MiG-29 ZVEZDA 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

MiG-29 ZVEZDA 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 12 czerwca 2021, 19:52

Długo nie wytrzymałem.
Wybór padł na zvezdowego Migacza. Dziś tylko małe wycinanki i przymiarki. Na tym etapie spasowanie ok. Plastik Zvezdy specyficzny - taki trochę miękki, choć do airfix'owego trochę mu brakuje.
Jest kilka dodatków. Miałem już do czynienia z dyszami AMIGO - detal naprawdę fajny ale dopasowanie do modelu już niekoniecznie. Tu niby dysza dedykowana - może nie będzie problemów.
Malowanie będzie klasyczne, dwukolorowe, szarozielone. Bez tych szczęk rekina - jakoś mi w MiG-ach nie leżą.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Reklama

Re: MiG-29 ZVEZDA 1:72

Postprzez tommyk » niedziela, 4 lipca 2021, 22:02

Witam
Na dziś zamknięty kadłub – można by powiedzieć stan surowy zamknięty.
Spasowanie całości bardzo ok za wyjątkiem nosowej części kadłuba. To już bez szpachli się nie obyło. Szczególnie dobre wrażenie zrobiło na mnie spasowanie gondoli silnika – części nawzajem do siebie i połączenia z kadłubem – naprawdę super.
Komory podwozia głównego składałem w innej kolejności niż pokazuje to instrukcja i malowałem na bieżąco bo doszedłem do wniosku, że ich kształt i ułożenie są na tyle skomplikowane, że po montażu nie wszędzie będzie dobry dostęp aero.
Zacząłem też prace przy wnętrzu kabiny ale jest straszna rozbieżność pomiędzy kolorem blach Edka i kolorem do wnętrza Bilmodel Interior Grey 3, jaki ma odpowiadać kolorowi wnętrze MiG-ów. Chyba pomaluję nim po całości także po blachach a potem będę się bawił z malowaniem pędzelkiem poszczególnych paneli.
Niestety w najbliższym czasie nastąpi dłuższa przerwa – w tym tygodniu rusza u mnie wakacyjny remont. Poważna sprawa. Wszystko będę musiał zabezpieczyć przed pyłem i raczej nie będzie sensu wyciągać na chwilę. Czuję, że powrót nie wcześniej niż w sierpniu.
I jeszcze pytanie do specjalistów. Czy możliwy jest taki układ uzbrojenia: 2x R 27, 2 x R 73, 2 x R 60 i zbiornik paliwa pomiędzy gondolami silników? Wiem, że na naszych nie, ale ten którego buduję to inna, późniejsza wersja.
I jeszcze jedno. Wiem, że co do zasady w główne wloty powietrza otwierają się dopiero w locie. Na szczęście można znaleźć w necie zdjęcia egzemplarzy z otwartymi wlotami na płycie postojowej.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: MiG-29 ZVEZDA 1:72

Postprzez kogel_model » niedziela, 5 grudnia 2021, 16:24

I co z tym MiGiem?
Umarł czy jak?
Zapowiadało się ciekawie, też miałem go w planach.
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: MiG-29 ZVEZDA 1:72

Postprzez tommyk » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 14:47

Temat nie umarł :). Grzecznie czeka aż skończę Vipera w konkursie. Mam złe doświadczenia z ciągnięciem dwóch lub więcej tematów na raz :(.
Viper powoli na finiszu. Jest szansa, że od Nowego Roku MiG wraca na warszat.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości