Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Me 262 A-1a

Postprzez Zamir » wtorek, 26 czerwca 2018, 07:26

Thalgonis napisał(a):Hm... nigdzie nie ma tego tamiyowskiego - od dwóch miesięcy info „brak u dostawcy” lub „brak w hurtowni” ...
A washe Vallejo?

Piszą, że dostępny.
https://exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87131-Panel-Accent-Color-Black/12707
Obrazek
Avatar użytkownika
Zamir
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 13:31

Reklama

Re: Me 262 A-1a

Postprzez shadowmare » wtorek, 26 czerwca 2018, 10:23

Od miga Black Wash albo Black Night albo czarna artystyczna farba w tubce plus white spirit albo Tamiya X-18 Enamel plus X-20. Washe Vallejo się nie nadają do niczego.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Me 262 A-1a

Postprzez Thalgonis » wtorek, 26 czerwca 2018, 15:38

Thalgonis napisał(a):Tak, maluję wszystko pędzlem, bo nie mam jeszcze aerografu - to mój drugi model dopiero: jak dojdę do dziesięciu to będzie znak, że można zainwestować w aero+kompresor :P

No i nie dotrzymam słowa :-( Kończę właśnie inny modelik - 110 E (Eduard) i po prostu nie da się malować pędzlem takich powierzchni bez utraty np. nitowania, na którym spędziło się kilka godzin :-( To znaczy, ja się poddaję, bo napewno się da patrząc na niektóre filmiki na YT z pędzla pięknie pomalować... Więc nie dotrzymam do tych 10 modeli :-) Jednocześnie wiem, że sama nauka obsługi aero może poooootrwać...
Ponieważ nie chciałbym popsuć sobie tej fajnej 262-ki to albo poczekam aż się nauczę malować porządnie pędzelkiem (kupiłem sobie do ćwiczeń jakiś modelik za 10 zł) albo zainwestuję w aero...
Po prostu nie podoba mi się to, co do tej pory uzyskałem, a tu w wielu wątkach pada jak mantra, że model ma przede wszystkim cieszyć właściciela.
Tak czy inaczej, dwa pytania:
1. zacząć od jakiegoś chinola (tak, czytałem na tym forum wątki dot. początków z aero i nie każdy poleca takie rozwiązanie)?
2. jak nie patrzeć, mam trochę już farb niby do pędzla (np. niebieska Hataka) - malować do tej pory pędzlem aż je zużyję czy można je jednak jakoś "zaadoptować" pod aero?
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 26 czerwca 2018, 17:52

Farby pod pędzel się przydają bo niektórych detali aero nie pomalujesz.
Co do aero teraz na topie są procon boye, chińczyka osobiście ci nie polecam na początek bo to loteria co dostaniesz, jak ci się G trafi to się tylko zirytujesz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Thalgonis » wtorek, 26 czerwca 2018, 19:17

astarott napisał(a):Farby pod pędzel się przydają bo niektórych detali aero nie pomalujesz.

Czyli rozumiem, że jednak nie mogę wykorzystać posiadanych farb do aero...
astarott napisał(a):Co do aero teraz na topie są procon boye, chińczyka osobiście ci nie polecam na początek bo to loteria co dostaniesz, jak ci się G trafi to się tylko zirytujesz.

Tak, zauważyłem - przeczytałem tu już sporo wątków w tym temacie... I wiem, że najbardziej uniwersalnym na początek jest 0,3 :-)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 26 czerwca 2018, 19:45

Mrhobby to świetne farby do aero, niebieską hataką nie pomalujesz, będą ci się paprochy robić i zatykać dyszę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Atlis » wtorek, 26 czerwca 2018, 22:25

Thalgonis - nie bez powodu takie firmy produkujące zabawki jak Airfix, robią modele z nitami i rowami, za które by się nie wstydził nawet ocean spokojny.

Jednak pomalować pędzlem model tak, by nie było specjalnie widać smug nie jest niebieskimi Hatakami jakoś szczególnie trudne. Jeśli oglądałeś kanał Quick Kits, Owen bardzo ładnie pokazuje, jak to zrobić.

Przykład - proszę bardzo, skrzydło Bf-109G-6 Eduard, 1/48, pomalowane teraz:

Obrazek

Malowane na szybko 10ml Hataką B034. Podkład - Surfacer 1200 grey + MFS1500 black. Na Hatakę najpopularniejszy na globusie Polski środek nabłyszczający do podłóg, dalej clay wash Flory Models (średnio zmyty) i ostatecznie ultra mat AK183. Do malowania Hataką użyłem płaskiego syntetycznego pędzla nr 12 z Empika, którym córka maluje farbkami.

Nie mówię, że nie masz nie kupić aerograf, kupuj, ale pędzlować też trzeba jakoś umieć malować bo zawsze się to przyda. Z resztą aerograf też nie jest prostym narzędziem i jak Ci z nim nie pójdzie to co wtedy?
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Thalgonis » wtorek, 26 czerwca 2018, 22:30

Atlis napisał(a):Thalgonis - nie bez powodu takie firmy produkujące zabawki jak Airfix, robią modele z nitami i rowami, za które by się nie wstydził nawet ocean spokojny.

....

Nie mówię, że nie masz nie kupić aerograf, kupuj, ale pędzlować też trzeba jakoś umieć malować bo zawsze się to przyda. Z resztą aerograf też nie jest prostym narzędziem i jak Ci z nim nie pójdzie to co wtedy?

Zmienię wyznanie! :-)))
Bardzo Ci dziękuję za tę rozpiskę malowania pędzelkiem dużych powierzchni - idę ćwiczyć na tym testowym próbniaku. Jak nie wyjdzie - do Wamodu go i apiać malowanie :-)
Ale na razie odstawiam tę Jaskółkę - szkoda mi po prostu sp...ć ten model malowaniem.

PS. nie, nie znam tego kanału - oczywiście mówisz o YT?
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Atlis » wtorek, 26 czerwca 2018, 22:34

Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Thalgonis » wtorek, 5 marca 2019, 20:16

Czółko,

Za długo trochę leżał w pudle czekając w kolejce :mrgreen:
Kabelków w komorze z działkami już nie zmienię - musiałbym rozwalać całą komorę, bo kiepski dostęp... Będzie wiązka, trudno. Natomiast kółka zrobiłem od nowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast dziwnie wyszedł (wg mnie) kolor wylotu dyszy silnika - tamiya podała tu mieszankę XF-7 (1) + XF-56 (5). Zrobiłem i wydaje mi się, że można by rzucić cytatem z klasyka: „To jest kolor? To jakiś Qui Pro Quo a nie kolor!” :D

Obrazek
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Murek » wtorek, 5 marca 2019, 22:30

Trzeba było zainwestować w jakiś metalizer (steel, iron...) a nie mieszać jak instrukcja podaje. Tamiya ma ograniczoną paletę kolorów więc sugeruje mieszanie, ale na farbach Tamki świat się nie kończy ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Thalgonis » poniedziałek, 11 marca 2019, 11:20

Ciałko,

głupie pytanie: czy linia podziału klejonego kadłuba ma być widoczna jak w bf109 czy nie?
Pytam dlatego, że na wielu modelach widać wyraźnie, że na spodzie jest ten podział a na górze go nie widzę (może z powodu zawsze ciemnego camo). Z kolei w planach, które mam (Scale Plans No. 7) oraz w publikacjach AJ Pressu (30, 31) wyraźnie są narysowane na górze i na dole...
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Atlis » poniedziałek, 11 marca 2019, 11:42

Grzbiet gładki.

Dysze / stożek regulacyjny był prawie biały.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 11 marca 2019, 12:48

Atlis napisał(a):Grzbiet gładki.

Dysze / stożek regulacyjny był prawie biały.


NIE ;o) , linia jest i na dole i na gorze ( za kabiną) , pod warunkiem że nie robisz szpachlowanego mesera.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Me 262 A-1a, Tamiya 1:48

Postprzez Thalgonis » poniedziałek, 11 marca 2019, 15:25

No to się zdecydujcie :)
Tak jak na poniższych zrzutach jest prawidłowo?

Obrazek

Obrazek
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości