Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 7 października 2018, 15:37

O ile złośnica nigdy nie przekonywała mnie swoją urodą, tak brytyjskie bombowce z okresu II wś. uważam za pinkne, albo szkaradnie pinkne. :lol: W związku z tym, jak wyszedł ten, który tu przeszedł bez echa (czyt. wellington z airfixa), to oczka mi się zaświeciły i musiałem go mieć. Jak już nabyłem, to pojawił się problem, które malowanie zrobić - aktualnie stanęło, że zrobię dwie sztuki, w tym jedną konwersję do mark II. Ten teraz to ma być typowo fastfoodowe sklejanie:

Obrazek

Bowiem ostatnio odżyło moje zakochanie w maszynach z coastal command:
Obrazek

Ten Wimpy miał zamalowane boczne szyby, więc zbytnio się nie przejmowałem tym, jak dokładnie wnętrze będzie pomalowane - przez kopułę nawigatora i tak pewnie nic widać nie będzie. Dodatkowo komora bombowa będzie zamknięta. Muszę sobie trochę odpocząć od P11 :P

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 2 listopada 2019, 23:27 przez Artur Rzepka, łącznie edytowano 2 razy
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 14 października 2018, 17:34

Powalczyłem trochę ze zdjęciami, zaczynając od ustawień aparatu do firmy hostingowej - widać więc coraz więcej "mięcha". Wellington przystopował na rzecz tego pięknisia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 15 października 2018, 20:07

Super, że juz można obejrzeć Łośka na warsztacie - dzięki, że się dzielisz. Ładna robota, tylko paprochów sporo - rozumiem, że do usunięcia. Dostrzegam jakieś blaszki - w okolicach tylnego strzelca, konsoli silników. Zestawowe, czy jakieś ekstrasy?

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 15 października 2018, 21:32

Nic od siebie nie dodawałem, wszystko zestawowe. Wersję A, z racji, że z mojej perspektywy jest ładniejsza, zamierzam zrobić pozamykaną, by uwypuklić kształt bryły SP. Czyli w skrócie, jak producent dał - a poszaleję z wersją B. Fafruny pousuwane - te które się dało, bo część to pamiątka po kredce.

Ten Łoś to takie trochę rozpoznanie bojem i... sobie ponarzekam:
- miałem mieszane uczucia co do tablicy w Wellingtonie, ale jako tako ta kalkomania na płaskiej desce jeszcze ujdze. W Łosiu, pozwoliłem sobie nie kopać leżącego i nie fotografowałem tej kalkomanii z przesuniętymi nadrukami... Mam jakieś takie wrażenie, że w Karasiu lepiej to wyglądało;

- odnoszę wrażenie, że prościej byłoby zrobić otwarte komory bombowe w kadłubie - będzie trochę szlifowania po maksymalnym dopasowaniu przed wklejeniem.

- po lewej stronie kadłuba, trzy panele są lekko odstające w stosunku do reszty, sekcja od końca stanowiska górnego strzelca do przed statecznikiem poziomym. Domyślam się, że trzeba będzie to zrównać.

Obrazek

No a teraz gratisy, że to nie będzie składanie klocków lego, jeśli ktoś się łudzi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie do końca rozumiem wykonywania jako oddzielnej części osłony, która na ziemi była w pozycji zamkniętej, zwłaszcza patrząc na efekt tej realizacji, ale niech będzie. Żeby nie było nieporozumień, to powtórzę - z chęcią skleję jeszcze przynajmniej jedną sztukę PZL 37, fajnie, że w końcu wyszedł.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 16 października 2018, 22:36

Nie mogłem się oprzeć, więc łosiek dostał skrzydeł:

Obrazek

Teraz więc moja "ulubiona" część, czyli cykl szpachla-szlifowanie-sprawdzenie-szpachla-szlifowanie...

Sesja porównawcza, Wellington - 2 tony zabieranych bomb, Łoś - 2,5 t. Mam jednak dziwne wrażenie, że wolałbym siedzieć w tym pierwszym wymienionym...

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez potez » wtorek, 16 października 2018, 22:55

Artur Rzepka napisał(a): Wellington - 2 tony zabieranych bomb, Łoś - 2,5 t.

I tak i nie. Zobacz jakie bomby mógł do komory zabrać Wimpy a jakie Łoś. :-/
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » środa, 17 października 2018, 21:18

Raczej takiej petardy by nie zmieścił :mrgreen:

Obrazek

Miałem trochę cykora przed wklejaniem osłon od skrzydłowych komór bombowych, mając w pamięci spasowanie kadłubowych, podchodziłem do tego z lekką dozą nieśmiałości ale... pozytywnie się zaskoczyłem, wszystko pięknie wchodzi, chapeau bas, IBG!

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 26 października 2018, 19:10

Łoś zaczyna coraz bardziej przypominać łosia, a przeze mnie chyba w okolicy powariowały wskaźniki zapylenia powietrza. :lol:

Obrazek

Obrazek

No i jest zdrada o świcie, akurat to naprawdę ciężko jest mi przeboleć - bo w sumie do kształtu wewnętrznych powierzchni kolektorów się przyzwyczaiłem. Kompletnie nie przekonuje mnie odstające oszklenie - na początku myślałem, że po prostu coś źle posklejałem, ale to występuję przy każdej szklarni:

Obrazek

Tym dłużej patrzę na łosia, tym bardziej zaczyna mi przypominać to :mrgreen: :

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez net_sailor » piątek, 26 października 2018, 19:50

Czyli przód szklarni pasuje, a kabina pilota i osłona strzelca odstają? Dobrze widzę?
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 26 października 2018, 19:56

Przód też odstaje, nie pamiętam, czy na całości długości, ale na pewno - jeszcze na zdjęciu nie jest wklejony, tylko taśma trzyma, coby się środek nie kurzył. Może wyjdzie vacu, które załatwi sprawę - no chyba, że po pomalowaniu będzie to znośnie wyglądało (na co liczę w duchu) :-/ .
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez krzy65siek » piątek, 26 października 2018, 20:02

Jednak widać na zdjęciach ten dziwaczny (delikatnie mówiąc) profil płata przy przejściu kadłub - skrzydło... Szkoda tego oszklenia, bo poza tym płatem, drobnymi jamkami skurczowymi to śliczny model jest.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez net_sailor » piątek, 26 października 2018, 20:12

Artur Rzepka napisał(a):Przód też odstaje, nie pamiętam, czy na całości długości, ale na pewno - jeszcze na zdjęciu nie jest wklejony, tylko taśma trzyma, coby się środek nie kurzył. Może wyjdzie vacu, które załatwi sprawę - no chyba, że po pomalowaniu będzie to znośnie wyglądało (na co liczę w duchu) :-/ .

Myślisz, że wklejenie paska polistyrenu pomiędzy połówki kadłuba rozwiązałoby problem?

PS
Jeszcze nie kleję, na razie przygotowuję się psychicznie. Dobrze, że ktoś przeciera szlak.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 26 października 2018, 20:19

net_sailor napisał(a):Myślisz, że wklejenie paska polistyrenu pomiędzy połówki kadłuba rozwiązałoby problem?


Zacząłem się nad tym zastanawiać, bo pewnie jeszcze co najmniej z dwa egzemplarze mnie czekają. Wklejenie polistyrenu spowoduje tylko, że boki oszklenia będą siedzieć ok, ale problem z odstającą górną częścią pozostanie.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Mecenas » piątek, 26 października 2018, 20:22

A nie trzeba tu trochę plastiku zebrać żeby oszklenie niżej siadło na kadłubie?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Wimpy i inne samoloty wagi ciężkiej - 1/72

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 26 października 2018, 20:36

Mecenas napisał(a):A nie trzeba tu trochę plastiku zebrać żeby oszklenie niżej siadło na kadłubie?


Ja wiem, że jestem nieporadny manualnie, ale są pewne nieprzekraczalne granice :mrgreen: ;o)

Odnośnie poprzedniego zdjęcia, to środkowa część osłony pilota była delikatnie przesunięta w bok (???), teraz wszystko podaję w pełnej okazałości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości