RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez GrzeM » czwartek, 21 lutego 2019, 20:41

Bogdan Stanek napisał(a):Chciałbym bardzo przeprosić, jeżeli kogoś uraziłem bo nie było to moim zamiarem.
Jest niewdzięczną rolą "bycie wytykaczem', nikt tego nie lubi i ja zapewne też.

Panie Bogdanie, jeśli Pan się odnosi do mojego ostatniego wpisu, to nie pisałem do Pana, tylko do MarCa.
Wydaje mi się że Pan akurat odniósł się do sprawy merytorycznie i bez epitetów na d. :)
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Reklama

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 lutego 2019, 20:44

Dziobak napisał(a):Szersze ujęcie zdjęcia wstawionego przez Huberta, szachownice wyglądają na umieszczone symetrycznie.

Obrazek

A to nie jest przypadkiem PWS-26? Bo jakby trochę inny silnik i inne przetłoczenia na jego okapotowaniu?
Takie tam moje podejrzenie...
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez KR77 » czwartek, 21 lutego 2019, 20:52

Aleksander napisał(a):
Dziobak napisał(a):Szersze ujęcie zdjęcia wstawionego przez Huberta, szachownice wyglądają na umieszczone symetrycznie.

Obrazek

A to nie jest przypadkiem PWS-26? Bo jakby trochę inny silnik i inne przetłoczenia na jego okapotowaniu?
Takie tam moje podejrzenie...


To jest PWS!
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez MarCo » czwartek, 21 lutego 2019, 22:01

KR77 napisał(a):To jest PWS!

PWS-26 miał slot i jeden płat?
GrzeM napisał(a):Marku, a jak już oceniłeś dokonania Piotra, mógłbyś wnieść coś merytorycznego do wątku? I może jeszcze uzasadnić swoją ocenę?

Grzesiek, nie oceniam dokonania Piotra ogólnie a tylko szczególnie - w odniesieniu do tego schematu RWDy. Nawet zaznaczyłem niespecjalnie dla Ciebie żeby mnie źle nie zrozumieć.
To takie wtrącenie aby nie oceniać zbyt wysoko tego konkretnego rysunku bo można zrobić komuś krzywdę - na przykład modelarzom którzy wezmą go za wiarygodny. Ten rysunek powstał przy braku źródeł które dzisiaj są dostępne, i jest już słaby. I to jest moje merytoryczne wniesienie do wątku. Nie bierz tego rysunku zbyt serio. I jeszcze uzasadnić? Zadanie dla Ciebie: znajdź różnice na zdjęciach :) choćby z tego wątku. Na początek sprawdź wielkość znaków a później jak Ci się jeszcze będzie chciało - ich położenie.
Podpowiedzi:
- na prawym skrzydle szachownica na idealnym rysunku dotyka lotki
- na lewym skrzydle szachownica prawym dolnym rogiem sięga drugiego dźwigara skrzydła
Jeśli poprosisz o ocenę pozostałych miejsc, to moja propozycja jest taka: dajmy sobie z tym spokój. Tak, są tam też błędy ale nie o to chodzi. Nie miałem wcale takiego zamiaru. Apelowałem tylko o stonowane oceny wiarygodności dokonań.
Ostatnio edytowano czwartek, 21 lutego 2019, 22:33 przez MarCo, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez fragles » czwartek, 21 lutego 2019, 22:08

Bogdan Stanek napisał(a):Roman Stanek, to jakaś pokrewna dusza? chętnie poznam


A nie, nie pokrewna. To mój błąd. Przepraszam. Sorki. Pisałem z głowy, czyli z niczego, ale chodziło o Pana, Panie Kolego. Przez kilka lat pracowałem z Romanem i tak mi został w głowie. Ale przyznam, że jak już puściłem ten tekst, to byłem zdziwiony identycznością imienia i nazwiska. :D Ot, durny - zamiast sprawdzić, to gały wybałusza ze zdziwienia! :mrgreen:
Jeszcze raz sorki!
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez GrzeM » czwartek, 21 lutego 2019, 22:32

MarCo napisał(a):Nie bierz tego rysunku zbyt serio. I jeszcze uzasadnić? Zadanie dla Ciebie: znajdź różnice na zdjęciach :) choćby z tego wątku.

Marku, ale ten wątek to nie jest gra w zagadki, tylko facet się stara z antycznego i marnego zestawu zbudować fajny model, i idzie mu pod górę, bo mało jest dobrych zdjęć Czapli, a jeszcze mniej wiarygodnych rysunków. I popełnia błędy, nie dlatego że słabo rozwiązuje zagadki, tylko dlatego że łatwo taki błąd popełnić bo - jak pisałem wyżej - mało jest materiałów, na których można się oprzeć.
Parę osób mu pomaga jak potrafi, i na tyle, na ile im czas i zasoby pozwalają. Nikt nie jest doskonały, ale staramy się, wrzucamy zdjęcia, komentujemy. Liczymy na to, że nasz wkład pomoże modelarzowi.
Rozmawialiśmy tu o położeniu szachownic. Bolo nakleił tak, jak na Lublinie. Na prawym skrzydle szachownica na środku. Ale pojawiło się zdjęcie, które pokazuje, że było inaczej. W porównaniu z tym, co Bolo zrobił, malowanka Piotra Mrozowskiego z modelu Mirage jest dużo bardziej zbliżona do oryginału. Jak na razie jest też najlepszą, jaka się tu pojawiła. I tyle. Jeśli chcesz pomóc, to wskaż, jak te szachownice były dokładnie ułożone. I tyle.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez MarCo » czwartek, 21 lutego 2019, 22:43

GrzeM napisał(a):Marku, ale ten wątek to nie jest gra w zagadki, tylko facet się stara z antycznego i marnego zestawu zbudować fajny model[...]

Doceniam starania ale nie komentuję dokonań, to jest syzyfowa praca żeby z tego crapu coś zrobić. Swoją drogą idealny temat dla naszego ulubionego producenta (już dawno mówiłem). Ten antyczny zestaw ma złe przekroje kadłuba, złe skrzydło - wszystko tam trzeba poprawić. Jest tak zły że za samo wzięcie go na warsztat nalezy się medal - i tu gratulacje za doprowadzenie budowy do końca i postawienie go na kołach. A jak będzie lepszy model to sobie bolo zrobi ten lepszy też, nie?
GrzeM napisał(a):Jeśli chcesz pomóc, to wskaż, jak te szachownice były dokładnie ułożone. I tyle.

Litości. Popatrz na zdjęcia z tego wątku, ludzie Ci zamieścili. No widać i prawe skrzydło i lewe, widać że szachownice małe, widać gdzie leżą. Co mam wskazywać?
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 10:56

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez Bolo07 » czwartek, 21 lutego 2019, 23:57

Marcin_Matejko napisał(a):Niepotrzebnie zapuszczałeś linię podziału na granicy płóciennego poszycia. W rzeczywistości konstrukcja takiego elementu wygląda w taki sposób że płótno jest naklejone na część poszycia ze sklejki na zakładkę lub płótno pokrywa w całości skrzydło. Wyraźnej linii podziału nie ma, więc takie rozwiązanie w modelu jest błędne. Reszta modelu bardzo fajnie się prezentuje.


Masz rację. Generalnie nie udało mi się za bardzo to skrzydło :-/ , a starając się oddać fakturę popełniłem kilka błędów.
Nic to, jakby rzekł imć Jerzy Michał W.
Zapuściłem linię podziału raz jeszcze, tym razem khaki, (szachownice delikatnie białym i czerwonym), a jak podeschło, delikatnie przejechałem sucha pastelą. Taka "ciemna ochra", nazwijmy to roboczo.

Obrazek

Miodu nie ma, ale chyba mniej daje po oczach ?

Obrazek

Zobaczymy co będzie po werniksowaniu, bo ten potrafi uwydatnić pastele w sposób nie zawsze oczekiwany.
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 10:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez shadowmare » czwartek, 21 lutego 2019, 23:59

Świetnie wychodzi.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez Bolo07 » piątek, 22 lutego 2019, 00:09

Wiecie co ? To będzie jak z hurricanem.
Mordowałem się swego czasu z antycznym hurricanem airfixu, bo gdzieś wyczytałem, że te kilka lat temu był podobno najlepszy wymiarowo. http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=75389
I oczywiście jak tylko skończyłem, zaraz się ładne modele wysypały jeden za drugim.
Coś czuję, że jak mój ulep skończę, to się jakaś ładna czapla w skali 1:72 pokaże :lol:
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 10:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez MKWJTC » piątek, 22 lutego 2019, 09:08

No ale niech Ci przykro nie będzie, wyrzeźbiłeś coś czego wstydzić się nie można, a chyba większość natrudziła się nad czymś z niczego, by zaraz Czesi wydali ten model przyzwoicie. Ja mam nadzieję na przyzwoite RWDziaki, inne niż 5 czy 8.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez GrzeM » piątek, 22 lutego 2019, 10:44

MarCo napisał(a):
GrzeM napisał(a):Jeśli chcesz pomóc, to wskaż, jak te szachownice były dokładnie ułożone. I tyle.

Litości. Popatrz na zdjęcia z tego wątku, ludzie Ci zamieścili.

Marku, a czy Ty w ogóle zauważyłeś, że to nie ja ten model buduję? Nie ja te kalkomanie naklejam? Jak proszę żebyś pomógł, to przecież nie mnie, tylko Bolowi, który tu walczy. A Ty zamiast tego dyskutujesz ze mną. Co to daje?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez potez » piątek, 22 lutego 2019, 10:48

Aleksander napisał(a):A to nie jest przypadkiem PWS-26? Bo jakby trochę inny silnik i inne przetłoczenia na jego okapotowaniu?
Takie tam moje podejrzenie...

cały ten silnik dziwnie wygląda patrzać na dotychczas dostepne zdjęcia Czaapli. Ale to nie jest PWS - pal diabli tam ile jest skrzydeł :twisted: - po prostu PWS nie miał składanego skrzydła i odchylanej do góry środkowej części baldachimu 8-)[/quote]
Ostatnio edytowano piątek, 22 lutego 2019, 12:00 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez Mac Eyka » piątek, 22 lutego 2019, 11:06

Kolega Bolo07 odwalił kawał dobrej roboty.
Wrzeźbił model z zestawu na który większość z nas by nawet nie spojrzała.

A tu się czepiają o jakieś pierdutki.

Bolo zaj.....ty model, po prostu
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: RWD 14 Czapla 1:72 ZTS Plastyk

Postprzez potez » piątek, 22 lutego 2019, 11:54

.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości