Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez MIRO » wtorek, 12 stycznia 2010, 18:08

Teraz to te wzierniki wyglądają wyraźnie lepiej. Od czego prowadziłeś nitowadło?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » wtorek, 12 stycznia 2010, 21:09

To była w zasadzie współpraca nitowadła z czeską żyletką. Pomocną okazała się docięta puszka po piwie :mrgreen: .
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » środa, 13 stycznia 2010, 19:50

Nitowanie zakończone. Musiałem podwyższyć oszklenie, bo niestety nie pasowało.

Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez kunu » środa, 13 stycznia 2010, 22:40

Nitowanie zakończone. Musiałem podwyższyć oszklenie, bo niestety nie pasowało.

Heh, w moim tez nie pasowała ze względu na przegrodę między pilotem a zbiornikami u Ciebie to samo jak widzę. Ja jednak stwierdziłem (brak mi materiałów), że przesunięta powinna być ta przegroda, bo milimetr w bok osłona ma odpowiedni uskok, gdzie ta przegroda wchodzi bez problemu. Skoro dysponujesz materiałami to znaczy, że ta przegroda jednak jest dobrze i włazi na szybkę? Widać ten element na zdjęciach? :-/ Pozdrawiam
PS Nitowanie pierwsza klasa, przerycie także. Ja się nie rzucam na takie przeróbki bo nawet odtwarzanie lini po szpachlowaniu mi nie wychodzi. :oops:
Avatar użytkownika
kunu
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2009, 11:58

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » czwartek, 14 stycznia 2010, 21:05

kunu napisał(a):
Ja jednak stwierdziłem (brak mi materiałów), że przesunięta powinna być ta przegroda, bo milimetr w bok osłona ma odpowiedni uskok, gdzie ta przegroda wchodzi bez problemu. Skoro dysponujesz materiałami to znaczy, że ta przegroda jednak jest dobrze i włazi na szybkę? Widać ten element na zdjęciach? :oops:


Niestety, masz rację i albo szyba jest za długa albo kabina. Cóż ciężko poradzić, opcją jest przycięcie kabiny, ale w tej skali trzeba byłoby spiłować tak ze trzy milimetry. Ja wolałem zostawić tak jak jest, dałem pilnikiem jedynie delikatny retusz ( ok 1mm).
Kolejny etap, dorabianie drobiazgów. Przewierciłem również miejsca uchwytów na końcu skrzydeł.

Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez kunu » czwartek, 14 stycznia 2010, 21:45

hacz napisał(a):
kunu napisał(a):
Ja jednak stwierdziłem (brak mi materiałów), że przesunięta powinna być ta przegroda, bo milimetr w bok osłona ma odpowiedni uskok, gdzie ta przegroda wchodzi bez problemu. Skoro dysponujesz materiałami to znaczy, że ta przegroda jednak jest dobrze i włazi na szybkę? Widać ten element na zdjęciach? :oops:


Niestety, masz rację i albo szyba jest za długa albo kabina. Cóż ciężko poradzić, opcją jest przycięcie kabiny, ale w tej skali trzeba byłoby spiłować tak ze trzy milimetry. Ja wolałem zostawić tak jak jest, dałem pilnikiem jedynie delikatny retusz ( ok 1mm).
Kolejny etap, dorabianie drobiazgów. Przewierciłem również miejsca uchwytów na końcu skrzydeł.

W moim osłona kabiny jest w jednym kawałku, więc nie uśmiechało mi się podnoszenie. Dokonałem więc gwałtu na tej przegrodzie kabiny i przesunąłem ja tak aby pasowała. ;o) Bardzo ładnie Ci idzie praca z Roc-iem. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kunu
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2009, 11:58

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » niedziela, 24 stycznia 2010, 17:27

Zaczynam kolorowankę... :mrgreen: Na początek trochę szkicowałem.

Nie miałem okazji złożyć wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku. Teraz jest szansa- "Wielu wystrzałowych modeli". :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » niedziela, 31 stycznia 2010, 16:22

Aleksander napisał(a):Ponieważ stałem się szczęśliwym posiadaczem Blackburn Skua Mk.II tej samej skali (i firmy), z wielką ciekawością podgladam warsztat - czekam jeszcze na kilka zdjęć z montażu silnika - to była największa zagwozdka przy oglądaniu instrukcji na sucho.


Panowie (Aleksandrze, Kunu) chcieliście to macie.
1 Zaszpachlowałem wew. część wydechu.
2 Oryginalne mocowanie silnika było słabe ( stanowczo za krótkie, "w jednym poziomie"), z ramek modelu wykonałem nowe.
3 Wyrzuciłem pudełkowe wloty powietrza, nowe wykonałem z końcówki super glue (wymagają jeszcze dotarcia, dorobiłem im również podpórki).
4 W między czasie dorobiłem nową końcówkę rury wydechowej.
A teraz fotki ;o) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 1 lutego 2010, 15:37

Dzięki - robisz tytaniczną pracę! Czy masz może zdjęcia tego "jeża" silnikowego (tzn. silnika z rurkami do przodu)? Jak to pasuje do osłony?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » poniedziałek, 1 lutego 2010, 16:10

Chodzi ci o zdjęcia oryginału czy mojego modelu? Zdjęcie silnika umieściłem wcześniej. Jeśli chodzi o dopasowanie, powiem nie jest najgorzej, w pewnych miejscach nie rury nie dotykają do obręczy, ale zbytnio tego nie widać.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez Aleksander » wtorek, 2 lutego 2010, 14:02

Właśnie o to pasowanie mi chodziło, ale jeżeli da się to bez trudu włożyć, to OK - dziękuję! I oczywiście dalej kibicuję.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » wtorek, 2 lutego 2010, 17:18

Dziś troszeczkę podłubałem, dorobiłem celownik, imitację przewodów, pomalowałem też komorę podwozia. Jeśli chodzi o celownik to ciekawa sprawa, najpierw zrobiłem, a potem zajrzałem do zdjęć. Patrze, a mój egzemplarz celownika nie ma :x . Już miałem go zrywać, ale przeglądając kolejne zdjęcia da się dostrzec, że koledzy z dywizjonu mają celowniki pozakładane (tak ok. co drugi samolot). Dlatego też ja swój zostawię na miejscu, podpierając się tezą, że kilka lotów wcześniej bądź później, mój (malowanie z okładki pudełka) też takowy posiadał :P .

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 2 lutego 2010, 19:32

Tylko po co pilotowi Roca celownik?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez Aleksander » wtorek, 2 lutego 2010, 21:35

Jacek Bzunek napisał(a):Tylko po co pilotowi Roca celownik?


Właśnie skończyłem czytać monografię (Matthew Willis - "Blackburn Skua & Roc" Mushroom Model Publications, Orange Series), więc jestem "oświecony" :P - otóż pilot mógł celować wtedy, gdy wieżyczka B-P była skierowana kaemami do przodu, strzelały one ponad kręgiem śmigła i wtedy cyt. "(...) control of the guns transferred to the pilot (...)" - czyli kontrola nad kaemami była przekazywana pilotowi (strona 122, na dole).
A swoją drogą mnóstwo ciekawych rzeczy dowiedziałem się o działaniach Skua i Roc'ów w Norwegii. Polecam książkę!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Blackburn Roc Mk.I- Special Hobby - 1:48 - Open

Postprzez hacz » niedziela, 7 lutego 2010, 17:18

Kolejna odsłona, dolne powierzchnie pomalowane (Pactra 43).

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości