Strona 1 z 1

Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 4 marca 2019, 15:45
przez MKWJTC
Po kilku latach przerwy (nie że nie mam innych obowiązków) wracam do modelarstwa. Zamierzam się tu zrelaksować, a na pierwszy ogień idzie większości dobrze znany Caudron CR.714 Cyclone. Oryginał Hellera, przepakowany przez ZTS a obecnie Mistercrafta. Na pierwszy ogień (zamiast dokończyć dwa poprzednie projekty, zaczęte na tym forum) wybrałem ten samolocik z prostego, przyziemnego powodu. Kupiłem go bo był tani, a co to dycha dla oprycha. Dziś już nie kupuję takich rzeczy, ale wyrzucić szkoda, dać komuś nie ma po co, więc jeśli mi tu dobrze pójdzie rozpocznę całą serię „modeli za dychę”, nabiorę trochę pewności siebie, fachu i dopiero rozpocznę fajniejsze maszyny.
Przy okazji konkursu „Reszta Świata” wybrałem maszynę z Finlandii.
Obrazek
Profil ⓒJouni Ronkko 'Jones' na Wings Palette
Życzcie mi powodzenia. Galerię wstydu zaczynam od wnętrza kabiny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 4 marca 2019, 21:50
przez Mikolaj75
MKWJTC - to absolutnie nie jest skierowane do Ciebie personalnie, ale uważam, że jest problem regulaminowy - to samo dotyczy Moranów. Modele są już rozpoczęte w stopniu istotnym. Wiem, że minęły już 3 miesiące, ale ponieważ u kolegi coopera69 temat był egzekwowany, to zasada fairplay i równego traktowania wszystkich uczestników wymaga przedyskutowania sprawy. U coopera zabierałem głos, czego jak ufam nie ma mi za złe, stąd uważam za konieczne zabrać go i tu.
Przepraszam zatem, ale niestety sprzeciw :cry:

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 4 marca 2019, 22:02
przez potez
jestem przeciw

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 4 marca 2019, 22:05
przez MKWJTC
Mikolaj75 napisał(a):MKWJTC - to absolutnie nie jest skierowane do Ciebie personalnie, ale uważam, że jest problem regulaminowy - to samo dotyczy Moranów. Modele są już rozpoczęte w stopniu istotnym. Wiem, że minęły już 3 miesiące, ale ponieważ u kolegi coopera69 temat był egzekwowany, to zasada fairplay i równego traktowania wszystkich uczestników wymaga przedyskutowania sprawy. U coopera zabierałem głos, czego jak ufam nie ma mi za złe, stąd uważam za konieczne zabrać go i tu.
Przepraszam zatem, ale niestety sprzeciw :cry:


Rozumiem gdzie popełniłem błąd, nie pokazałem zdjęć gołych wyprasek, a od razu to co zrobiłem przez ostatnie dni. O to chodzi? Jeśli tak to w porządku, moje niedopatrzenie. Jeśli brak "zdjęcia startowego" rzeczywiście razi, to proszę o przeniesienie obu wątków do warsztatu lotniczego. I przepraszam za gapiostwo.

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: czwartek, 9 maja 2019, 23:50
przez Bolo07
Regulaminy regulaminami, a co z cuadronem ?
Czekam niecierpliwie.

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: poniedziałek, 9 września 2019, 00:40
przez MKWJTC
Bolo07 napisał(a):Regulaminy regulaminami, a co z cuadronem ?
Czekam niecierpliwie.


taaak... Przepraszam. Jestem zawalony robotą, niestety Caudron i cała reszta najwcześniej może w przerwie grudniowej. Swędzą mnie kosteczki na tyle roboty, no ale cóż, obowiązki najpierw.

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2019, 00:16
przez Azawakh
Fajny kokpit. Lubię samodzielny scratch.

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

PostNapisane: czwartek, 5 grudnia 2019, 21:27
przez kawuzet
Tylko tak dla porządku.
Twórcą form dla tych wyprasek, które pakuje Mistercraft lub ZTS Plastyk nie jest firma Heller ale nasza rodzima Spółdzielnia Rzemieślnicza "REFLEX". W latach 70-80 miała siedzibę na Szpitalnej 8 w Warszawie. Mój jako oryginał był dużo droższy i kosztował 670 zł. Była to końcówka czasów słusznie minionych.
Jeśli chodzi o Hellera to Caudrony są dostępne do dziś, a jedyny przepak hellerowskich wyprasek miał chyba Smer
pozdrawiam
Krzysiek Z