Fokker D.VII//Roden//1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez DUDE » poniedziałek, 26 marca 2018, 08:38

Witam,

Dołączam D.VII do zmagań o złotą patelnie.
Mam zamiar zrobić maszynę Bastyra. Wykorzystam pozostałości kalek po BIBABO oraz brakujące szachownice od kolegi z forum, startującego również w tym konkursie (serdecznie dziękuję:).
Motywem przewodnim jest poźny Alb z Rodena

Obrazek
Obrazek

pzdr
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Reklama

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez waran » poniedziałek, 26 marca 2018, 11:03

Będę kibicował. U mnie czeka na budowę model edka .Będzie w malowaniu "Sieben Schwaben".Nazbierałem trochę dodatków-Spandau LMG 0D MASTERA, pasy od HGW, blaszki Parta, wiatromierz f.Gaspatch, koła szprychowe, i opony gumowe UMM-USA,i kalki lozenge Wood&Wire no i literaturka ogólnie dostępna.To taka podpowiedź :P
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 12:54

Silnik od Vectora zapomniałeś dodac , Mieciu 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez Adam » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:35

Będę kibicował, lubię te Fokkery zwłaszcza, że przy jednym spędziłem sporo czasu.

Adam,
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez xmald » środa, 28 marca 2018, 22:59

No i kibicuję z całą mocą!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez DUDE » środa, 4 kwietnia 2018, 11:37

Nie no, nie planuje tak zacnych dodatków, może jedynie spluwy dokupię.. :)
Tymczasem jest progres - wzbogaciłem nieco muskularny silniczek Rodena. W porównaniu z Edkowym jest zdecydowanie większy
Obrazek
Obrazek
dla porównania niedojedzony Edek
Obrazek
pzdr
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez Vierbein » czwartek, 5 kwietnia 2018, 08:44

No, to ruszyła maszyna... Jak jest silnik, będzie i reszta :D Gratuluję cierpliwości, takich sprężynek nie chciałoby mi się już plątać.
DUDE napisał(a):Tymczasem jest progres - wzbogaciłem nieco muskularny silniczek Rodena. W porównaniu z Edkowym jest zdecydowanie większy

W pierwszym, nieco zakurzonym warsztacie tego konkursu, o Albatrosie D.II kolega Jarek Gurgul pisze, że edkowe Mercedesy (ale tylko w Albatrosach) są dużo za małe. Czy ten Twój edkowy to z Albatrosa? Byłoby ciekawe porównanie.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 5 kwietnia 2018, 11:50

Vierbein napisał(a):No, to ruszyła maszyna... Jak jest silnik, będzie i reszta :D Gratuluję cierpliwości, takich sprężynek nie chciałoby mi się już plątać.
DUDE napisał(a):Tymczasem jest progres - wzbogaciłem nieco muskularny silniczek Rodena. W porównaniu z Edkowym jest zdecydowanie większy

W pierwszym, nieco zakurzonym warsztacie tego konkursu, o Albatrosie D.II kolega Jarek Gurgul pisze, że edkowe Mercedesy (ale tylko w Albatrosach) są dużo za małe. Czy ten Twój edkowy to z Albatrosa? Byłoby ciekawe porównanie.

Mercedes z Fokkera D.VII Rodena jest w sam raz zwymiarowany - są w sieci brytyjskie plany zdobycznego Mercedesa z wymiarami w calach - można na tej podstawie dokładnie wyliczyć wymiary rzeczywistego silnika i tego pomniejszonego 48 razy.

Mercedes z Fokkera D.VII Eduarda jest nieco za mały - o kilka procent. Można z tym żyć.

Mercedes z Albatrosów, Pfalzów i Rolandów Eduarda to porażka - jest za mały o mniej więcej 12 procent, czyli skala około 1:57. Na przykład na odcinku cylindrów, od pierwszego do ostatniego, licząc od przodu pierwszego cylindra, szósty cylinder z Eduarda sięga do piątego z Rodena. Albo prościej - 6 cylindrów z Eduarda to tyle, co 5 cylindrów Rodena.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6038
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez DUDE » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:35

O. I proszę ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
Obydwa pochodzą z D.VII.
Ten Rodenowski chciałbym pokazać odkryty, skoro producent zostawia taka opcję.
Edkowy zostanie zabudowany, tylko nie wiem kiedy, bo dwóch projektów na raz nie pociągnę. Hanrioty dały trochę popalić, więc mam zamiar trochę się zrelaksować:)
PS. Zrobienie sprężynek to prosta sprawa, bierzesz Pan cienką igłę i nawijasz Pan cienki drucik, ale weź Pan to teraz chwyć i umieść tam gdzie trzeba..
pozdrawiam
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez potez » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:41

DUDE napisał(a):ale weź Pan to teraz chwyć i umieść tam gdzie trzeba..

wystaczy nawiercic popychacz od góry i ten drucik, na którym nawijałeś sprężynkę włożyć - pasuje idealnie :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez Vierbein » czwartek, 5 kwietnia 2018, 15:46

Jarek Gurgul napisał(a):Mercedes z Albatrosów, Pfalzów i Rolandów Eduarda to porażka - jest za mały o mniej więcej 12 procent, czyli skala około 1:57. Na przykład na odcinku cylindrów, od pierwszego do ostatniego, licząc od przodu pierwszego cylindra, szósty cylinder z Eduarda sięga do piątego z Rodena. Albo prościej - 6 cylindrów z Eduarda to tyle, co 5 cylindrów Rodena.

A Austro-Daimler z edkowego Oeffaga D.III? To w sumie osobna wypraska jest i wygląda dość solidnie.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 5 kwietnia 2018, 15:56

Vierbein napisał(a):
Jarek Gurgul napisał(a):Mercedes z Albatrosów, Pfalzów i Rolandów Eduarda to porażka - jest za mały o mniej więcej 12 procent, czyli skala około 1:57. Na przykład na odcinku cylindrów, od pierwszego do ostatniego, licząc od przodu pierwszego cylindra, szósty cylinder z Eduarda sięga do piątego z Rodena. Albo prościej - 6 cylindrów z Eduarda to tyle, co 5 cylindrów Rodena.

A Austro-Daimler z edkowego Oeffaga D.III? To w sumie osobna wypraska jest i wygląda dość solidnie.

Też jest niestety za mały - jeśli dobrze pamiętam z jakieś 10 procent. W każdym bądź razie bardziej "za mały", niż Mercedes z Eduardowego Fokkera D.VII.

Wielka szkoda, bo model jest bardzo ładny.
Oczywiście można pójść na łatwiznę i założyć "zimową" osłonę na silnik, wtedy niewiele widać :->.

Vierbein napisał(a):A Austro-Daimler z edkowego Oeffaga D.III? To w sumie osobna wypraska jest i wygląda dość solidnie.

To, że jest osobna niestety pozwoliło Eduardowi "zepsuć" też Fokkera D.VII produkcji MAG, bo tam Czesi także wkładają tego Austro-Daimlera.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6038
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez DUDE » czwartek, 12 kwietnia 2018, 13:14

Z rozmów w maszynowni przejdźmy na kanapę
Fotel trochę usprawniony
Obrazek
Obrazek
oraz poprawka przestrzeni za nim
Proszę się nie czepiać, bo wiercone z ręki
Obrazek
trzeba będzie na nowo mierzyć w kadłubie, bo trochę szerzej się porobiło
pzdr
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez xmald » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 21:54

Sznurowanie fajnie wyszło. Mały element a cieszy!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker D.VII//Roden//1:48

Postprzez DUDE » sobota, 21 kwietnia 2018, 11:36

Dzięki Filip,

Panowie, może komuś zalega element Partowy lub wie, że jak będzie robił 7kę to go nie wykorzysta.
Chciałbym zostawić silnik otwarty i wielce by mi ten element pomógł
Obrazek
dzięki
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości