Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 30 kwietnia 2019, 21:43

Schodzimy ze stanu magazynowego. Zaczynam dłubać Meśka bo nimam żadnego na półce. Planuję zrobić maszynę z JG27, na której latał Ludwig Franzisket.

Obrazek

Obrazek

Co prawda model AZeta to G-5, ale są części na G-6. Do modelu dorzucę lufy Mastera, tablicę Yahu i jeszcze muszę ściągnąć pasy Edka. Na początek małpując mózgi z innego forum zabrałem się za poprawę nosa, który jest ponoć oklapnięty i trzeba go trochę podbić. Rozciąłem kadłub za rurami i wkleiłem paski gr. 0,75mm. To samo trzeba będzie zrobić ze skrzydłem żeby je pogrubić.

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 30 kwietnia 2019, 23:12 przez Krzysiek Kowalik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 953
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez cris » wtorek, 30 kwietnia 2019, 22:29

Krzysiek Kowalik napisał(a):Na początek małpując mózgi z innego forum zabrałem się za poprawę nosa, który jest ponoć oklapnięty i trzeba go trochę podbić. Rozciąłem kadłub za rurami i wkleiłem paski gr. 0,75mm. To samo trzeba będzie zrobić ze skrzydłem żeby je pogrubić.

Ciekawe :shock: możesz pokazać ,,źródło tego pomysłu"
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez Taki Jeden » wtorek, 30 kwietnia 2019, 22:36

Krzysiek Kowalik napisał(a):Schodzimy ze stanu magazynowego. Zaczynam dłubać Meśka bo nimam żadnego na półce. Planuję zrobić maszynę z JG27, na której latał Ludwig Fransizket.

Hauptmann Ludwig Franzisket
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 13:46

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez Bercik » wtorek, 30 kwietnia 2019, 23:14

Przymierz kokpit i oszklenie do połówek kadłuba. W moim egzemplarzu pasuje, delikatnie mówiąc, tak sobie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 30 kwietnia 2019, 23:29

cris napisał(a):
Krzysiek Kowalik napisał(a):Na początek małpując mózgi z innego forum zabrałem się za poprawę nosa, który jest ponoć oklapnięty i trzeba go trochę podbić. Rozciąłem kadłub za rurami i wkleiłem paski gr. 0,75mm. To samo trzeba będzie zrobić ze skrzydłem żeby je pogrubić.

Ciekawe :shock: możesz pokazać ,,źródło tego pomysłu"


https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/az-bf-109-g-14-t9326.html
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=80889&hilit=kitir

Obrazek

Taki Jeden napisał(a):
Krzysiek Kowalik napisał(a):Schodzimy ze stanu magazynowego. Zaczynam dłubać Meśka bo nimam żadnego na półce. Planuję zrobić maszynę z JG27, na której latał Ludwig Fransizket.

Hauptmann Ludwig Franzisket


Poprawione. Dzięki.

Bercik napisał(a):Przymierz kokpit i oszklenie do połówek kadłuba. W moim egzemplarzu pasuje, delikatnie mówiąc, tak sobie.


Zlukam, zlukam.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 953
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 6 maja 2019, 11:30

W tym modelu najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep silnika z ich wersji F lub skopiowanie nosa z modelu FM.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez cris » czwartek, 6 czerwca 2019, 21:37

marco2607 napisał(a):W tym modelu najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep silnika z ich wersji F lub skopiowanie nosa z modelu FM.

Święta prawda ! Nie widzę innej możliwości na odratowanie tej karykatury AZ modelu (wersje od G-2 do 14)
Krzysiek Kowalik napisał(a): Na początek małpując mózgi z innego forum zabrałem się za poprawę nosa, który jest ponoć oklapnięty i trzeba go trochę podbić. Rozciąłem kadłub za rurami i wkleiłem paski gr. 0,75mm. To samo trzeba będzie zrobić ze skrzydłem żeby je pogrubić..

Następnym razem może doczytaj Krzysztofie do końca wątek i przemyślenia końcowe -co do przeróbki-samego autora . ;o)
Konkretnie te wypraski od AZeta ,które mają udawać Bf 109G w wersjach od 2-14 ,mają oprócz sporo za długiej mordy, złe zaklinowanie skrzydła (miedzy innymi dlatego za płaski spód maski) .Jeśli dodasz dystanse w powstałe szczeliny między połówkami skrzydeł (a będziesz musiał) otrzymasz karykaturalnie gruby profil skrzydła ,co ze smutkiem przyznał na koniec sam autor wymyślonej i skopiowanej przez Ciebie przeróbki, :-/
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 8 czerwca 2019, 13:40

Nie ma już odwrotu. Z dwóch jednego modelu na pewno nie będę robił. Na zdjęciach wykonanej miniatury nie rzuca się to aż tak w oczy. Przynajmniej ja na to nie zwróciłem uwagi. Mam zamiar to sprawdzić :D A AZ-eta F-ke też pewnie zrobię.
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 953
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez Jarpen » sobota, 8 czerwca 2019, 14:18

Nie znam dobrze tego modelu. Oglądałam tylko wypraski, wyglądają całkiem nieźle. Karykaturą raczej tego bym nie nazwał jedynie z powodu opuszczonego nosa o 0,3 mm. Większość pewnie nawet tego by nie zauważyła.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:08

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez cris » sobota, 8 czerwca 2019, 21:41

Jarpen napisał(a):Nie znam dobrze tego modelu. Oglądałam tylko wypraski, wyglądają całkiem nieźle. Karykaturą raczej tego bym nie nazwał jedynie z powodu opuszczonego nosa o 0,3 mm. Większość pewnie nawet tego by nie zauważyła.

Czyli musisz Jarpen zacząć bardziej się przyglądać. :P
Nie ma sensu ogrzewać kotleta smażonego 6 lat temu , bo o słabości tej wersji Messera od AZeta wiedzą chyba wszyscy na świecie ,tym bardziej że sam Peter Muzikant przyznał ,że im się ,,średnio '' (mówiąc delikatnie) udał i że inne wersje będą miały nowy poprawiony w kształcie kadłub . Polecam wpisy na czeskim Modelforum naszego Kolegi kitir (u nas MarCo),tak od strony 7 tego wątku który wcześniej zamieścił Krzysiek Kowalik
https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... &start=135
MarCo/kitri wykonał kawał świetnej roboty analizując wymiarowość i bryłę tego modelu w porównaniu do Fine Moldsa -polecam.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez xmen » sobota, 8 czerwca 2019, 22:15

Wy tak na poważnie ?Tak przeszkadza ten mm w jedną lub drugą stronę?Przecież to tylko plastikowe zabawki są.Jak dobrze że przestaję pokazywać modele w galeriach.Wolę żyć w błogiej nieświadomości.
Krzysiek dawaj dalej bo na pewno wyjdzie uczta dla oka. :mrgreen:

Ps.Żeby nie było to mam 8 szt. tych " meśków" i zrobię je wszystkie a jeszcze na głowę nie upadłem żeby dać 90 zł. za model który też nie jest bez wad.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez cris » sobota, 8 czerwca 2019, 22:32

No Messerek to mały samolocik w sumie był i ten 1mm (a w sumie na modelu AZ o wiele więcej) w 72-ójce to procentowo już sporo.
Ale skoro twierdzisz że to tylko zabawki plastikowe i jeszcze nagromadziłeś tego 8 szt, to ja rozumiem Twoją reakcje -każdy ma swoje podejście do lepienia .A co do Fine Moldsa i tych 90 zł (bo rozumiem że to masz na myśli) to nikt nie obiecywał że to tanie hobby jest :twisted: ,Mastercrafty są jeszcze tańsze i też przypominają nieźle Bf 109G ;o)
Ps. Właśnie mierzę nową Tamiję i porównuję z Fine Molds i Az modelem he he he :mrgreen:
Ostatnio edytowano sobota, 8 czerwca 2019, 22:36 przez cris, łącznie edytowano 1 raz
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez KR77 » sobota, 8 czerwca 2019, 22:36

Kolega cris robi modele perfekcyjne redukcyjne :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez cris » sobota, 8 czerwca 2019, 22:43

KR77 napisał(a):Kolega cris robi modele perfekcyjne redukcyjne :mrgreen:

A skąd ta wiedza Kolego KR77 do wygłaszania takich opinii ???
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Messerschmitt Bf 109 G-6, AZ MODEL 1/72

Postprzez djack » niedziela, 9 czerwca 2019, 13:34

AZ nie może się zdecydować w kwestii długości przedniej części kadłuba nie tylko w przypadku Gustawa i Friedricha. Z Aviami jest podobnie. S-199 jest całkiem OK. Wymiarowo jest zbliżona do Tamiyowskiego Gustawa. Za to z CS-199 przekombinowali. Zamiast przerobić wersję jednomiejscową najprawdopodobniej odcięli silnik S-199 i przykleili do zbyt długiego kadłuba, zapewne Gustawa.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości