Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Bercik » niedziela, 8 listopada 2020, 21:49

Na krawędzi natarcia w punkt. Jeśli robiłeś to czymś podobnym do Vallejo to ostrą wykałaczką możesz jeszcze skorygować niektóre bardziej regularne kropki na kadłubie i będzie git. Ale zgadzam się, że po washu itd. będzie subtelniej.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03

Reklama

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 9 listopada 2020, 13:49

Dzięki, czyli kierunek ogólnie dobry, tylko zwrot czasem przeciwny. :)

Srebrny jeszcze w kilku miejscach "wykałaczkowałem", Zinc Chromate to już nie do ruszenia. Z farb jedno, drugie i trzecie to akrylowa Hataka (jeśli dobrze pamiętam, to też winyl jak Vallejo?). Muszę w ogóle przegrzebać jedną i drugą paletę i znaleźć coś, co będzie kolorystycznie pomiędzy aluminium a gunmetalem Hataki. Bo pierwsze bez filtra mnie nie przekonuje, a w drugim to ciemne odpryski mi się z pancerką kojarzą i całość nabiera zbytniej "masywności" (tak to odbieram).
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » środa, 11 listopada 2020, 19:33

Już przed warkoczami festiwal poprawek rozpoczęty. Na pierwszy ogień poszła osłona silnika, co by trochę lepiej nachodziła na ścianę ogniową. Jest już prawie dobrze, "lepiej" zostawię sobie na drugi egzemplarz. Zdrapki z zawiasów i z kilku innych miejsc zamalowane, a to dopiero początek sezonu poprawkowego. :-|

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » środa, 30 grudnia 2020, 23:07

Dobra, została trochę ponad doba, może będzie to wystarczający czas by w swoim (żółwim) tempie dokończyć wash i rzucić półmat. Chyba że jak zwykle pojawi się miliard problemów po drodze. Głupio tak w statystykach rocznych mieć jeden model skończony :lol:

Żbik już stoi o własnych nogach. Chyba wolę białe tło jeśli chodzi o szybką akcję ze zdjęciami, nie trzeba się starać z odkurzaniem (jak widać na załączonym obrazku). Zresztą, niezależnie od tego, czy białe, czy czarne, cienowanie na zbiorniku idzie na spacer.

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Puskal » środa, 30 grudnia 2020, 23:14

Dobrze wygląda ten twój żbik.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 21:53

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » środa, 30 grudnia 2020, 23:53

Puskal napisał(a):Dobrze wygląda ten twój żbik.


To raczej bardziej kwestia dobrej bazy wyjściowej w ramkach. ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Mecenas » czwartek, 31 grudnia 2020, 17:49

Bardzo ładnie rokuje. Jak nie przesadzisz ze świętowaniem to pewnie dasz radę ukończyć jeszcze dzisiaj. Zostało całe 6 godzin z minutami. ;)
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 31 grudnia 2020, 18:06

Już jest prawie jest skończony, tylko mam mały problem z linkami uschi aka mig, bo coś średnio cyjanoakryl łapie - a to moje pierwsze podejściem z tym tworem. :-/
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez MIRO » piątek, 1 stycznia 2021, 14:25

Artur Rzepka napisał(a):Muszę w ogóle przegrzebać jedną i drugą paletę i znaleźć coś, co będzie kolorystycznie pomiędzy aluminium a gunmetalem Hataki. Bo pierwsze bez filtra mnie nie przekonuje, a w drugim to ciemne odpryski mi się z pancerką kojarzą i całość nabiera zbytniej "masywności" (tak to odbieram).

Wiem, że to musztarda po obiedzie ale spróbuj obicia zrobić srebrną kredką. Jak dla mnie najlepsza jest Prismacolor PC949. Efekt jest łatwo kontrolowalny, a sam kolor nie jest tak oczoje... jak srebrna farba.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 31 stycznia 2021, 19:19

MIRO napisał(a):Wiem, że to musztarda po obiedzie ale spróbuj obicia zrobić srebrną kredką. Jak dla mnie najlepsza jest Prismacolor PC949. Efekt jest łatwo kontrolowalny, a sam kolor nie jest tak oczoje... jak srebrna farba.


Jeśli chodzi o kredki, to srebrny kolor niezależnie od producenta był zawsze jedynym sprawiającym problemy, ale Prismy nie próbowałem, więc ze zwykłej ciekawości będę musiał zdobyć. 8-)

To ma być niby rok kończenia tego co zaczęte w pudłach. Tutaj znowu zmalowane odpryski (tak na 90%), próba tym razem w większej skali. Kalkomanie - po ostatnim starym Techmodzie utrzymuje się stabilny kierunek "tylko gorzej". Chyba do tego wznowienia Edka zostały wrzucone nalepki z pierwszej edycji. Ani to ładne, a srebrzenie to długa opowieść walki igłą i chemią. Nie jest to generalnie model leżący w pudle najdłużej, ale przez moment zastanawiałem się, czy nie wrzucić go z powrotem...

Obrazek

Ale będzie jeden wyjątek, już w pewien sposób mielony jest w komputerze od tygodnia - a nawet nie było dnia zero.

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 31 maja 2021, 12:20

Relaksacyjne podejście do Jaka, próba numer dwa. Mam nadzieję, że tym razem dowieziona będzie do końca. ;o) Oj będę musiał się później mocniej skupić na tym spodzie. To co można było, pomalowane z ręki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 31 maja 2021, 12:36

Fajnie się zapowiada!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » środa, 9 czerwca 2021, 16:19

Aleksander napisał(a):Fajnie się zapowiada!


Dzięki, mam nadzieję że poziom wraz z postępami pozostał co najmniej ten sam. :mrgreen:

Jeszcze kilka drobnych miejsc zostało do olejowania i zdrapek, a potem już tylko malowanie wycieków na macie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 9 czerwca 2021, 17:34 przez Artur Rzepka, łącznie edytowano 1 raz
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 9 czerwca 2021, 17:16

Bardzo ładnie ten Jak wychodzi. Podobają mi się te subtelne odpryski. Planujesz jeszcze robić jakieś przetarcia/zadrapania kredkami, ale nie do gołego aluminium?
Miałem kupować tego Jaka dla tego malowania, ale obiecałem sobie, że w tym roku żadnego modelu nie kupię. Schodzę tylko ze stanu z półki wstydu. Jak na razie się trzymam :lol:
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » środa, 9 czerwca 2021, 17:39

Krzysiek Kowalik napisał(a):Planujesz jeszcze robić jakieś przetarcia/zadrapania kredkami, ale nie do gołego aluminium

Hmm, w jego przypadku się nie zastanawiałem za bardzo, ale myślę że co najmniej wnęki i zawiasy fajnie by było przejechać. :)

Krzysiek Kowalik napisał(a):Miałem kupować tego Jaka dla tego malowania, ale obiecałem sobie, że w tym roku żadnego modelu nie kupię. Schodzę tylko ze stanu z półki wstydu. Jak na razie się trzymam :lol:

To ja w tym przypadku oszukałem system. Kupiłem drugie pudło z Jakiem by mieć kalkomanie do prawie gotowego do malowania. Tym sposobem obszedłem swoje embargo, ale i tak - teraz fokkery Eduarda + rzędowy Wellington od Airfixa to będzie stuprocentowe złamanie zasad. :mrgreen:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości