Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Matheas » wtorek, 23 listopada 2021, 22:27

Bercik napisał(a):Widzę, że mój ironiczny post wyleciał, więc napiszę bardziej merytorycznie. Możecie Panowie przesunąć do Hyde Parku albo skasować, ale może ktoś też odnajdzie w tym coś wartościowego...

To forum od pewnego czasu nie wie, w którą stronę chce skręcić. Z jednej, marzy się jakaś bliżej nieokreślona "elitarność", bo kiedyś tu tak było (tylko elitarność o ile przyciągała dużo widzów, to nie przekładała się na ilość warsztatów wśród młodszych, odstających poziomem), a z drugiej jest oczywisty problem z atrybucją, bo forum przegrywa z innymi mediami - jak każde inne forum. Facebook, Instagram, YouTube, trochę nadal blogi, inne strony, prasa - w różnym horyzoncie czasu i z różnych powodów, ale migracja jest zauważalna. Regularnie publikują tu w zasadzie te same osoby (inna sprawa, że to są publikacje wysokiej jakości).

Myślałem, że celem tych konkursów jest promocja forum, zachęcanie do pokazywania warsztatu i dobra zabawa.
Po co w ogóle jest ta idea protestu, pytam poważnie? Jeżeli większość forum uznałaby, że autor odbiegł za bardzo od tematyki konkursu (ja uważam, że nie odbiegł) to model powinien zostać odstrzelony podczas głosowania nad tym, kto ma być na pudle (jednym z kryteriów oceny mogłoby być trzymanie się założeń - nie wiem czy tak jest, nie czytałem, bo nie biorę udziału).

A tutaj dyskusja taka, jakby ktoś miał umrzeć przez tego Jaka. Serio, zabawa zabawą, ale jest regulamin więc ordnung muss sein? :roll:


Tak jak piszesz! Założyłem wątek bo ramy czasowe konkursy to zawsze jakaś motywacja do ukończenia modelu.

Łukasz_K napisał(a): jeżeli przekonasz któregoś z protestujących do wycofania swojego głosu, przywrócę temat.


Nie bądź śmieszny nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Nikt z nich nie musiał nikogo przekonywać że Hind to Hind, Swordfish to Swordfish, Čmelák to Čmelák a nie utwór muzyczny. Tym bardziej jeden wątek warsztatowy z Jakiem jest - MIRO pozdrawiam! (szczerze nie przeglądałem zawartości tematów w konkursie)

Reasumując zakładając dwa nowe konta użytkownika oprotestuję każdy następny założony wątek w konkursie aż do końca lutego. Zawsze będzie się do czego przyczepić.

Pashal napisał(a):Łukasz pilnujesz regulaminu - to też uważasz, jak autor tej "relacji", że moje wypowiedzi były słownymi burdami i trollowaniem, że je wyciąłeś - czyli jak zawsze, nie ważne, że rzeczowo argumentujesz swoje wypowiedzi, ale one nie pasują innym, więc można taką osobę poczęstować epitetami i gra muzyka ?


Rzeczowego tam nic nie widziałem z resztą nie tylko ja. Nie jesteś uczestnikiem konkursu więc temat Cię nie dotyczył - nikt adwokata nie potrzebował. Tyle
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Reklama

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 23 listopada 2021, 22:33

Matheas napisał(a):Reasumując zakładając dwa nowe konta użytkownika oprotestuję każdy następny założony wątek w konkursie aż do końca lutego. Zawsze będzie się do czego przyczepić.


No to jeszcze raz
https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=241

Celem uniknięcia sytuacji konfliktowych, np. w przypadku ankiet lub głosowań konkursowych, Użytkownik powinien posiadać tylko jedno zarejestrowane konto. Jeżeli zdarzy się przypadek posiadania większej ilości kont, Użytkownik proszony będzie o korzystanie tylko z jednego z nich, a pozostałe zostaną wyłączone.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Matheas » wtorek, 23 listopada 2021, 22:41

Łukasz_K napisał(a):
RAV napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Jeżeli po 5 dniach nadal będą co najmniej 3 protesty, wątek nie wróci do konkursu.

Czyli jeżeli trzech uczestników się umówi, że wspólnie oprotestują (z dowolnie bzdurnych powodów) wszystkich pozostałych, to automatycznie zostają w konkursie sami i całe podium należy do nich.


Uwaga
Poniższy post jest wyrażeniem mojej prywatnej opinii a nie moderatora forum


TAK


To by tłumaczyło dlaczego nawet słowem nie odpisałeś na pw.

Łukasz_K napisał(a):
Matheas napisał(a):Reasumując zakładając dwa nowe konta użytkownika oprotestuję każdy następny założony wątek w konkursie aż do końca lutego. Zawsze będzie się do czego przyczepić.


No to jeszcze raz
viewtopic.php?f=6&t=241

Celem uniknięcia sytuacji konfliktowych, np. w przypadku ankiet lub głosowań konkursowych, Użytkownik powinien posiadać tylko jedno zarejestrowane konto. Jeżeli zdarzy się przypadek posiadania większej ilości kont, Użytkownik proszony będzie o korzystanie tylko z jednego z nich, a pozostałe zostaną wyłączone.


Oczywiście to tylko przykład ukazujący ułomność tego konkretnego zapisy regulaminu. Lub to co napisał RAV

RAV napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Jeżeli po 5 dniach nadal będą co najmniej 3 protesty, wątek nie wróci do konkursu.

Czyli jeżeli trzech uczestników się umówi, że wspólnie oprotestują (z dowolnie bzdurnych powodów) wszystkich pozostałych, to automatycznie zostają w konkursie sami i całe podium należy do nich.


Jak to uczynili koledzy powyżej.

A co jest w ogóle do wygrania oprócz ikonki pod avatarem?
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez MIRO » wtorek, 23 listopada 2021, 23:24

Matheas napisał(a):Tym bardziej jeden wątek warsztatowy z Jakiem jest - MIRO pozdrawiam!

Przykro mi. Nie udało się. Niestety dla niektórych kawka to mała kawa, pies to dynks do ściągania butów, pszczółka to Star 660, a młot to wszyscy i wszystko inne, ale w żadnym wypadku nie gatunek rekina.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Bercik » wtorek, 23 listopada 2021, 23:31

No więc właśnie, pogłębię pytanie - po co jest tak obszerny regulamin, jeszcze dodatkowo z instancjami, do których się można odwoływać? Przypomina mi to regulaminy konkursów modelarskich organizowanych przez LOK. Im więcej regulaminów, tym większe pole do naparzanki (bo każdy rozumie to inaczej a nigdy nie zrobi się regulaminu, który bierze pod uwagę wszystkie przypadki), a w konsekwencji mniej modeli.

A w regulaminie mogłaby być informacja tylko o temacie, ramach czasowych i o tym, że przy głosowaniu nad tym, który model jest pierwszy, drugi i trzeci jest brana pod uwagę interpretacja tematu konkursu przez autora. I naprawdę świat by się nie zawalił. A byłoby więcej sklejonych modeli.

Eliminowanie "konkurencji" poprzez prostest w konkursie modelarskim, w którym jest do wygrania kolejne pudełko do składziku jest przeurocze :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Matheas » wtorek, 23 listopada 2021, 23:55

MIRO napisał(a): kawka to mała kawa, pies to dynks do ściągania butów, pszczółka to Star 660, a młot to wszyscy i wszystko inne, ale w żadnym wypadku nie gatunek rekina.


A kutas to ozdoba przy wojskowym mundurze... a nie czekaj!

O to to!
Bercik napisał(a):Eliminowanie "konkurencji" poprzez prostest w konkursie modelarskim, w którym jest do wygrania kolejne pudełko do składziku jest przeurocze :)
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » środa, 24 listopada 2021, 00:06

Matheas napisał(a):To by tłumaczyło dlaczego nawet słowem nie odpisałeś na pw.


Hmm, trudno mi się do tego odnieść, przedstawiłeś swój punkt widzenia, przyjąłem do wiadomości ale to nie ja opretestowałem twój warsztat i to nie mnie powinieneś do swoich racji przekonywać.

Widać w cytowanej przez ciebie mojej prywatnej wypowiedzi użyłem zbyt mało ironii jeżeli sugerujesz że ktoś tu coś "ustawia"

Matheas napisał(a):Oczywiście to tylko przykład ukazujący ułomność tego konkretnego zapisy regulaminu


Dużego wyboru nie ma, albo zamordyzm albo demokracja. Tu wydaje mi się stawiamy na to drugie.

Matheas napisał(a):A co jest w ogóle do wygrania oprócz ikonki pod avatarem?


Modele redukcyjne, pozyskane głównie od naszych reklamodawców (lista fantów nie jest publikowana bo czasami nagrody spływają do ostatniego momentu, ale zawsze to taka niespodzianka zobaczyć co tam się wygrało 'do składziku' :D)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez abtb » środa, 24 listopada 2021, 00:10

Matheas napisał(a): Swordfish to Swordfish, Čmelák to Čmelák


Dziękuję bardzo autorowi wątku za pamięć :D

Zacytuję fragment regulaminu:

"w nazwie kodowej typu (np. PZL P.50 Jastrząb, Sherman Firefly, Sd.Kfz. 164 Nashorn itd.) "

Fairey Swordfisch:

za Wiki:
"samolot został oceniony jako udana konstrukcja i zaakceptowany na uzbrojenie brytyjskiego lotnictwa Marynarki Wojennej, otrzymując nazwę Swordfish (od gatunku ryby – miecznika)

Zlin 37A Cmelak

za Wiki:
"Zlin Z-37 Čmelák (czes. „Trzmiel”)"

Więc jak ktoś twierdzi, że to jest naginanie regulaminu to chyba powinien zastanowić się nad własnym zdrowiem.

RAV napisał(a):Czyli jeżeli trzech uczestników się umówi, że wspólnie oprotestują


Zmowa - temat dla Prokuratury :mrgreen:

Matheas napisał(a):Tym bardziej jeden wątek warsztatowy z Jakiem jest - MIRO pozdrawiam!


i znów kłania się regulamin:

"na emblemacie/grafice na maszynie lub
- jako motyw zwierzęcy na kadłubie, usterzeniu pionowym/poziomym itd. lub
- na wyposażeniu (na bombach, zbiornikach paliwa etc.)"

Jak by ktoś nie dowidział to Miro ma chyba zamiar nalepić na kadłub czerwonego koguta
Więc wymogi regulaminu spełnił. Jakby autor wątku na tym Jaku 130 przedstawił figurkę np. niedźwiadka to z pewnością nikt by protestu nie złożył. Ale skoro kombinował jak koń pod górę i udowadniał że Jak w nazwie to zwierzę a nie skrót od Jakowlewa to jest jak jest.

Matheas napisał(a):nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać


I słusznie.
Dla mnie Jak to Jakowlew ( założyciel biura konstrukcyjnego i konstruktor samolotów) a nie dowód przyjaźni radziecko - tybetańskiej polegający na uczczeniu jakiegoś włochatego bydła.

Bercik napisał(a):Eliminowanie "konkurencji" poprzez prostest w konkursie modelarskim, w którym jest do wygrania kolejne pudełko do składziku jest przeurocze


Szczególnie wtedy, gdy protestujący robią modele w zupełnie innej skali i to czy Jak jest w konkursie czy nie, nie ma żadnego wpływu na wyniki ankiety w której zostaną wystawione do oceny ich modele.
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Matheas » środa, 24 listopada 2021, 00:28

Łukasz_K napisał(a): "ustawia"


Nic takiego nie zasugerowałem.

Łukasz_K napisał(a): albo demokracja


Jeżeli opinie 3 uczestników konkursu z ponad 40-stu słownie czterdziestu nazywasz demokracją to szczerze gratuluję.

abtb napisał(a):


Podaj dwie różnice.

Obrazek

Obrazek

i to by było na tyle.
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 24 listopada 2021, 00:40

Bercik napisał(a):Eliminowanie "konkurencji" poprzez prostest w konkursie modelarskim, w którym jest do wygrania kolejne pudełko do składziku jest przeurocze :)

Robienie wała z innych w celu wygrania tego pudełka jest również słitaśne
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 24 listopada 2021, 00:42

Matheas napisał(a):
Podaj dwie różnice.

Obrazek

Obrazek

i to by było na tyle.


Wystarczy jedna. Pierwszy nie spełnia zapisów regulaminu, drugi tak.
I to by było na tyle.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez RAV » środa, 24 listopada 2021, 08:26

piotr dmitruk napisał(a):Pierwszy nie spełnia zapisów regulaminu

Potrafisz poprzeć swoją opinię cytatem z regulaminu?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez xmen » środa, 24 listopada 2021, 08:56

Jak na osobę nie biorącą udziału w konkursie Pan RAV strasznie się udziela.Autor wątku to jakiś kolega ?
Matheas napisał(a):Nie jesteś uczestnikiem konkursu więc temat Cię nie dotyczył - nikt adwokata nie potrzebował.

Widocznie taki adwokat autorowi nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » środa, 24 listopada 2021, 09:00

serio, znowu?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez RAV » środa, 24 listopada 2021, 09:06

ochli napisał(a):Jak na osobę nie biorącą udziału w konkursie Pan RAV strasznie się udziela.Autor wątku to jakiś kolega ?

Taki sam jak Ty. A zresztą, nawet gdybym był jego bratem bliźniakiem, czy to by sprawiło, że nie mam racji?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości