna budowa modelarska. Gratulacje za warsztat modelarski.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości