FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 28 maja 2022, 21:02

Mały powrót z zaświatów :). Tematy pozamodelarskie, które mnie mocno blokowały ostatnio załatwione.
Idziemy dalej. Praca z kalkami Techmod bez zastrzeżeń. Pamiętam ich początki. Przeszli długą drogę :). Warto było.
Coś tu będzie jeszcze malarsko do poprawy (np. okopcenia) ale krok do przodu wykonany.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
BTW. Byłem w Bytomiu w charakterze widza. Widziałem w realu niektóre prace finalistów ostatniego konkursu. Czapki z głów. Zdjęcia jednak tego nie oddają.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Reklama

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez Mikolaj75 » niedziela, 29 maja 2022, 14:13

Ładnie to wygląda, poproszę o dane farbek, bo chyba nie pisałeś o tym. :)
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 535
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » niedziela, 29 maja 2022, 23:19

Główne kolory jak niżej.
Obrazek
Nie mam palety od AK i w moim magazynku ten zestaw był najbliższy temu jak mi podpowiadała intuicja :).
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » wtorek, 31 maja 2022, 22:11

Dzisiejsze prace skoncentrowane były na tym aby niezależnie od efektu końcowego zapewnić osiągnięcie szczytu modelarskiego kunsztu :mrgreen:.
Obrazek
Obrazek
i przymiarka na sucho. Kręci się :)!
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez georgk » środa, 1 czerwca 2022, 06:17

Bardzo sympatyczny model powstaje. Nie będzie kłopotów z przyklejeniem stateczników. Mi zawsze coś wypłynie i trzeba potem szlifować, a po pomalowanym to tak sobie to idzie.
georgk
 
Posty: 71
Dołączył(a): piątek, 4 marca 2022, 07:32

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 2 czerwca 2022, 08:46

georgk napisał(a):Nie będzie kłopotów z przyklejeniem stateczników. Mi zawsze coś wypłynie i trzeba potem szlifować, a po pomalowanym to tak sobie to idzie.
1. Miałem kiedyś awarię z wcześniej przyklejonymi statecznikami i teraz staram się odwlekać moment ostatecznego montażu tak długo jak się da. Takie moje dziwactwo/przyzwyczajenie.
2. Poza tym przy malowaniu kamo na ogonie często jest łatwiej i unikam maskowania w zakamarkach.
3. Przy klejeniu trzeba o tyle uważać, że nie można mocno dociskać ani przesadzić z ilością kleju - trzeba delikatnie i na wyczucie - potwierdzam. Poza tym wszystko musi być dokładnie spasowane, bo jeżeli wiadomo, że i tak trzeba będzie coś uzupełniać/szpachlować itp. to ta kolejność nie zdaje już egzaminu. Jak wszystko jest dobrze spasowane to nic nie trzeba poprawiać, a ewentualnie łączenie pokryć mgiełką bazowego koloru.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości