F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 23 maja 2011, 14:39

Ale Jaho jaka tu argumentacja że się na czymś znasz lub nie. Samoloty ogromny temat jak i ich odwzorowania w danych warunkach. Pozatym modelarstwo to interpretacja i zdolność przedstawienia pewnych rzeczywistych zgoła by się wydawało rzeczy oczywistych. Ale co jest argumentem do przedstawienia takiego sposobu okazania rzeczywistości. Zdjęcie pilota z Łasku (abstrachując od samolotu) czy osobiste zdjęcie z lotniskowca w warunkach bojowych z konfliktów u jugoli, arabów czy dziś u afganów lub nawet Libii. Co my tak naprawdę wiemy. Mamy tylko wycinki tego co się dzieje i jak to wygląda. Nawet jak ktoś jest pilotem dzisiejszego myśliwca to wie tyle co widzi na codzień służby a nie to co w kontynentalnych miejscach się z nim dzieje (samolotem) a co dopiero zespół faktów myślenia w interpretacji danego modelarza który to przedstawia. Przykład brudzenia się aluminium. Aluminium w zależności od specyfiki zasolenia będzie się inaczej zachowywać w zależności od akwenu i długości przebywania na danym akwenie wodnym. Aluminium koroduje na biało od soli ale dlaczego poświata trąci rdzawym lub brunatnym odcieniem. Ano dlatego że rdza aluminiowa puchnie i zbierze wszystkie brudy jakie zdoła pochłonąć. Więc czy się znasz czy nie nie neguj czegoś w sposób jednoznaczy bo niuansów jest mnóstwo. I czyściochy są super jak Piotra D. I takie brudaski też. Takie zróżnicowanie to kwiat modelarstwa.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez dzejo » poniedziałek, 23 maja 2011, 14:48

Cześć

Abstrahując od zacieków , które bardzo mi się nie podobają i uważam je za dużo przesadzone (tak co najmniej 3-4 razy delikatniejsze - jak na załączonych fotach z ksiązki byłby dużo fajniejsze),to podoba mi się i to bardzo zróżnicowanie powierzchni na płatowcu.
Spiton, mógłbyś opisać w jaki sposób to uzyskałeś taki malunek ??
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 23 maja 2011, 14:53

Bracie Romanie! ;o)
Dzięki za lekcję, może się kiedy przyda (rury najmniej, ale też czasem robię). Nie wiem tylko, naprawdę, co ja znowu negowałem? :shock:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:03

Janusz jest niewinny ,-)).

Co do malunku :
1. Pomalowałem na szaro, potem pociapałem plakatówką czarną ze śliną, potem białą ze śliną, potem bezbarwny. Białą plakatówkę szlag trafił(przestał być widoczna po bezbarwnym) zatem wziąłem białego humbrola i te jaśniejsze akcenty "brudu" zrobiłem suchym pędzlem, rozcierając od czasu do czasu ściereczką matującą. Potem oleje rozmazywane czystym pędzlem (jednym pędzlem nakłada drugim rozcieram). Bardzo przyjemne zajęcie. I muszę powiedzieć, że z efektu jestem zadowolony .
Natomiast problem miałem z kalkami, na które położyłem dwie warstwy bezbarwnego. Po bezbarwnym pojawiły się bąble na kalkach.Musiałem przekłuwać i na silę dociskać. Ciągle nie jest dobrze, ale na szczęście jest to słabo widoczne, bo "kontrasty" na powłoce lakierniczej odciągają wzrok ,-)).
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 maja 2011, 15:24 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:13

Jaho63 napisał(a):Bracie Romanie! ;o)
Dzięki za lekcję, może się kiedy przyda (rury najmniej, ale też czasem robię). Nie wiem tylko, naprawdę, co ja znowu negowałem? :shock:


Oj Jaho nie bądź taki jednoznaczny. Moje wolne myślenie było. Uświń swój model do miejsca i roku i miesiąca danej chwili. Ja mówiłem ogólnikowo i też w kwestii wyższości świąt wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem. Chodziło mi o modelarstwo i interpretacje.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:34

Góra jest znakomita, dół mi się nie podoba.

Zatrzymam się na górze jednak na dłużej. Bardzo realistyczne efekty - bardzo i nie mają nic wspólnego z wesołym hamerykańcem który zaczepił o hałdę węgla. Odpisuje Ci z wieloogodzinnym opóznieniem bo oglądałem zdjęcia lotnictwa morskie zanim się wpisałem,
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:37

Z dołu też jestem nie do kończ zadowolony, ale mam plan ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez Przemek - MaXus » poniedziałek, 23 maja 2011, 16:16

spiton napisał(a):... potem pociapałem plakatówką czarną ze śliną, potem białą ze śliną, potem bezbarwny.

Fajne efekty dają te ześlinowe farby, muszę sobie sprawić jakiś zestawik ;o).
Co do modelu, to niewiele wniosę (fajnie, że będziesz dół tonował a może jakoś maskował?), ale te 3 zdjęcia, z których Janusz wyszczególnił jedno zrobiły na mnie duże wrażenie, no i motywujące są. Dawaj dalej, mniej sponiewierane szmoloty może też się kiedyś trafią ;o).
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 16:51

Zdjęcie, które jest inspiracją do malowania spodu i podwieszeń
Obrazek
Wydawnictwo magnum F-18
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 maja 2011, 23:27 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 23 maja 2011, 16:59

Dołem zaczepił o gnojownik
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 23 maja 2011, 17:13

Jak widać dokładność techniki jak i sztuki pilotarzu doskonałego pilota. "nisko nad gnojownikiem". Oczywiste, że to nie gnojownik, tylko środowisko stacjonowania danego samolotu.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 17:14

rollingstones napisał(a):Dołem zaczepił o gnojownik

Najwyraźniej. A wydawało się to niemożliwe....,-))
Chłopaki trochę latają !
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 23 maja 2011, 17:27

Zrób go tak i nikt się nie doczepi.
Obrazek
A na poważnie, pierwszy raz masz dobre papiery na swoje świnienie letadeł!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez spiton » poniedziałek, 23 maja 2011, 17:30

Jaho63 napisał(a):A na poważnie, pierwszy raz masz dobre papiery na swoje świnienie letadeł!

,-))))))
Szare morskie rury się fajnie świnią !! ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F/A-18 Hornet - Academy - 1:72 - Standard

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 23 maja 2011, 17:34

Marmurkowa góra bardzo się podoba, spód zdecydowanie mniej ale skoro mam fotki to nie marudzę.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości