Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Pit » czwartek, 15 listopada 2007, 21:28

J. Latalski napisał(a):Swoją drogą, jak można było wpaść na pomysł by je tam umieszczać?


To niestety jedno z ulubionych miejsc producentów modeli :evil: Ładnie się z tym uporałeś :)
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Reklama

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez jaros » piątek, 16 listopada 2007, 19:55

Stratocaster napisał(a):Czy ta czerwona taśma na silniku służy do trasowania linii?


Bingo! To jest taśma do drukarek typu "DYMO". Takie małe urządzenie ręczne, które "wyciska" litery właśnie na tego typu samoprzylepnych taśmach. Chyba to jeszcze produkują. W każdym razie swoja taśmę kupiłem jakieś 2-3 lata temu w dobrze zaopatrzonym papierniczym. W marketach nigdy tego nie widziałem. Produkt sprawdza się doskonale - polecam.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Cichociemny » piątek, 16 listopada 2007, 20:48

J. Latalski napisał(a):
Stratocaster napisał(a):Czy ta czerwona taśma na silniku służy do trasowania linii?


Bingo! To jest taśma do drukarek typu "DYMO". Takie małe urządzenie ręczne, które "wyciska" litery właśnie na tego typu samoprzylepnych taśmach. Chyba to jeszcze produkują. W każdym razie swoja taśmę kupiłem jakieś 2-3 lata temu w dobrze zaopatrzonym papierniczym. W marketach nigdy tego nie widziałem. Produkt sprawdza się doskonale - polecam.


Na alledrogo też można dostać.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Aleksander » sobota, 17 listopada 2007, 12:13

Czym malowałeś wnęki podwozia i wnętrza klap zamykających podwozie ?
Bardzo fajnie wyglądają. I projekt wygląda coraz ciekawiej...
A swoją drogą, to nie wiem, czy nie pójdę w poniedziałek do zaprzyjaźnionego sklepu, żeby sobie Meteora "zanabyć" - już raz go miałem w ręku, ale przegrał z Schwalbe...
Ale taki on "piękny, amerykancki" - chyba nie wytrzymam i kupię :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 17 listopada 2007, 22:25

Aleksander napisał(a):Ale taki on "piękny, amerykancki" - chyba nie wytrzymam i kupię :lol:

Jak możesz, tak pięknie szpetny może być brytyjski samolot :)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Pit » niedziela, 18 listopada 2007, 10:22

Aleksander napisał(a):już raz go miałem w ręku, ale przegrał z Schwalbe...


Słusznie :twisted:
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez jaros » niedziela, 18 listopada 2007, 18:37

Aleksander napisał(a):Czym malowałeś wnęki podwozia i wnętrza klap zamykających podwozie ?
Bardzo fajnie wyglądają. I projekt wygląda coraz ciekawiej...
A swoją drogą, to nie wiem, czy nie pójdę w poniedziałek do zaprzyjaźnionego sklepu, żeby sobie Meteora "zanabyć" - już raz go miałem w ręku, ale przegrał z Schwalbe...
Ale taki on "piękny, amerykancki" - chyba nie wytrzymam i kupię :lol:


Klapy zostały pomalowane w trzech etapach: 1. całość jednolicie czarnym 2. mocno rozcieńczony srebrny - delikatnie i nierównomiwrnie 3. mieszanka czarny + brązowy 1:1 + 15-20 cz. rozcieńczalnika - i tym tylko punktowo same zabrudzenia. W sumie nawet nie zapuszczałem pokryw washem.

Sam samolot rzeczywiście - jest piękny inaczej; ale moim zdaniem warto go mieć z dwu powodów: primo - jedyny bojowo użyty myśliwiec aliancki (pomijam jakieś testy P-59 Airacometa); secundo - dobrze się skleja - można zrobić prawie cały płatowiec, a kabinę wkleić pod sam koniec - praktycznie przed samym malowaniem. To trochę "rozładowuje napięcie" braku widocznych postępów budowy w początkowej jej fazie.

A Me 262 to rzeczywiście mi się podoba. Tak jak niezbyt lubię niemieckie maszyny to jednak kiedyś na pewno go skleję.

PS Jakbyś decydował się na ten model to może poszukaj wersji MK 3 (Tamka też robi). Była bojowo użyta w 1945 roku, a od mojej wersji MK I różni się m.in. ładniejszą owiewką - w 3-ce wiatrochron jest bardziej pochyły (opływowy) a ten w mojej wersji MK 1 to trochę wygląda jak w Saabie 900.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 19 listopada 2007, 14:57

Kiedy, kurnia, ja to wszystko zrobię :-/ . Ale może najpierw tą "Jasółkę", bo dokupiłem do niej trochę bambetli (m.in otwarte sloty), więc pewnie będzie pierwsza.
Ale do mnie także przemawia fakt, że był to jedyny odrzutowiec aliancki użyty bojowo - więc pewnie wcześniej, czy później mu się nie oprę :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez jaros » czwartek, 6 grudnia 2007, 19:48

Dla ożywienia wątku warsztatowego (bo odnoszę wrażenie, że jakoś zamiera)...

Ostatecznie wkleiłem kabinę pilota i zamknąłem kadłub.

Obrazek
Obrazek

Zagruntowałem całość Mr Surfacer-em, naniosłem w kilku miejscach poprawki i pomalowałem spód (po uprzednim preshading-u).

Obrazek
Obrazek

Teraz komory podwozia i góra.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez jaros » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:44

Nieco udało mi się popchnąć sprawę. Pomalowałem górę ... i na razie to tyle. Do Świąt już nic więcej raczej nie dam rady zrobić.

Obrazek
Obrazek

Dobrze by było gdybym skończył model jeszcze w tym roku - może między Świętami a Nowym Rokiem wygospodaruję trochę czasu. A zostało jeszcze sporo - planuję m.in. malować wszystkie kokardy.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez jaros » piątek, 28 grudnia 2007, 20:47

Tak jak zamierzałem zabrałem się za malowanie kokard i oznaczeń dywizjonu. Planuję maszynę "pudełkową" YQ°E, na której F.O. Dean strącił V1 podważając pocisk skrzydłem (według przekazów był pierwszym, któremu się to udało). Do tego jeszcze postanowiłem, że namaluję pas Sky oraz ograniczenie strefy "no walking" na obu płatach (bezpośrednio nad komorami podwozia). Tamiya zaproponowała naklejanie dużej kalkomanii w tym miejscu i ten pomysł jakoś nie wzbudził mego entuzjazmu, tym bardziej, że jest tam wyraźne wybrzuszenie.

Obrazek
Obrazek

Zostaje teraz błyszczący, kalki, matt i nieco "wyeksploatować" model - z całą pewnością nie zdążę do końca roku. Następna relacja już chyba do galerii.
Ostatnio edytowano sobota, 29 grudnia 2007, 00:05 przez jaros, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 28 grudnia 2007, 22:17

Piękna robota. :shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Gloster Meteor Mk I (1:48 Tamiya)

Postprzez jaros » wtorek, 5 lutego 2008, 18:49

Wygląda na to, że skończyłem model.

Obrazek

Zapraszam oczywiście do galerii.
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:02
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości