Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez abtb » środa, 24 listopada 2021, 11:20

RAV napisał(a):udowodnij, że "jak" nie zawiera się w nazwie producenta.


Ależ zawiera, tak jak Ił to ił - taki rodzaj gruntu :mrgreen:
Chyba w regulaminie jest wyraźnie napisane że nie chodzi o to co się komu kojarzy z danym słowem. W końcu szparaka to szparka - jednym z c...ą a drugim (np polskim pilotom) z samolotem szkolnym dwumiejscowym ( choćby MiG 15UTI)
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1262
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Reklama

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez xmen » środa, 24 listopada 2021, 11:22

Kolego abtb szkoda pisania.Widać Panu Matheas bardzo zależy na udziale w konkursie i na upartego usiłuje udowodnić jakiś motyw zwierzęcy w zgłoszonym wątku.W dodatku ma swojego klakiera RAV który mimo że nie startuje w konkursie to udziela się na całego.
Mam prośbę do administracji o zmianę regulaminu.Proszę dopisać punkt dopuszczający "grę słów/liter" które tworzą nazwę zwierzęcia i punkt dopuszczający modele w których kształty lub oznaczenia mogą się kojarzyć ze zwierzęciem.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez abtb » środa, 24 listopada 2021, 11:30

ochli napisał(a):Mam prośbę do administracji o zmianę regulaminu.


Czyli będzie "reasumpcja"? :mrgreen:
Kto zbiera podpisy?
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1262
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez fragles » środa, 24 listopada 2021, 13:03

Nie biorę udziału w konkursie. Ale akurat w tym przypadku mam zdanie zbieżne z RAV-em.

Natomiast co do tego:
greatgonzo napisał(a):Czas się zapętlił. Ostatnio taki trolling pojawiał się, gdy forum SF słało tu swoich ucharakteryzowanych harcowników :).

Jak zwykle winni są eskimosi i cykliści.


PS. Jestem użytkownikiem forum SF od samego początku.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez greatgonzo » środa, 24 listopada 2021, 14:28

Piszę o historii, którą niewielu pamięta. Jeśli ją przeinaczam, to popraw mnie, wszak pamięć bywa zawodna. Skoro użytkujesz tamto forum od początku i, jak rozumiem, do teraz to zapewne wiesz, że się nieco zmieniło. Choć to też tylko moja subiektywna obserwacja. Ale co do tego mają bogu ducha winni cykliści?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez Thalgonis » środa, 24 listopada 2021, 15:25

Bo w tym kraju ZAWSZE są winni cykliści... Chociaż ostatnio doszli żydzi, gendery i „tęczowcy” :D
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez cooper69 » środa, 24 listopada 2021, 15:49

greatgonzo napisał(a):Piszę o historii, którą niewielu pamięta. Jeśli ją przeinaczam, to popraw mnie, wszak pamięć bywa zawodna. Skoro użytkujesz tamto forum od początku i, jak rozumiem, do teraz to zapewne wiesz, że się nieco zmieniło. Choć to też tylko moja subiektywna obserwacja. Ale co do tego mają bogu ducha winni cykliści?


Tyle samo co obecne SF.
I dalej jest miejscem dla dorosłych ludzi, a nie polepszaczy sobie samopoczucia. Szczera ocena (bez sztucznej kurtuazji) rozwija nie tylko według mnie. Szczególnie w czasach fejsika gdzie chwalenie byle czego w myśl fałszywej kurtuazji stało się regułą.

PS. To co jest napisane na SF (obecnym również) zostaje i świadczy o piszącym/komentującym!
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez MIRO » środa, 24 listopada 2021, 15:53

Ja wiem, że Jak-130 nie jest popularną konstrukcją, ale wypadałoby wykazać się choć odrobiną wiedzy. Otóż powszechnie wiadomo, że jeden z pilotów maszyny o numerze bocznym 48 zwykł latać z przypiętą do burty fotką swojego ukochanego misia.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez greatgonzo » środa, 24 listopada 2021, 15:56

Tyle samo co obecne SF.
I dalej jest miejscem dla dorosłych ludzi, a nie polepszaczy sobie samopoczucia. Szczera ocena (bez sztucznej kurtuazji) rozwija nie tylko według mnie. Szczególnie w czasach fejsika gdzie chwalenie byle czego w myśl fałszywej kurtuazji stało się regułą.


Tu nie ma sporu. I jeżeli to jest rzeczywista definicja obecnego SF to znakomicie.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez fragles » środa, 24 listopada 2021, 16:29

Przypomnę
fragles napisał(a):Natomiast co do tego:
greatgonzo napisał(a):Czas się zapętlił. Ostatnio taki trolling pojawiał się, gdy forum SF słało tu swoich ucharakteryzowanych harcowników :).

Jak zwykle winni są eskimosi i cykliści.

greatgonzo napisał(a):Piszę o historii, którą niewielu pamięta. Jeśli ją przeinaczam, to popraw mnie, wszak pamięć bywa zawodna. Skoro użytkujesz tamto forum od początku i, jak rozumiem, do teraz to zapewne wiesz, że się nieco zmieniło. Choć to też tylko moja subiektywna obserwacja. Ale co do tego mają bogu ducha winni cykliści?


Panie Kolego greatgonzo, piszę to jako użytkownik forum SF od samego jego początku. Nie przypominam sobie, żebym wysyłał "tu", ani gdziekolwiek indziej, jakichś "ucharakteryzowanych harcowników". Zresztą nieucharakteryzowanych też nie. Więc bądź łaskaw nie robić tego rodzaju uogólnień, bo mają one wartość taką samą, co wina bogu ducha winnych eskimosów.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez greatgonzo » środa, 24 listopada 2021, 16:47

Zamieniam zatem harcowników na użytkowników forum SF, którzy w przeciwieństwie do innych użytkowników forum SF pisywali często, gęsto, tu i nie tylko tu w stylu podobnym do tego, co mamy w niniejszym wątku.
Jednocześnie ogłaszam wszem wobec, że użytkownik Fragles, wedle mojej wiedzy, nigdy nie parał się podobnym zajęciem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez Pashal » środa, 24 listopada 2021, 20:11

Wmawianie w XXI wieku ludziom, że nazwisko człowieka zaczynające się na litery J A K i nie mające kompletnie związku z tym, że pochodzi od nazwy zwierzęcia co zostało przeze mnie udowodnione tylko dlatego, że komuś się coś ubzdurało i nie jest wstanie po raz drugi przyznać się do błędu i idzie w zaparte i brnie w te głupoty jest właśnie wręcz kryształowym przysłowiowym "płaskoziemstwem modelarskim" na skalę niespotykaną, a że znajdują się jeszcze ludzie popierający taką osobę to już jest "płaskoziemstwo modelarskie" do kwadratu.

Dzieje się to w momencie, gdy każdy normalny człowiek widząc rzeczową i popartą dowodami argumentacje, po prostu by napisał - przepraszam myliłem się.

To sama dotyczy autora tej "relacji", który zamiast zrozumieć co się do niego pisze i tłumaczy, dodatkowo szasta epitetami i pokazuje dalej zdjęcia owłosionego jaka i dalej brnie w totalną groteskę i dzieje się to w momencie, kiedy normalny człowiek zmienił by po prostu model na idealnie pasujący do konkursu w momencie, gdy pasujących modeli do konkursu jest na pęczki.
Przecież to jest jakiś kompletny absurd - przecież to miała być zabawa, fakt, że z nagrodami, ale bez przesady, aby tak się upierać przy swoich kompletnie z czapy racjach.
Czy takie postępowanie powoduje wasza anonimowość, że brniecie w taki absurdalny upór,czy po prostu już jesteście takimi ludźmi z którymi nie idzie się kompletnie porozumieć.
Pashal
 
Posty: 1635
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez abtb » środa, 24 listopada 2021, 20:29

Święte słowa!
Brawo Ty
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1262
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez RAV » środa, 24 listopada 2021, 20:58

Pashal napisał(a):Wmawianie w XXI wieku ludziom, że nazwisko człowieka zaczynające się na litery J A K i nie mające kompletnie związku z tym, że pochodzi od nazwy zwierzęcia...

Ale przecież tu nikt nikomu czegoś takiego nie wmawia. Nazwisko Jakowlew może sobie pochodzić od czego chce i nie ma to najmniejszego znaczenia. Z punktu widzenia regulaminu ważne jest tylko to, że słowo "jak" (trzeba trafu, że będące nazwą zwierzęcia) zawiera się w tym nazwisku, bo tego właśnie wymaga regulamin.

Ja to mogę tłumaczyć w kółko, aż zrozumiesz. Ale miej litość nad forumowiczami, pomyśl wreszcie, zanim napiszesz kolejny post o tym, że Ci się proste rzeczy w głowie nie mieszczą.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyklęty YAK-130 Zvezda 4821 1:48

Postprzez Łukasz_K » środa, 24 listopada 2021, 21:00

Dobra, według mnie tu też już wystarczy, nic nowego nie wypłynie. Jesteśmy dorośli szanujmy się.
Protest złożyło 4 uprawnionych użytkowników, co skutkuje ponownym wykluczeniem, sorry.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości