P-11c ARMA 1/48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P-11c ARMA 1/48

Postprzez Jurek Greinert » niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:54

Witam, naszło mnie żeby zrobić warsztat na ryzykownym dla mnie temacie czyli nowej P-jedenastce. Ryzykowny, bo nie jestem znawcą tego samolotu i mogą wyjść babole. Tak więc bez ogródek proszę mnie merytorycznie prostować. Na początek powiem krótko, ARMA odwaliła kawał dobrej roboty i dla mnie wszelkie marudzenie o cenę lub inne duperele jest bezcelowe. Gdyby model TAK zrobiła Tamka to wszyscy polscy modelarze zainteresowani tym tematem piali by pod niebiosa ale nie, w polskim grajdołku trzeba ponarzekać........I dlatego ja też ponarzekam. ARMA bez Bitskreiga jest bez sensu. Jak raz zobaczysz te części, ich delikatność i finezję to już się nie da odzobaczyć. Ja wiem że model robi się bardzo drogi ale HELOŁ to w końcu nasz P-11
Dlatego polecam:
http://quickwheelstore.com/bitskrieg.html
Niech przemówią zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W planach jest wykorzystanie blachy do Miraga, zestawu z Mastera oraz pierwszy raz zmierzę się n nitami z HGW. W planie jest położenie ich na kadłubie. Moim zdaniem nitowadło przy P-11 trochę mi nie pasuje. Zresztą jak mam poznać nity z HGW to najlepszy moment. Nie będzie ich zbyt wiele.
Na razie udało się zamknąć kadłub, pocienić spływy i poskładać skrzydło.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 06:30

Na bogato będzie. ;o) kokpit się podoba.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 10:00

Chętnie popatrzę - też się miałem za niego wziąć, ale "wpadły" inne modele na warsztat...
A dzięki Tobie ogarnę temat dodatków i może coś mi się uda podpatrzeć w produkcji.
Dawaj dalej - kokpit piękny.
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 15:59

Jadziem dalej, dotarły dodatki
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 18:02

Kurcze potestowałem hgw i mam mieszane odczucia. Pod palcem nic nie czuć, normalnie ich prawie nie widać, trzeba manipulować źródłem swiatla i cieniem. Trzecia fota to delikatny riveting RB, czwarta większy nacisk
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez blueYeti » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 20:12

Dla mnie super, to ma potencjal ! Na pewno bedzie lepiej niz przejechane zebatka.
Pewnie widziales ten watek :mrgreen:
https://forum.largescaleplanes.com/inde ... e/page/34/
Facet co prawda dlubie 1/32, ale nity HGW zrobily robote :!:
Na twoim poziomie malowania mysle ze warto sie pobawic :mrgreen:
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 373
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 20:24

blueYeti napisał(a):Dla mnie super, to ma potencjal ! Na pewno bedzie lepiej niz przejechane zebatka.
Pewnie widziales ten watek :mrgreen:
https://forum.largescaleplanes.com/inde ... e/page/34/
Facet co prawda dlubie 1/32, ale nity HGW zrobily robote :!:
Na twoim poziomie malowania mysle ze warto sie pobawic :mrgreen:

Do aluminium będą genialne bo nie zostaje film i mają z reguły inny odcień. Ideał zwłaszcza przy nitowaniu samolotu na płasko. Pobawię się, bo 11 jest w miarę błyszcząca i powinno być widać.
Na razie trochę drobnicy ogarnąłem, ciekawe ile razy będzie trzeba podklejać te naciągi z podwozia. Poszedł też podkład pod Kamo i nity
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 22:35

Z zainteresowaniem będę obserwował. Kiedyś Grzegorz Rossa zapewniał, że nie widział napisów na oponach PZL-11 (poza prototypem?) a tu jednak zrobili z napisami?
Skąd zdobyłeś nity GWH?

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Jurek Greinert » poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 22:37

Michał Janik napisał(a):Skąd zdobyłeś nity GWH?

Z GWH :) ;o)...... No z ich sklepu
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Grzegorz Rossa » wtorek, 27 kwietnia 2021, 16:24

Michał Janik napisał(a):Z zainteresowaniem będę obserwował. Kiedyś Grzegorz Rossa zapewniał, że nie widział napisów na oponach PZL-11 (poza prototypem?) a tu jednak zrobili z napisami?
Skąd zdobyłeś nity GWH?

Panie Michale, ma Pan rację - tak mówiłem. Nie wstydzę się tego, że nie jestem - pomimo mojego wieku - "Alfą i Omegą". Wtedy nie widziałem i tak mówiłem, dzięki temu odezwało się dużo fachowców, którzy znają temat P.11 10 razy lepiej ode mnie. Dzięki temu wiem na pewno, że model jaki wykonaliśmy odpowiada w 100% temu co było w rzeczywistości (rozmiar i kształt opony, brak bieżnika, rozmieszczenie i kształt liter na oponie) a nie - jak to robi wielu - część wiedzą a część dorobią bo im się tak wydaje, że było.
Chcę zaznaczyć, że jest mi ogromnie miło być wymieniany z imienia i nazwiska w dyskusji na temat naprawdę wspaniałego modelu Arma Hobby - nawet jeżeli o kontekst, który mam nadzieję zakończy temat mojej ślepoty.
Grzegorz Rossa
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 27 kwietnia 2021, 16:05

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez blueYeti » wtorek, 27 kwietnia 2021, 16:27

Szybko ci idzie!
Myslalem ze podklad bedzie z :mrgreen: amelinium :mrgreen:
i na to kamo z jasnej kaki. :roll:
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 373
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 27 kwietnia 2021, 18:14

blueYeti napisał(a):Szybko ci idzie!
Myslalem ze podklad bedzie z :mrgreen: amelinium :mrgreen:
i na to kamo z jasnej kaki. :roll:

Kaka słabo by się "blackbasingowała" ;o) na amelinium i już pewnie nic bym nie widział klejąc te durne nity. Durne bo sorry ale moim zdaniem to sztuka dla sztuki przy modelu w kamo. Na alu kładzione na koniec bez malowania i z gotowego zestawu może być fajne. Taki Dzban w alu z gotowym zestawem hgw może wyglądać fajnie.
Moje doswiadczenia są na chwilę obecną złe. Dlaczego:
1. paski trzeba docinać dokładnie do długości np na 5mm wchodzi 7 nitów i już. Nie 6 nie 8 tylko 7. No to jadziem...... ale nie, docinając 7 sztuk z linii, boczne potrafią odejść już w wodzie od foli transportowej, czyli słabo. No to może z zapasem.... ok ale k. teraz nie odpadły, czyli wchodzą na linię podziałową. 7 Światów
2. wcześniej na zdjęciach testowałem na starym dziesięcioletnim kawałku plastiku malowanym pewnie pędzlem. Teraz mam cieńki czarny matowy z Gunze. paski kładę jak kalkę na SET/SOL zgodnie z instrukcją. No i zaś problem bo folia po tych kilku godzinach czasami zeszła razem z farbą tworząc schodek. No rzesz....
3. Folia transportowa jest w porównaniu do zwykłej kalki bardzo gruba co skutkuje słabą podatnością na wyginanie. Uzyskać pionową linię zgodnie z wręgą na stożkowym kadłubie jest dość ciężko.
4. Pomalowałem te kilka linii nitów mozolnie położonych czarnym błyszczącym.... no i prawie tego nie widać.
5 NAJWAŻNIEJSZE.....TO METODA DLA MODELARSKICH MASOHISTÓW Jestem cierpliwy ale to mnie przerasta.

W związku z powyższym dałem sobie spokój i pomalowałem spód dla poprawy humoru.
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Michał Janik » wtorek, 27 kwietnia 2021, 20:13

Grzegorz Rossa napisał(a):
Michał Janik napisał(a):Z zainteresowaniem będę obserwował. Kiedyś Grzegorz Rossa zapewniał, że nie widział napisów na oponach PZL-11 (poza prototypem?) a tu jednak zrobili z napisami?
Skąd zdobyłeś nity GWH?

Panie Michale, ma Pan rację - tak mówiłem. Nie wstydzę się tego, że nie jestem - pomimo mojego wieku - "Alfą i Omegą". Wtedy nie widziałem i tak mówiłem, dzięki temu odezwało się dużo fachowców, którzy znają temat P.11 10 razy lepiej ode mnie. Dzięki temu wiem na pewno, że model jaki wykonaliśmy odpowiada w 100% temu co było w rzeczywistości (rozmiar i kształt opony, brak bieżnika, rozmieszczenie i kształt liter na oponie) a nie - jak to robi wielu - część wiedzą a część dorobią bo im się tak wydaje, że było.
Chcę zaznaczyć, że jest mi ogromnie miło być wymieniany z imienia i nazwiska w dyskusji na temat naprawdę wspaniałego modelu Arma Hobby - nawet jeżeli o kontekst, który mam nadzieję zakończy temat mojej ślepoty.


Panie Grzegorzu,
bardzo dziękuję za merytoryczną i wyczerpującą odpowiedź rozwiewajacą wątpliwości. Cieszę się, że możemy cieszyć się coraz większą ilością coraz lepszych modelarskich poloników, m.in. za Pańską sprawą.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał Janik.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez GrzeM » wtorek, 27 kwietnia 2021, 23:18

Oryginalna opona jest zachowana w muzeum w Turcji - na P.24.
Obrazek

Model wychodzi wspaniale!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: P-11c ARMA 1/48

Postprzez Wojciech Perkowski » środa, 28 kwietnia 2021, 13:42

Jeśli jeden z moich ulubionych wykonawców pisze o nitowaniu wypukłym:
Jurek Greinert napisał(a):......TO METODA DLA MODELARSKICH MASOHISTÓW Jestem cierpliwy ale to mnie przerasta.
W związku z powyższym dałem sobie spokój ...

... to z ulgą i bez wyrzutów sumienia mogę ograniczyć się do nitowania wyciskanego kółkiem zębatym bez oglądania się na słabość tej metody w imitowaniu nitów wypukłych. Dzięki Jurku ;o) .
Nie mogę się doczekać końca prac nad Twoją P11.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 705
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości