Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez dymuwa » wtorek, 23 listopada 2021, 18:00

RAV napisał(a):...
To ja się zabawię w adwokata diabła...

Jakoś nie przypominam sobie w regulaminie punktu o adwokatach. Natomiast , chyba czas na wypowiedź admina.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 736
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 23 listopada 2021, 19:47

Widzę 3 protesty, według pozostałych uczestników niniejszy temat budzi zbyt wiele kontrowersji, w związku z powyższym niestety jestem zmuszony wykluczyć ten warsztat z konkursu.

Mam nadzieję że to ukróci też personalne przepychanki pozostałych użytkowników.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez _OldMan_ » wtorek, 23 listopada 2021, 20:55

ochli napisał(a):Poprostu model nie spełnia wymagań regulaminu.

Regulamin nie Konstytucja, nie trzeba go przestrzegać.
Konstytucji zresztą też nie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 250
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 18:52

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Matheas » wtorek, 23 listopada 2021, 21:15

Ponieważ Admin/Moderator podjął decyzję zanim cokolwiek mogłem napisać i się ewentualnie obronić.
Zatem dziękuję kolegom protestantom za oprotestowanie, dziękuję kolegom dla których Jak to Jak a nie JAKOWLEW konstruktor samolotu Jak.
Pashal nie bierzesz udziału w konkursie a masz najwięcej w tej kwestii do powiedzenia i siejesz słowne burdy. Taki troll. (wątek Pashala już widzę Moderator pociął - smutek)
Jak by ktoś miał wątpliwości co to jest Yak to zapraszam do kliknięcia:
http://bityl.pl/DPfqR
Wszystkie argumenty o szukaniu furtek, nadużywaniu regulaminu, naciąganiu i nie traktowaniu forum poważnie -przemilczę.
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 23 listopada 2021, 21:37

Matheas napisał(a):Ponieważ Admin/Moderator podjął decyzję zanim cokolwiek mogłem napisać i się ewentualnie obronić.


Łukasz_K napisał(a):Widzę 3 protesty


Nie widzę przeszkód do dalszej dyskusji (merytorycznej) jeżeli przekonasz któregoś z protestujących do wycofania swojego głosu, przywrócę temat. Ja tylko pilnuję przestrzegania regulaminu.

Matheas napisał(a):wątek Pashala już widzę Moderator pociął - smutek

Dyskusja zaczęła skręcać nie w tą stronę, dlatego jak sam zasugerowałeś na pw niektóre posty powinny zostać usunięte, dlatego na wyraźną prośbę to uczyniłem.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez bigzbig1970 » wtorek, 23 listopada 2021, 21:42

kojot69 napisał(a):Jakowlew. Jest JAK i LEW :mrgreen:


Jest jeszcze owl czyli sowa. Czyli w nazwie zwierzaków zatrzęsienie. Szkoda że to nie wystarczyło. :(
Czterdzieści lat sklejania i ciągle paskudzę wszystkie modele. Przynajmniej jestem konsekwentny.
Avatar użytkownika
bigzbig1970
 
Posty: 48
Dołączył(a): sobota, 5 września 2009, 19:16
Lokalizacja: Braniewo- Węgorzewo- północne kresy Rzeczypospolitey

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Bercik » wtorek, 23 listopada 2021, 21:47

Widzę, że mój ironiczny post wyleciał, więc napiszę bardziej merytorycznie. Możecie Panowie przesunąć do Hyde Parku albo skasować, ale może ktoś też odnajdzie w tym coś wartościowego...

To forum od pewnego czasu nie wie, w którą stronę chce skręcić. Z jednej, marzy się jakaś bliżej nieokreślona "elitarność", bo kiedyś tu tak było (tylko elitarność o ile przyciągała dużo widzów, to nie przekładała się na ilość warsztatów wśród młodszych, odstających poziomem), a z drugiej jest oczywisty problem z atrybucją, bo forum przegrywa z innymi mediami - jak każde inne forum. Facebook, Instagram, YouTube, trochę nadal blogi, inne strony, prasa - w różnym horyzoncie czasu i z różnych powodów, ale migracja jest zauważalna. Regularnie publikują tu w zasadzie te same osoby (inna sprawa, że to są publikacje wysokiej jakości).

Myślałem, że celem tych konkursów jest promocja forum, zachęcanie do pokazywania warsztatu i dobra zabawa.
Po co w ogóle jest ta idea protestu, pytam poważnie? Jeżeli większość forum uznałaby, że autor odbiegł za bardzo od tematyki konkursu (ja uważam, że nie odbiegł) to model powinien zostać odstrzelony podczas głosowania nad tym, kto ma być na pudle (jednym z kryteriów oceny mogłoby być trzymanie się założeń - nie wiem czy tak jest, nie czytałem, bo nie biorę udziału).

A tutaj dyskusja taka, jakby ktoś miał umrzeć przez tego Jaka. Serio, zabawa zabawą, ale jest regulamin więc ordnung muss sein? :roll:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 23 listopada 2021, 21:53

Zacytuję jeszcze jeden punkt innego regulaminu.

https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=241
Decyzje Moderatorów mogą być zaskarżane do Administratora Forum PWM.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Pashal » wtorek, 23 listopada 2021, 21:55

Łukasz pilnujesz regulaminu - to też uważasz, jak autor tej "relacji", że moje wypowiedzi były słownymi burdami i trollowaniem, że je wyciąłeś - czyli jak zawsze, nie ważne, że rzeczowo argumentujesz swoje wypowiedzi, ale one nie pasują innym, więc można taką osobę poczęstować epitetami i gra muzyka ?
Pashal
 
Posty: 1582
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez RAV » wtorek, 23 listopada 2021, 21:55

Bercik napisał(a):Po co w ogóle jest ta idea protestu, pytam poważnie?

Jak widać, protesty są instancją wyższą od regulaminu. Model może być zgodny z zapisami regulaminu, ale jeśli wpłyną na niego trzy protesty, to wylatuje. Przy czym nie jest to decyzja ostateczna, bo...

Łukasz_K napisał(a):jeżeli przekonasz któregoś z protestujących do wycofania swojego głosu, przywrócę temat.

Czyli należałoby raczej zapytać, po co jest regulamin, skoro można go wielokrotnie przegłosowywać w trakcie konkursu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 23 listopada 2021, 22:05

Pashal napisał(a):uważasz, jak autor tej "relacji", że moje wypowiedzi były słownymi burdami i trollowaniem, że je wyciąłeś


Zacytuję jeszcze jeden punkt innego regulaminu
https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=241

Autor wątku warsztatowego lub galeryjnego ma prawo do żądania usunięcia treści postu innego użytkownika w swoim wątku.


RAV napisał(a):Czyli należałoby raczej zapytać, po co jest regulamin, skoro można go wielokrotnie przegłosowywać w trakcie konkursu.


Jest 5 dni na oprotestowanie, autor zarzucił że nie miał czasu na obronę a rzeczy się zadziały. Jeżeli w ciągu 5 dni przekona kogoś do zmiany zdania nie widzę żeby postanowienia regulaminu zostały złamane. Jeżeli po 5 dniach nadal będą co najmniej 3 protesty, wątek nie wróci do konkursu.

Jak wspomniałem wyżej jeżeli ktoś czuje się pokrzywdzony i nie zgadza z moim zdaniem proszę o kontakt z administracją.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Michał Janik » wtorek, 23 listopada 2021, 22:09

Bercik napisał(a):Widzę, że mój ironiczny post wyleciał, więc napiszę bardziej merytorycznie. Możecie Panowie przesunąć do Hyde Parku albo skasować, ale może ktoś też odnajdzie w tym coś wartościowego...

To forum od pewnego czasu nie wie, w którą stronę chce skręcić. Z jednej, marzy się jakaś bliżej nieokreślona "elitarność", bo kiedyś tu tak było (tylko elitarność o ile przyciągała dużo widzów, to nie przekładała się na ilość warsztatów wśród młodszych, odstających poziomem), a z drugiej jest oczywisty problem z atrybucją, bo forum przegrywa z innymi mediami - jak każde inne forum. Facebook, Instagram, YouTube, trochę nadal blogi, inne strony, prasa - w różnym horyzoncie czasu i z różnych powodów, ale migracja jest zauważalna. Regularnie publikują tu w zasadzie te same osoby (inna sprawa, że to są publikacje wysokiej jakości).

Myślałem, że celem tych konkursów jest promocja forum, zachęcanie do pokazywania warsztatu i dobra zabawa.
Po co w ogóle jest ta idea protestu, pytam poważnie? Jeżeli większość forum uznałaby, że autor odbiegł za bardzo od tematyki konkursu (ja uważam, że nie odbiegł) to model powinien zostać odstrzelony podczas głosowania nad tym, kto ma być na pudle (jednym z kryteriów oceny mogłoby być trzymanie się założeń - nie wiem czy tak jest, nie czytałem, bo nie biorę udziału).

A tutaj dyskusja taka, jakby ktoś miał umrzeć przez tego Jaka. Serio, zabawa zabawą, ale jest regulamin więc ordnung muss sein? :roll:

ditto.
Zaraz się dowiesz, że to w imię obrony powagi, wizerunku i Bóg wie czego tego forum i to wszytko w trosce o jego poziom. A wystarczyłoby jakiś ciekawy warsztat wrzucić, albo galerię...

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez RAV » wtorek, 23 listopada 2021, 22:15

Łukasz_K napisał(a):Jeżeli po 5 dniach nadal będą co najmniej 3 protesty, wątek nie wróci do konkursu.

Czyli jeżeli trzech uczestników się umówi, że wspólnie oprotestują (z dowolnie bzdurnych powodów) wszystkich pozostałych, to automatycznie zostają w konkursie sami i całe podium należy do nich.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Pashal » wtorek, 23 listopada 2021, 22:19

Łukasz JAK najbardziej autor relacji ma prawo zgłaszać usuniecie wpisów innego użytkownika, tylko przy okazji nie musi częstować tego uczestnika epitetami i formułować stwierdzeń, które nijak mają się do rzeczywistości - przypominam, że to nie przez mój głos jego relacja jest tu, a nie gdzie indziej.
Jakoś nikt nie obligował go do usunięcia takich wpisów - ktoś kto nie czytał wszystkich wypowiedzi może odnieść wrażenie, że to prawda.
Pashal
 
Posty: 1582
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Jak nie jak Yak, Yak-130 ZVEZDA 1:48

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 23 listopada 2021, 22:21

RAV napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Jeżeli po 5 dniach nadal będą co najmniej 3 protesty, wątek nie wróci do konkursu.

Czyli jeżeli trzech uczestników się umówi, że wspólnie oprotestują (z dowolnie bzdurnych powodów) wszystkich pozostałych, to automatycznie zostają w konkursie sami i całe podium należy do nich.


Uwaga
Poniższy post jest wyrażeniem mojej prywatnej opinii a nie moderatora forum


TAK
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości