He-280 Eduard - kalkomania

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

He-280 Eduard - kalkomania

Postprzez Redspider » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 21:14

Witam !
Jestem z trakcie budowy He 280 z Eduarda. Posiadam pierwszą edycję i przyglądając się kalkomanii wygląda na to, że rozpadnie na 1000 do potęgi n-tej kawałków. Zaufanie do kalkomanii, także oprócz wieku i zażółcenia, podważa mały niepokojący napis : Printed in Poland. Techmod ? Wykonane próby na pomniejszych elementach tylko potwierdziły straszne przypuszczenia : kalka do niczego się nie nadaje.
Zastanawiam się nad :
1. Czy można ją jakoś uratować ?
2. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza i odsprzeda zbędną kalkomanie (wersja z silnikami Jumo 004) ?
3. Czy można gdzieś zlecić zrobienie takiej kalkomanii ?
4. Czy można gdzieś zlecić zrobienie masek ?
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Reklama

Re: He-280 Eduard - kalkomania

Postprzez KP.Taurus » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 21:42

Cześć,
Eduard ostatnio wznawiał ten model, może mają jakiś zapas? Myślę że warto napisać do nich maila na adres support@eduard.com z prośbą o przesłanie nowej kalki. Ja mam w tym zakresie dobre doświadczenia. Nabyłem niegdyś model bez ramki z oszkleniem. Wystarczył mail, a po 2 tygodniach odbierałem brakującą ramkę.

Pozdrawiam
Krzysztof
KP.Taurus
 
Posty: 50
Dołączył(a): wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:08
Lokalizacja: Poznań

Re: He-280 Eduard - kalkomania

Postprzez Redspider » czwartek, 23 kwietnia 2020, 07:27

Dzięki za podpowiedź.
Już myślałem, że temat uda się załatwić u Eduarda, ale Pani z supportu zaczęła wnikać, że model nie był kupiony u nich, w sensie przez ich sklep internetowy, więc nie pomoże. Nie potrafi zrozumieć, że jakieś 10 lat temu nie mieli w ogóle tego sklepu. No nic, pewnie temat pójdzie w kosz. Szkoda, bo już jestem z nim całkiem daleko.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: He-280 Eduard - kalkomania

Postprzez Aleksander » czwartek, 23 kwietnia 2020, 08:53

Aż dziwne - jak potrzebowałem kalki do Airacobry, to po prostu kupiłem na ich stronie, bez żadnych problemów, chociaż przesyłka szła przez... Niemcy.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: He-280 Eduard - kalkomania

Postprzez Redspider » czwartek, 23 kwietnia 2020, 09:22

Również pytałem o możliwość zakupu. Nic z tego nie wyszło. To znaczy nie dostałem odpowiedzi, że mogę tą drogą dostać.
Dziś napisałem jeszcze raz. Czekam. Jeden z forowiczów odezwał się, może tu się uda.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Re: He-280 Eduard - kalkomania

Postprzez Redspider » czwartek, 23 kwietnia 2020, 11:48

Odezwała się Pani z supportu.
Wyśle. Ufff.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości