Su-57 - Hobby Boss - 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Su-57 - Hobby Boss - 1:72

Postprzez Czesio » piątek, 26 lipca 2019, 23:35

Cześć, 

Ruszam z warsztatem najnowszego rosyjskiego myśliwca czyli Su-57. Model będzie od Hobby bossa z raczej bardzo drobnymi modyfikacjami w postaci przewodów, pasów itp. aczkolwiek trochę mnie korci żeby opuścić klapy  ;o)
Model będzie pozbawiony kamuflażu, ma on przedstawiać samolot który tyle co zjechał z linii produkcyjnej i przechodzi próby w locie, tak prezentuje się oryginał :

Obrazek

Obrazek

A taki efekt będę chciał uzyskać : 

Obrazek

Odnośnie samego modelu to zrobiłem na chwilę obecną jedynie wannę kokpitu, tablicę przyrządów oraz fotel. Panele wewnątrz kokpitu producent zrobił w postaci blaszek fototrawionych i naprawdę wygląda to całkiem fajnie, szkoda że nie dorzucili jeszcze pasów do zestawu. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Reklama

Re: Su-57 - Hobby Boss - 1:72

Postprzez Łukasz_K » sobota, 27 lipca 2019, 08:00

Fajny projekt, kibicuję. Z czego zrobiłeś pasy?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Su-57 - Hobby Boss - 1:72

Postprzez Czesio » sobota, 27 lipca 2019, 11:25

Pasy to dwa kawałki taśmy Tamiya 6mm sklejone ze sobą. Po sklejeniu dociąłem linijką na odpowiednią szerokość i pomalowałem farbką Vallejo. Farba fajnie wsiąknęła w całość i po wyschnięciu mogłem sobie potem docinać na długość i przyklejać.
Zostało jeszcze jakieś klamry załatwić, ale tutaj chyba muszę coś fototrawionego kupić albo coś wydrukuję.
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Su-57 - Hobby Boss - 1:72

Postprzez Czesio » niedziela, 28 lipca 2019, 20:40

Miało być bez przeróbek.... ale no cóż, ja nie umiem chyba skleić modelu prosto z pudła. Dziś spędziłem cały dzień na szlifowaniu i ryciu linii. Usunąłem wypukłe imitacje pokryw z silników, oraz przeryłem od nowa wszystkie linie podziału bo oryginały były bardzo płytkie i dużo z nich nagle urywało się w połowie. Pocieniłem też skrzydło bo krawędź spływu była miejscami grubsza niż natarcia. Do usunięcia zostało jeszcze kilka dziur w kadłubie. W dwie z nich miała być chyba wklejana drabina, ale w zestawie jej nie ma a i pozostałe otwory są przez instrukcję pominięte.
Jak skończę się bujać z liniami to zabieram się za nitowanie :mrgreen: Robię to pierwszy raz, myślałem że będzie masakra ale nawet prosto mi to wyszło.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Su-57 - Hobby Boss - 1:72

Postprzez Czesio » piątek, 20 grudnia 2019, 23:26

Wracam do tematu który wbrew pozorom nie umarł, aczkolwiek ja zacząłem już powoli umierać w środku patrząc na to co kupiłem i w końcu model hobby bossa znalazł się tam gdzie już dawno znaleźć się powinien - w koszu.
Na warsztat trafił model od Zvezdy i w sumie różnic nie będę opisywał bo te modele przedstawiają dwa różne samoloty, oczywiście na ogromny plus dla Zvezdy. Póki co mam przeszlifowany kadłub bo oryginalnie był chropowaty, pogłębiłem linie podziału i biorę się za nitowanie. Do zobaczenia wkrótce.
Obrazek
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości