JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 23:00

Lukas, świetnie to wszystko wygląda, nie mam pytań.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Ostach » wtorek, 12 kwietnia 2011, 19:57

Nie jest on za żółty w stosunku do oryginału?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Lucas HS » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:42

Za zielony może. Jest, jest :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Ostach » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:48

Zbyt kanarkowy w każdym razie.
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez shivadog » wtorek, 12 kwietnia 2011, 21:30

Jestem strasznie ciekaw jak wy oceniacie ten kolor.
Lucas ma nad resztą przewagę bo widzi model, pytanie czy ma jakiś wiarygodny pierwowzór,
bo te załączone zdjęcia prawdziwego samolotu na pewno nie dają 100% pewności co do odcienia.

Pozostali mogą się tylko domyślać również koloru modelu, bo masz strasznie przebarwione światłem zdjęcia.
Według mnie tak to prawdopodobnie u Ciebie wygląda. Mam rację?

Obrazek

Bardzo mi się podoba Twój projekt, trzymam kciuki za efekt końcowy.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 12 kwietnia 2011, 21:52

shivadog napisał(a):prawdopodobnie


..jest slowem kluczowym, bo wiele zalezy od kalibracji i jasności monitora.
właściwie zeby na podstawie fotogramów oszacować rzeczywisty kolor trzeba znać nie tylko odcień C27, ale też wiedzieć jak zachowuje się on kładzony na jasnych i ciemnych powierzchniach.

mi się wydaje, ze jezeli już doszukiwac się róznic miedzy kolorem na modelu, a tym, jaki widziamy na mało pod tym względem czytelnym zdjeciu orygonału, to zaryzykował bym twierdzenie, ze ten na dużym saolocie jest bardziej zgaszony/spłowiały/w kierunku pasteli idącym. być może dlatego, ze jest matowy..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Lucas HS » wtorek, 12 kwietnia 2011, 23:10

shivadog - masz rację, zdjęcia nie oddają zbyt dobrze koloru. Robię je w kiepskich warunkach, a potem nieumiejętnie podciągam to i owo w programie, żeby w ogóle dało się to wszystko oglądać bez marszczenia czoła :) Myślę, że z rzeczywistości kolor jest mniej intensywny, aczkolwiek w porównaniu do zdjęć oryginału zbyt zielony, a za mało "pastelowo-żółty" jak to Kamil powiedział. Jak będzie okazja zrobić fajne zdjęcia (za dnia!), to podrzucę. Cieszę się, że może się podobać :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez shivadog » wtorek, 12 kwietnia 2011, 23:11

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
shivadog napisał(a):prawdopodobnie


..jest slowem kluczowym, bo wiele zalezy od kalibracji i jasności monitora.


Tu akurat się trochę mylisz, bo przy właściwym naświetleniu/korekcie można posługiwać się wartościami liczbowymi.
Sterując zdjęcie Lucasa, nie sugerowałem się ani trochę żółtym. Robiłem korektę całości tak, by otrzymać neutralne tony (biele i szarości,których na zdjęciu jest dużo) bez odchyleń. Tzn. parametr R jest bliski zarówno G jak i B (ideał to R=G=B). Oczywiście wynik nie jest idealny bo bazuje na nie najlepszym zdjęciu, ale powinien być w miarę wiarygodny.
Chyba, że masz na myśli jak to się potem komuś dobre zdjęcie wyświetla w przypadku złych ustawień monitora, ale to już inny temat.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 12 kwietnia 2011, 23:15

shivadog napisał(a):Chyba, że masz na myśli jak to się potem komuś dobre zdjęcie wyświetla w przypadku złych ustawień monitora, ale to już inny temat


inny, ale nie mniej ważny. już sama technologia podświetlenia wywietlacza lcd wyraźnie wpływa na kolorystyke i ogólny wygląd zdjęc. nie mówiac o wspomnianych ustawnienach monitoa (nie musza być złe, wystarczy, ze sa dostosowane do oczekiwań i wymgań użytkownika).

a wracajac do modelu, nie wiem czy to finalna powloka, ale już sam satynowy werniks zmieni wygląd i kolor. o ile taki jest w planach
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez lejgo_inc » środa, 13 kwietnia 2011, 00:14

...znając mój wyświetlacz zaryzykowałbym stwierdzenie że gripenowi przyda się lekkie zgaszenie intensywności barw.
W zasadzie nawet nie będąc obeznanym z fochami monitora można sobie ustawić dwa zdjęcia - oryginału i modelu - obok siebie i tak porównując wysnuwać wnioski (biorąc poprawkę na skalę, oświetlenie, temperaturę barwową i jeszcze pewnie parę innych drobiazgów które mają wpływ na odwzorowanie barw przez materiał światłoczuły/matrycę).
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez JaS » środa, 13 kwietnia 2011, 11:14

Znam pare smiesznych historii a propos Jas Gripen. Nie wiem czy to jest wlasciwe miejsce zeby to tutaj pisac.
Licentia Poetica
JaS
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 5 listopada 2008, 19:04
Lokalizacja: Sztokholm (czasem W-Wa)

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Lucas HS » środa, 13 kwietnia 2011, 13:13

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
shivadog napisał(a):a wracajac do modelu, nie wiem czy to finalna powloka, ale już sam satynowy werniks zmieni wygląd i kolor. o ile taki jest w planach

Takowy jest na modelu od wczoraj ;-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Lucas HS » niedziela, 17 kwietnia 2011, 12:54

Malutki dostał matem po całości, z błyskiem po wnękach. Kabinę pilotów pomalowałem na nowo, zrobiłem uszczelkę w miejscu styku osłony z kadłubem (cienkie paski polistyrenu), wkleiłem fotele. Podwozie dostało koła, a górne pow. skrzydeł wypolerowałem (stąd resztki pasty polerskiej w liniach podziałowych). Dyszę trochę pocieniowałem, ale niewiele widać :(. Po ściągnięciu masek z wiatrochronu okazało się, że jest cały pobrudzony mgiełką farby (a tak się starałem nie upaprać), więc położyłem szmatę... Chusteczka nasączona w rozrzedzonym Wikolu. Oczywiście muszę ją pomalować ;-) Teraz czeka mnie wklejanie osłon podwozia. Niestety będzie to ciężkie zadanie, bo malutkie żywiczne zawiasy są bardzo kruche i kiepsko spasowane. Stąd zrobiłem sobie małą przerwę i wziąłem się za F-16 :) Zdjęcia już dość wiernie odwzorowują kolory.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 17 kwietnia 2011, 13:31

E no, nie wygłupiaj się i rób go dalej! Wygląda coraz fajniej.
Mam wrażenie że masz za ciemny wash, wygląda na całkiem czarny i gęsty, zrób go taki, żebyś jak nałożysz, miał wrażenie że jest go za mało, pożądany efekt osiągniesz po drugim- trzecim razie. Inaczej wychodzi kartonówka.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: JAS-39D Gripen MPM 1:48 - Open

Postprzez Lucas HS » niedziela, 17 kwietnia 2011, 14:19

A w które miejsca patrzysz? Wash jest tylko na klapach, lotkach, klapach przednich, stateczniku pionowym (na tych bambetlach) i w kokpicie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Murek i 39 gości