Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: malinowski

Re: Dornier Do-24K - Italeri plus dodatki - 1:72

Postprzez Mikolaj75 » środa, 13 stycznia 2021, 22:31

No i nie wiem co robić... A cholera, musiałbym to robić od nowa... Wyjątkowo tego nie lubię... Pomedytuję ;o)
Mikolaj75

Reklama

modele polskich samolotów

Postprzez marder » sobota, 16 stycznia 2021, 16:33

Mikolaj75 napisał(a):... A cholera, musiałbym to robić od nowa... Wyjątkowo tego nie lubię...

...ale wiesz przecież, że kolejne wyjdą zdecydowanie lepiej, a w tym przypadku i trwalej, więc nie medytuj zbyt długo 8-)
Rafał B - Miłośnik zabawek politechnicznych
marder

Postprzez Mikolaj75 » wtorek, 26 stycznia 2021, 19:09

Medytacje doprowadziły do nieco innych rozwiązań - będzie prościej - centralny drut przez korpus silnika, agregaty i w gondole. Zbadałem to pod kątem widoczności - widać tego nie będzie.
W ogóle mój zamiar pootwierania silników wprowadza nieco zamieszania i problemów koordynacyjnych. Żeby iść naprzód, zacząłem od prostej kwestii czyli Townendów, poniżej mikro tutorialik, mało atrakcyjny, ale i z takich rzeźb się model składa:

1. zestawowe osłony mają dobrą średnicę i zostały wykorzystane jako podstawa, na którą nakleiłem koła z hipsu:

Obrazek

2. Po wyschnięciu obrobione do właściwego profilu zewnętrznego (uwaga - Italeri daje osłony pod BMW, do Holendra się nie nadają bez przeróbek):

Obrazek

3. Następnie zaś wywierciłem wnętrza:

Obrazek

4. Odcięte od podstaw, obrobione:

Obrazek

5. Przymierzone na silniki i gra:

Obrazek

CDN :)
Mikolaj75

Postprzez KayFranz » wtorek, 26 stycznia 2021, 19:23

Cicho... To wariat...

Obrazek
Obrazek
KayFranz

Postprzez djack » czwartek, 28 stycznia 2021, 17:50

Mikołaj, świetna robota, jak zwykle. KayFranz, dzisiaj ogłosili, że Ryszard Kotys zmarł. Smutne, wykrusza się to pokolenie aktorów.
djack

Postprzez Wojtu » piątek, 12 lutego 2021, 19:29

Hej :) Dopiero trafiłem na ten wątek :) Twój model robi większe wrażenie, niż maszyna na żywo :D Jeśli chcesz, mam kilka fotek "Holendra" z muzeum w Soest, to mogę Ci podesłać :) Nie wiem na ile wartościowe będą, bo tak trochę z partyzanta do maszyny podszedłem ;o)
Wojtu

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat