[OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez zegeye » sobota, 23 marca 2013, 19:29

marco2607 napisał(a):Tak z ciekawości , co mieszałeś aby uzyskać te kolorki. Malowanie to camo chińskie , naniesiony brąz i zieleń na szaroniebieski kolorek.Szczególnie ten szary wydaje mi się za mleczny.


Kamo rzeczywiście typu chińskiego. Ale nie do końca chińskie bo z okresu walk w Birmie. To nie do końca jest zieleń/brąz. Zieleń jest uzupełniona moją interpretacją barwy która nazywana była ''parched grass''. (zwiędła trawa? sorry za pomyłki w pisowni angielskiej). Opisywana przez tzw świadków czasem jako brąz a czasem jako jaśniejszy zielony. Jako że była ona w takim odcieniu że zmieniała wygląd w zależności od oświetlenia 8-) Swoją uzyskałem poprzez ''złamanie'' zwykłej Humbrolowej Khaki kolorem dark green. Efekt podoba mi się choć oczywiście nie wiem czy ma odniesienie do rzeczywistości. (ale kto to może wiedzieć? :mrgreen: Sam szary podstawowy to farba Gunze acrylic H 60 czy 61 nie pamiętam teraz. W naturalnym świetle wygląda trochę zimniej niz teraz. Nie wszystkie Ki 27 były malowane szarym kolorem z odcieniem niebieskim.... Widać to dobrze na zdjęciach z lotnisk gdzie stoi ich wiele razem i są w różnych odcieniach szarości.

marco2607 napisał(a):Co do malowania wygląda fajnie, przy KI-27 jest spory wybór . Mi zawsze podobały się te z festiwalowym czerwonym pasem przez całość kadłuba. Powodzenia.


Tak te też są fajne, ale takie mam zarezerwowane dla Ki44 z działkami 40 mm. ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez zegeye » środa, 25 września 2013, 13:14

No i miała być galeria a tu cenzura.... Zapomniałem że maskowałem MASKOLEM (gunze) a nie taśmą..... no i po roku ponad niestety maskol nie chce zejść.....jestem załamany.....Ki-27 nie pojedzie ze mną do Kielc chyba..... :cry:

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez Strużyn » środa, 25 września 2013, 13:23

I ja miałem z maskolem Gunze ostatnio przejścia. Jak dla mnie to chusteczkowy jest i nie umywa się do Humbrola i Talensa. Przykra sprawa z tą owiewką, ale ....walcz. Jeśli zmywacz akrylowy wamodu nie matowi owiewki to nim bym próbował to delikatnie zmyć przy pomocy wacika.
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez marco2607 » środa, 25 września 2013, 18:07

Nie mam pojęcia czemu się smucisz, wywal do kosza te zestawowe oszklenie i prędzikiem szoruj do sklepu.

http://www.martola.com.pl/pl142/produkt ... 27_ko_otsu

Ja tak zrobiłem na wszystkich zestawach.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3306
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez hacz » środa, 25 września 2013, 19:54

zegeye napisał(a): .....Ki-27 nie pojedzie ze mną do Kielc chyba..... :cry:

Też powinienem być ... ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez zegeye » środa, 25 września 2013, 21:11

Dzięki za tip...marco, ale to oszklenie ze Squadrona....to zestawowe nie podobało mi się....a to rob taurusa to do Hase jest....ono tu bedzie pasowac...
Hacz, cieszę się jak będziesz chciał się zapoznać to ja będę przy stoliku z logo IPMS Warszawa zapraszam CIebie i wsyzstkich innych;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [OPG2] Ki-27 Nate RS-1/72

Postprzez marco2607 » środa, 25 września 2013, 23:34

zegeye napisał(a):a to rob taurusa to do Hase jest....ono tu bedzie pasowac...


O ile się nie mylę zapakowałem taurusy do wszystkich 3 . RS ma nr.33

viewtopic.php?f=12&t=19372&start=30
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3306
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości