Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » niedziela, 5 maja 2019, 12:47

Zanim opublikuje zaległości, wrzucę coś na warsztat. 3ci do kolekcji Corsair, drugi koreańczyk, tym razem od Italeri. Model o którym nie czytałem niczego pochlebnego od liczycieli nitów, ale po kilku przeróbkach na gablotowca się nada. Jak widać na zdjęciach, model wygląda całkiem przyzwoicie. Wklęsłe linie podziału. Suche złożenie też ok, po odpowiednim poszlifowaniu części powinno się obejść bez sporej ilości szpachli. Jedyny duży problem tego modelu to skrzydła. U4 był ostatnią wersją w której zestosowano płócienne pokrycie na skrzydłach. Italeri dało do swojego modelu nowsze skrzydła pokryte w pełni metalem. Więc siedzę i głowie się jak ten temat ugryść

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » wtorek, 7 maja 2019, 19:36

Udało się rano wygospodarować czas na klejenie, więc wziąłem się za blaszkowanie kokpitu. Wykorzystałem do tego blaszkę Eduarda z serii Zoom dedykowaną do tego modelu, klejony przy pomocy Humbrolowego Clearfixa. Eksperyment powiódł się

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez greatgonzo » wtorek, 7 maja 2019, 23:24

Nic nie widzę na tym zdjęciu. Fotel jest jednoczęściowy?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » niedziela, 19 maja 2019, 18:13

Greatgonzo fotel jest jednoczęściowy. Wiem że powinien być dwu, jednakże do gablotowca wystarczy, ale obiecuję że przy AU-1 zrobię już poprawnie :)

Dziś podziałałem z silnikiem PW2800 Double Wasp. Ten z zestawu jest jakiś nieforemny, więc udało mi się pozyskać odlew żywiczny od Pavli. 

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » poniedziałek, 27 maja 2019, 09:28

Kokpit skończony, znalazł się na swoim miejscu. Aby sobie ułatwić szpachlowanie, kokpit wkleiłem po połączeniu połówek kadłuba

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » środa, 29 maja 2019, 14:55

Jedziemy dalej.
Płatowiec sklejony do kupy. Jak widać nie obyło się bez szpachli. Najgorszym miejscem okazało się górne łączenie skrzydeł z kadłubem, oraz na spodzie łączenie kadłubów, szary były spore więc trzeba było wstawić wstawki z plastiku. Na skrzydłach widać też nieudolną próbę wykonania imitacji powierzchni krytej płótnem.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » piątek, 14 czerwca 2019, 09:15

Jeden krok w przód dwa do tyłu. Matowa baza Modelmastera, była tak matowa że można byłonią ser trzeć. Trzeba było wszystko zmywać i odnowa. Blackbasing z czarnego surfacera, do tego marmurek szarym surfaserem, jasno niebieskim i oliwkowym. Tym razem nie zaryzykuje spartolonego malowania i użyje znalezioną w składzie Tamke XF-17

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 14 czerwca 2019, 16:12

Też preferuję takie nieregularne maziaje niż kropki - według mnie daje to o wiele lepszy efekt finalny. Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. :)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » piątek, 21 czerwca 2019, 10:32

Drugie podejście do malowania zakończone sukcesem. Użyłem do malowania ponownie Model Mastersa, tym razem rozcieńczanego Gunzowskim Leveling Thinnerem (dzięki Darku ;))

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vought F4U-4B Corsair - Italeri 1/72

Postprzez Moses » czwartek, 4 lipca 2019, 11:07

Dotarły Techmodowskie kalkomanie z insigniami państwowymi, te oryginalne są jakąś pomyłką, i tak Corsair posiada komplet oznaczeń. Do zamalowania została cześć osłony silnika, doklejenie podwieszeń HVARów i biorę się za to co sprawia mi ostatnio dużą radość, czyli brudzing :)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości