PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Adas' » czwartek, 7 lutego 2019, 18:10

Jedyne co zostało zniszczone w tym watku to wiara w to ze modelarze nie sa skonczonymi debilami. Pani chce pewnie mechanizm który działa na tej samej zasadzie co skrzydła w samolocie (przestawiam wajche, za pomoca ciegna przesuwa sie sciana, otwieraja drzwi, wysuwa sie blat w kuchni), a wy nie dosc ze wyobrazacie sobie fruwajace blokowisko, łapiecie za słówka to jeszcze zachowujecie sie jak głupki próbujac udowodnic ze to nie wy ale Pani jest durniem w tej rozmowie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Reklama

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 7 lutego 2019, 18:37

Adas' napisał(a):Jedyne co zostało zniszczone w tym watku to wiara w to ze modelarze nie sa skonczonymi debilami. Pani chce pewnie mechanizm który działa na tej samej zasadzie co skrzydła w samolocie (przestawiam wajche, za pomoca ciegna przesuwa sie sciana, otwieraja drzwi, wysuwa sie blat w kuchni), a wy nie dosc ze wyobrazacie sobie fruwajace blokowisko, łapiecie za słówka to jeszcze zachowujecie sie jak głupki próbujac udowodnic ze to nie wy ale Pani jest durniem w tej rozmowie...


Dawno nie było tak dobrego postu na tym forum. Dobrze że jesteś uznanym modelarzem, to może ktoś się nad tym zastanowi.
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 22:11

Powód, dla którego tu nie piszę jest prozaiczny. Nie mam czasu na teoretyczne dywagacje. Na innym forum modelarskim kilku modelarzy potraktowało sprawę poważnie. Jestem po kilku spotkaniach, które - mam nadzieję - doprowadzą do konstruktywnego rozwiązania.
Dziękuję jednak tym modelarzom, którzy starają się dołączyć do grona modelarzy nie machających tylko językiem lub palcami po klawiaturze, a próbującym wnieść coś, co pomoże w rozwiązaniu problemu.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » czwartek, 7 lutego 2019, 22:57

Uffff !!! Dobrze że są takie fora ... i tacy modelarze. Bo tu ... to tylko specjaliści od języka i palców. I wszystko byłoby dobrze ale po jaką cholerę machać językiem po klawiaturze? Jest tyle ciekawych miejsc... po co po klawiaturze??? Poza tym to całkowita degrengolada. Dotyka nie tylko modelarzy ale i architektów. No żeby nie potrafić zrobić tego co się wymyśli??? Co za czasy... A swoją drogą to fajny problem ma Pani "architekt". Chce zrobić coś co ma się poruszać tak jak coś co się nie porusza :)
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:01

Drogi modelarzu, otóż połączenie architektury z mechaniką to rzadki przypadek w przyrodzie.
Ponadto na Wydziale Architektury nie studiuje się mechanizmów. To domena Wydziału Mechanicznego.
Założenie, że architekt ma się znać w takim samym stopniu na elektryce jak elektryk, jak konstruktor na konstrukcjach itp. to utopia.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:05

Dowodem na powyższe jest choćby fakt, że modele 3d nie są definiowane tak samo na centra cnc jak na drukarki 3d. Dlaczego? Zarówno architekci jak i mechanicy pracują na innych programach. Solid Works czy Catia to nie Autocad czy 3dsMax. Pan jako znawca tematu na pewno to wie.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » czwartek, 7 lutego 2019, 23:08

Czyli ten architekt jest ... niedouczony :) Kaleka... A później się wszyscy dziwią hale targowe walą i giną ludzie... bo architekt nie miał pojęcia o mechanice... Degrengolada....
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » czwartek, 7 lutego 2019, 23:10

Dagmara napisał(a):Dowodem na powyższe jest choćby fakt, że modele 3d nie są definiowane tak samo na centra cnc jak na drukarki 3d. Dlaczego? .


Pani na pewno posiada wyższe wykształcenie techniczne?
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:11

Powodów zawalania się hal jest wiele. Chociażby obniżenie kosztów inwestycji przez inwestora poprzez odchudzanie konstrukcji.
A przy okazji - to konstruktor po Wydziale Budownictwa projektuje hale a nie inżynier mechanik. Ta się składa, że mój syn studiuje na Wydziale Mechanicznym. Ja znam różnice w zakresie kompetencji między tymi profesjami.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:11

Jestem architektem po 5-letnich studiach na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Adas' » czwartek, 7 lutego 2019, 23:13

Jprd... Pochamuj kolego Skarga bo wstyd robisz. Jak mozna byc takim bucem?
Ostatnio edytowano czwartek, 7 lutego 2019, 23:14 przez Adas', łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez skarga » czwartek, 7 lutego 2019, 23:14

I ten syn nie potrafi matce pomóc?
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:15

Na Wydziale Mechanicznym są różne kierunki, np. Mechanika i Budowa Maszyn oraz Automatyka i Robotyka. Dlaczego? Każdy kierunek zajmuje się innymi zagadnieniami. Nie ma ludzi, którzy posiadaliby wiedzę kompletną w każdej dziedzinie.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:16

Panowie doktorzy nie byli w stanie. Zajmują się inną skalą, np. silnikami do samochodów.
A mój syn pomoże mi w zakresie, w którym będzie mógł. Nie zajmował się modelarstwem.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Re: PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!

Postprzez Dagmara » czwartek, 7 lutego 2019, 23:21

Adas' napisał(a):Jprd... Pochamuj kolego Skarga bo wstyd robisz. Jak mozna byc takim bucem?

Przez ponad 20 lat mojej praktyki zawodowej spotykałam się z wieloma budowlańcami, którzy dziwili się jak kobieta może im mówić co mają robić. "Baba ich będzie uczyć?" Nie wspomnę tu o słownictwie, jakiego używają. Dlatego też powyższe wypowiedzi mnie nie wzruszają. Żeby być architektem i przetrwać, trzeba być silnym.
Dagmara
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2019, 17:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości