Kolor "podszybia" Brewster Buffalo

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Kolor "podszybia" Brewster Buffalo

Postprzez Brat » czwartek, 24 stycznia 2019, 23:36

Mam 3 Brewstery do zrobienia: Us Navy 1941, fiński 1941-42 i holenderski na Dalekim Wschodzie 1941. Jakie kolory wnęk podwozia i samego podwozia a szczególnie tego dużego podszybia za głową pilota. Bo z przodu wiadomo czarny. Proszę o informacje.
Brat
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 24 stycznia 2019, 23:14

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kolor "podszybia" Brewster Buffalo

Postprzez MKWJTC » środa, 30 stycznia 2019, 20:40

Cześć, poszukałem i wychodzi na to, że:
Wczesne wersje F2A-1 i A-2 (czyli wczesne USN, fińskie i holenderskie dalekowschodnie) miały wnętrza aluminiowe, górne części ścianki kokpitu czarne [albo cały kokpit zielonkawy - bronze green, choć pewne źródła mówią o aluminized zinc chromate-nadal jasnozielony] do 3 żebra z przodu, czyli do łokcia pilota. Panel i obramowanie kokpitu czarne. Wersje A-3 (USN i druga partia dla Holandii) kokpity zielone (bronze green, bez czarnych), a fińskie po generalnym remoncie (podobno to te o zaokrąglonych cyfrach na statecznikach) jasnoszare.

Wnętrza komór podwozia podobnie, wersje A-1 i A-2 aluminiowe, a od wersji A-3 jasnoszare, podobnie jak spody skrzydeł.

Wygląda na to, że przynajmniej fabryczne maszyny Finlandii i Indii Holenderskich wyglądały jak wyżej.

Mam nadzieję, że to pomoże.
Tu źródła:
https://www.tapatalk.com/groups/hypersc ... 72908.html
https://www.warbirdforum.com/buff.htm

Maciek
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 15:46
Lokalizacja: CK

Re: Kolor "podszybia" Brewster Buffalo

Postprzez greatgonzo » środa, 30 stycznia 2019, 20:47

MKWJTC napisał(a):[albo cały kokpit zielonkawy - bronze green, choć pewne źródła mówią o aluminized zinc chromate-nadal jasnozielony]


Niewiele wiem o Buffalo, ale jeśli chodzi o kolory, to ostatnie co można powiedzieć o Bronze Green, to że jest to kolor jasny.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Kolor "podszybia" Brewster Buffalo

Postprzez Brat » czwartek, 31 stycznia 2019, 08:45

Dziekuje bardzo
Brat
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 24 stycznia 2019, 23:14


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości