FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez Jostein » sobota, 2 kwietnia 2022, 16:27

CzarekB napisał(a):
Co nie ujmuje niczego warsztatowi, wrecz przeciwnie. Kazdy niedolega a w tym ja, zrobi cos ladnego z Tamiya, sztuka jest zrobienie cacka z NOVO albo w tym przypadku, z IBG.


Stawianie znaku równości pomiędzy NOVO a IBG jasno pokazuje głęboką pana ignorancję, mister CzarekB.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez CzarekB » sobota, 2 kwietnia 2022, 17:09

Po tym jak wylewasz beczki dziegcia na Arme, przyjmuje to jako komplement. 10-4.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez Jostein » sobota, 2 kwietnia 2022, 17:28

CzarekB napisał(a):Po tym jak wylewasz beczki dziegcia na Arme, przyjmuje to jako komplement. 10-4.

Mister, wszystko to, co zarzucam Armie, ma swoje pokrycie w faktach i plastyku. Co ty masz na popacie porównania modeli IBG z NOVO?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez cris » sobota, 2 kwietnia 2022, 17:48

No i co??? ,,zatkało kakao'' ,,Kapitanie Ameryka ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez CzarekB » sobota, 2 kwietnia 2022, 18:15

cris napisał(a):No i co??? ,,zatkało kakao'' ,,Kapitanie Ameryka ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ze co ? Tyle razy bylo mowione i pisane zeby nie pisac po pijaku albo na kacu bo idiotyzmy z tego wychodza, a tu prosze, znowu te same kwiatki.

Nie mam zamiaru wdawac sie w pyskowki, ani z Toba ani z tym drugim, nie karmie troli nawet tak szlachetnych jak wy.
"Zatkalo kakao" to tak wziete z przedszkola czy juz z zerowki ? A moze z izby wytrzezwien ?
Pytanie bylo retoryczne, tak na wszelki wypadek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez cris » sobota, 2 kwietnia 2022, 18:39

Czarku z jednej strony piszesz że nie znasz modeli Army Hobby, tylko P 11c (pewnie ogólnie b,dobra ,a w skali 48 wybitna, bo lepszej na razie nie ma ). Modele IBG w 1/72 zakładam ,że też Cię nie interesują bo to pewnie nie Twoja skala ? To po co te subtelne szpileczki :
CzarekB napisał(a):Czyli co, Arma to jednak nie jest, tak ?Jeśli o spasowanie chodzi oczywiście.

Problemy ze spasowaniem w tym temacie leżą gdzie indziej ,na pewno nie w modelu .
Wiem ,że tak jak napisałeś, wiedze o ,,wspaniałości'' tych czy innych modeli w 1/72 opierasz na relacjach innych, ale jak sam nie sprawdzisz to niewiele wiesz . A porównanie modeli IBG do Novo ,że się trza ,,nachyrać'' żeby z badziewia coś wyszło (ja tak to odczułem i jak widać nie tylko ja ) to już kop w kostkę -tak żeby zabolało
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 2 kwietnia 2022, 20:31

potez napisał(a):Popatrz sobie na zdjecia wnęk foki i wtedy łatwiej zrozunieć co projektant próbował zrobic. Dach komory w skrzydle ma profil taki jak skrzydlo od góry, to bylo doczepiane do kadluba i w tym miejscu jest cieńko- nie ma tam żadnego elementu silowego.

Tak też właśnie zrobiłem. Wyprofilowałem te blaszki tak aby wpasować w "sufit" górnych części skrzydła i generalnie wyszło ok. Z tym, że trzeba było je jednak od frontu trochę podpiłować.
Jak się okazuje, moje rozwiązanie ani nie było nowe ani oryginalne :mrgreen: Już trzy tygodnie temu ktoś inny zrobił to samo https://www.youtube.com/watch?v=dOgVKDfCY6w.
Krzysztof R napisał(a):Oraz mam prośbę , czy możesz:
- przyłożyć linijkę do kadłuba w miejscu gdzie powinna przebiegać prawidłowa linia brzegu pokrywy nad silnikiem , czyli czy
kadłub jest w tym miejscu prosty , czy beczkowaty ?
- czy wstawka , przed statecznikiem pionowym ( ta część którą trzeba zeszlifować) ma taką sam grubość w przedniej i tylnej części , czy jest grubsza w tyle ?

- mój kadłub jest w tym miejscu beczkowaty - nie wiem czy tak powinno być; wg mnie wręga kadłubowa weszła dokładnie gniazdo w każdej z połówek kadłuba - inaczej wszystko by mi się rozjechało, tak nie jest bo pokrywa nad silnikiem pasuje ok.
- wg mnie ta wstawka ma taką samą grubość z przodu i z tyłu
Dzięki za link do warsztatu - przydatny :).
cris napisał(a):Problemy ze spasowaniem w tym temacie leżą gdzie indziej ,na pewno nie w modelu .
I to jest święta prawda. Popełniłem błąd montażowy i mam tego świadomość. Nie do końca jestem pewien gdzie dokładnie (błąd a nie świadomość :mrgreen: ) ale mam pewne przeczucia. Perfekcyjne spasowanie tylnej części kadłuba, gdzie wszystko wchodzi na sucho idealnie na wcisk pozwala na wniosek, że model jest dobry a modelarz do ... Stąd mój komentarz, że to nie jest łatwy model a nie, że zły.
I jeszcze drobiazg na koniec - szablon PE dodany przez IBG do odtworzenia linii podziału na spodzie osłony silnika sprawdza się bez zarzutu :).
I to tyle - wracam do pracy.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez CzarekB » niedziela, 3 kwietnia 2022, 00:43

cris napisał(a):ciach ...


Cytujac Twoj podpis, kazdy z nas ma swoje o czyms opinie, tak ?
Ty masz swoja, ja mam swoja i niech tak zostanie.
I koniec, wiecej na Twoje glupie zaczepki nie bede reagowal a chyba tylko o to tutaj chodzilo.
Ogladajmy dalej swietna relacje z budowy swietnego, bo nie produkcji firmy Arma, modelu, OK ?
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » niedziela, 3 kwietnia 2022, 21:51

Żeby nie było, że tylko piszę a model nie wiadomo czy istnieje.
Stan na dziś.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cała tylna sekcja – stateczniki poziome i pionowy osadzone na wcisk. Pasują idealnie.
Osłona silnika z przodu przyklejona tylko bluetack’iem.
Jak się dobrze przyjrzeć od spodu, widać że cała tylna część centropłata także wchodzi na wcisk.
Dokładam foto z dopasowania owiewki. Jest ok. Choć samo oszklenie będzie wymagać zabawy z pastami Tamki – trochę tam zniekształceń i jakiś artefaktów. Z góry jednak zastrzegam, że nie narzekam – wszystko powinno być do ogarnięcia.
Skleiłem i dopasowałem także wlot powietrza do sprężarki. Na razie decyzja jest taka, że nie przyklejam go na stałe bo doświadczenie uczy, że wydechy po całym malowaniu wymagać będą poprawek a z tym wlotem dostęp będzie utrudniony.
BTW z bliska widać jak IBG popracowało nad detalem powierzchni - jedni to lubią, dla innych zbyt przerysowane, ale ja jestem na tak.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 09:38

Malunki zaczęte.
Obrazek
Obrazek
Osłona silnika tymczasowo przymocowana tylko bluetack'iem bo przecież chcemy osiągnąć szczyt modelarskiego kunsztu :mrgreen:.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez Murek » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 17:57

Pasy mam nadzieję, że nie przyklejone (górne mocowanie) bo powinny być schowane za fotelem, tam były mocowania.
Na przejściu kadłub-skrzydło przy spływie w oryginale były płaskowniki. Nie wiem czy masz je zrobione i przykleisz później czy Ci to umknęło.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 18:19

1. Pasy nie są na stałe przymocowane.
2. Z tymi płaskownikami to potrzebuję odrobinę szerszego wyjaśnienia bo IBG raczej już nic tam nie przewidział.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez Murek » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 18:31

Na tym zdjęciu powinno być to widać, jednak poszukaj w planach żeby wiedzieć jak to dokładnie wyglądało. Płaskownik i chyba 4 nity/wkręty/śruby.
Obrazek
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:04

Te płaskowniki są jednak przez IBG odtworzone tylko ja tego nie zauważyłem :evil:. Ponieważ skrzydła i tak idą do przemalowania bo kolory mają być odwrotnie, to ogarnę wtedy przy okazji te płaskowniki. Dzięki za czujność i zwrócenie uwagi.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Re: FW 190D-9 EARLY PRODUCTION IBG 1:72

Postprzez tommyk » wtorek, 12 kwietnia 2022, 21:45

Przemalowałem skrzydła (razem z płaskownikami :)).
Pobawiłem się lekko w cieniowanie i weathering (zwłaszcza na spodzie).
Pomalowałem pasy szybkiej identyfikacji.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I tyle na dziś.
Święta za pasem a w robocie ogień. Nie wiem kiedy będę mógł znowu usiąść na chwilę i pociągnąć temat dalej, nie mówiąc już o starcie w nowym konkursie :evil:.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 450
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 19:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości