Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Jaho63 » czwartek, 15 października 2009, 19:09

Ja tam w "Grossscalen" ;o) doświadczenia nie mam, ale nawet w 72-ce bym burty (w kabinie) cieńsze zrobił. A fotelik mi się podoba, golenie podwozia super, silnik niezły, tablica przyrządów świetna, malowanie (as) na pięć (choć sam nie umiem się zdecydować, pomiędzy kilkoma). :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Reklama

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez Strug » czwartek, 15 października 2009, 20:43

Mecenas napisał(a):Niestety jest to feler

Używasz strasznie archaicznego języka! Wg nowomowy modelarskiej jest to tzw. "smaczek". Proszę się dostosować! :D
A ja proces budowy I-16 dalej z uwagą obserwuję. To piękny samolot. Wygląda jak amerykański racer z lat 30-tych.
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » poniedziałek, 19 października 2009, 22:00

Witam przez ostatnie kilka dni zwolniłem trochę tempo- musiałem złapać oddech, ale już wracam do walki nad modelem i tak obciąłem stateczniki poziome i wpasowałem żywice oraz wyciąłem miejsca na lotki w skrzydłach.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » poniedziałek, 19 października 2009, 23:51

część !
mnie też się zachciało iszaka , jak na razie fajnie ci idzie . od razu mam pytanie czy po wycięciu plastikowych lotek te żywiczne pasują , bo moje wyglądają na jakieś 3 mm za krótkie - trzeba będzie sztukować .
pozdrawiam
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » wtorek, 20 października 2009, 11:04

albert091283 napisał(a):
spiton napisał(a):O szczurek ,-)) jak miło.
Czy ma ktoś może rysunki pomocne, przy robieniu modelu z otwartą klapą (piszę "klapą", bo w sumie była jednoczęściowa ,-))
Pozdrawiam


To tylko tak wygląda klapy były dwie ;)
Obrazek

Jeśli chodzi o tą klapę to była jedna . Ta wąska przestrzeń widoczna na rysunku to nie jest element przedziału km , lecz miejsce łączenia centropłata z zewnętrzną częścią skrzydła . Tak jak w wielu radzieckich samolotach skrzydła były odejmowane . Przestrzeń ta przykryta była wąską blachą i aby otworzyć pokrywę kmu nie trzeba było jej zdejmować .
Pozdrawiam Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » wtorek, 20 października 2009, 11:13

albert091283 napisał(a):Czołem koledzy przez ostatnie trzy dni troszeczkę walczyłem z modelem, ale postanowiłem, że dopiero dzisiaj zaktualizuje temat z powodu małych postępów w budowie.
Skleiłem dwie połówki kadłuba ze sobą wywierciłem dwa świetliki kabiny, wkleiłem tablice przyrządów do kabiny, pomalowałem podkładem silnik oraz zacząłem klepać maskę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cześć! Mam pytanie odnośnie świetlików - czy były one w każdym typie I-16, bo spotkałem się z opinią, że były one tylko w modelach z zakrywaną kabiną. Mam dylemat czy je robić w moim typie 10.
Pozdrawiam Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » wtorek, 20 października 2009, 20:59

Ja jednak przystanę przy tym, że klapa była dzielona i jest to wyraźnie widoczne na tym rysunku a dokładniej w prawym górnym rogu. A na zdrowy chłopski rozum gdyby była złączona na środku to nie ma możliwości żeby ją otworzyć ze względy na wznios skrzydła. Gdyby skrzydła były w linii prostej względem siebie to owszem, ale nie w tym przypadku.
A tu taki prosty rysunek żeby trochę to zobrazować(nie jest to rysunek rysunek skali ani dokładnie odwzorowany kształt samolotu ale pokazuje to o czym pisałem wyżej) co do Świetlików to tak bo typ 5 miał takowe więc 10-ka też takowe posiadała.
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » niedziela, 25 października 2009, 16:06

Witam wszystkich i od razu przepraszam za to, że zaniedbałem nieco temat, ale już się tłumaczę. W poszukiwaniu inspiracji do prac przeglądałem sieci wpadłem na pomysł żeby jednak do kupić zestaw waloryzacyjny do modelu w postaci Żywicznego silnika z całą komorą silnikową ( http://www.neomega-resin.com/vector/rus.htm ). Oraz postanowiłem zmienić całe wnętrze i zacząłem od rozrysowania wręg kadłuba.
Obrazek
Obiecuje jak tylko otrzymam przesyłkę wznawiam projekt pełną parą.
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » niedziela, 25 października 2009, 23:10

Cześć!
Widzę, że zmieniłeś koncepcję. Na jedno tylko chciałbym zwrócić twoją uwagę, musisz zmienić wersję w której chcesz wykonać model. Zestaw z silnikiem jak już wcześniej pisałem nadaje się tylko do typu 17 włącznie, później były montowane inne silniki, na pierwszy rzut oka daje się to zauważyć w innym przebiegu rur wydechowych. Szczegółów nie znam. Dlatego ja również zmieniłem pierwotny zamiar z typu 24 na typ 10. Z tego zestawu najlepiej jest zrobić typ 17, gdyż dolna osłona silnika z zestawu odpowiada temu typowi, posiada zagłębienia na chowane narty. Jeśli wybierzesz inny typ musisz tą osłonę dorabiać lub mocno pocienić element wycięty z centropłata z modelu. Szczegóły znajdziesz w relacjach na hoobbyvista.com,
na pewno już tą stronę odwiedzałeś skoro zdecydowałeś się zakupić zestaw.
Pozdrowienia, Tomek.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » poniedziałek, 26 października 2009, 15:16

Kolego masz racje z tym, że ten model, na którym się wzorujesz jest to wersja 5 a jeżeli chodzi o kształt pokryw silnika i rozmieszczenie rur wydechowych to nie jest to takie jednoznaczne, na jakie się wydaje a tu kilka przykładów
Typ 5
Obrazek
Typ 10
Obrazek
Typ 17
Obrazek
Obrazek
Typ 24
Obrazek
Zwróć uwagę na miejsca gdzie wychodzą rury od spodu, bo tu chodzi dokładnie o ten element.
Jest to dość mylące, ale jak widać każdy jeden typ miał różne osłony i z tego wynika, że silniki również. Więc nie będzie błędem, jeżeli zostanę przy pierwotnej koncepcji.

Schematy malowania pochodzą ze strony http://wp.scn.ru/en/ww2/f/317/1/5

Jeszcze jedno, jeżeli to zdjęcie, na którym jest pokazany cały zestaw (białe tło) to jest w nim ta osłona, której ja potrzebuje

tomhajzler napisał(a):Witam!
Przedstawienie zestawu nie jest chyba konieczne , bo bardzo ładnie przedstawił go kolega Albert . Pokażę pare zdjęć dotyczących zestawu przedziału silnika , bo jest bardzo ładny , choć ma też małe minusy .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do wyboru malowania to nie jestem jeszcze zdecydowany , na pewno będzie to republikański mosca .
Jeden z wariantów to ten z zestawu masek Montexu , który posiadam . Poparty jest on zdjęciem . I tu zaczyna się problem koloru przedniej części kadłuba czy był on czarny jak się powszechnie uważa , czy innym odcieniem zieleni niż ta na reszcie samolotu na skutek przemalowania w warunkach polowych . Może ktoś wie więcej na ten temat , proszę o informacje
Obrazek
Drugi to znaleziony w jakiejś hiszpańskiej publikacji , lecz brak jest bliższych danych , zdjęć . Podobno jest to samolot amerykańskiego ochotnika o nazwisku Dickinson . Wygląda jak republikański czerwony baron
Obrazek
A teraz to co zrobiłem : ścianki kadłuba pocienione maksymalnie , aby wkleić żywiczne ściany . Po wklejeniu dodałem pare dźwigni , trochę przewodów .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na razie to wszystko , pozdrawiam , Tomek


Witaj,
Żeby wstawić obrazki na tym forum, trzeba umieścić je w znacznikach "IMG", tak jak zrobiłem to ja z pierwszym zdjęciem. Możesz poprawić pozostałe w trybie "edytuj", żeby były widoczne bezpośrednio w tekście.
P.D.
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » wtorek, 27 października 2009, 18:43

Witam ponownie
Idąc za ciosem jak wspominałem wcześniej postanowiłem poprawić wnętrze i kilka innych elementów między innymi wyciąłem drugą część wejścia do kabiny żeby było widać nieco więcej niż poprzednio.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » czwartek, 29 października 2009, 18:42

Witam
Kolejny etap przebudowy wnętrza kabiny zakończony pozostało jeszcze jedynie wkleić pasy i troszkę przybrudzić i będzie koniec.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A i jeszcze jedno korzystając z uprzejmości Wojtka Fajgi stałem się posiadaczem nowych osłon kół, bo jak wspominałem na początku relacji zestawowe były zdekompletowane i marnej jakości JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI
. Oto i one przepiękna robota
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » piątek, 30 października 2009, 21:09

Wreszcie dotarły do mnie części silnika i mogłem przystąpić do poważniejszej demolki wynikiem, czego dzisiaj jest wklejona i po szpachlowana przegroda ogniowa. Przykleiłem pasy pilota, skórzany zagłówek, skórzane obszycie przedniej części wejścia do kabiny wkleiłem również podłogę z fotelem do kabiny, dorobiłem nowe tulejki ustalająco – dystansujące osłony silnika. I to na tyle dzisiaj

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » niedziela, 1 listopada 2009, 21:13

Witam
Jak na razie nie ma, co pokazywać tak, więc jedynie aktualizacja pisemna pod znakiem szpachli i szlifowania, dlatego też modelarzom o słabych nerwach odradzam z całego serca ten i pokrewne tego modelu i jak sądzę resztę modeli tej firmy. A jeżeli już ktoś się zdecyduje to niech się wyposaży w nerwosol w jednym wiaderku a w drugim szpachle. Zapewniam, że się przyda!!
Może jutro jak będzie coś widać dorzucę jakieś zdjęcia. A teraz pozdrawiam i do przeczytania.
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Re: Polikarpow I-16 Special Hobby - 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » poniedziałek, 2 listopada 2009, 23:51

Czołem Koledzy
Jak wczoraj wspominałem, że postaram się dołączyć jakieś zdjęcia żeby pokazać niedoróbki w modelu tak robię
Skrzydła poskładane z kadłubem na sucho, ale widać ile im brakuje a zresztą oceńcie sami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dorobiłem jeszcze w między czasie nową łopatę śmigła, którą wykorzystam do zrobienia formy do odlewu żywicznego, bo to, co dała fabryka nawet nie przypomina oryginału.
Obrazek
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 20:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości