P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 17 maja 2022, 22:43

Ostatnio przy piwie usłyszałem, że jestem dzbanem, a że dzban mi się najbardziej z Thunderboltem kojarzy to i jestem z warsztatem :lol: Z tego co patrzyłem/czytałem, Revell wypuścił wersję M na tych samych wypraskach co D a i się chyba zewnętrznie M-ki od D-30 zbytnio nie różniły wiec na szybko przyjmuję że Gabreskiego z tego wydania zrobię. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez michalab » środa, 18 maja 2022, 07:54

Z 10 lat temu robiłem wersję D revella i spasowanie było średnie.
Jestem tu, aby podziwiać wasze prace, może czegoś przy okazji się nauczę. Sam dopiero zaczynam, wybaczcie naiwne pytania.
michalab
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 7 kwietnia 2021, 16:28

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez zegeye » środa, 18 maja 2022, 09:19

Ojojojoj.... zapytam czemu nie Tamiya? Te wypraski Revella są już mocno zjechane..... poza tym ten ''za duży brzuch'' ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 18 maja 2022, 11:01

michalab napisał(a):Z 10 lat temu robiłem wersję D revella i spasowanie było średnie.


Będę walczył. Zobaczymy, ale jak jest w tym samym standardzie co Fw190, Me262 zdaje się z tej samej serii to powinienem dać radę :)

zegeye napisał(a):Ojojojoj.... zapytam czemu nie Tamiya? Te wypraski Revella są już mocno zjechane..... poza tym ten ''za duży brzuch''


Dorwałem kiedyś po fajnych pieniądzach. W sumie to dwa :lol: Drugi w planach jest Witold Łanowski. Ten jest na przetarcie szlaku :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez djack » środa, 18 maja 2022, 21:03

O ile pamiętam, to tam jest też błąd wysokości osłony silnika, który Revell próbował wyrównać otwartymi klapkami.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 21:52

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 8 czerwca 2022, 22:49

Kabina zmalowana. Dorobiłem prowizoryczny stelaż fotela, pewnie go jeszcze drapnę coś srebrną kredką i będę zamykał kadłub

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 6 marca 2023, 18:56

Zbliżam się coraz bardziej do odpalenia aerografu. Przenitowałem model i zacząłem poprawiać osłonę silnika. Bardzo słaby detal w porównaniu z tą i tak słabą z drugiego modelu. Musiałem poprawiać linie i wszystkie zapinki. Części w ogóle nie było. Postanowiłem też wymienić żaluzję. Nie wiem czemu, ale w porównaniu z tą na zdjęciu miała szpary po prawi pół mm. Dramat to wyglądało. Poniżej wrzucam fotki gdyby się ktoś też za to zabierał, a nie miał weny jak to zrobić. Sam się chwilę zastanawiałem. Nakleiłem taśmę i odrysowałem, wyszedł lekki łuk. Przy prostym pasku nie wychodziło. Dla mnie jest do przyjęcia :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak lubię Mastera to tym razem nie dałem mu zarobić :mrgreen:

Obrazek

Poprawiłem tez trochę silnik, ale już dostałem info że modelu jest inna wersja niż powinna. Już nie będę poprawiał. I tak mało co będzie widać

Obrazek



PS. Poszukuję i chętnie przytulę/kupie jak komuś został dodatkowy zbiornik 200gal np. z Tamki

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez blueYeti » poniedziałek, 6 marca 2023, 22:40

Niestety nie widac zdjec :cry:
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 371
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 22:11

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » poniedziałek, 3 kwietnia 2023, 07:38

blueYeti napisał(a):Niestety nie widac zdjec :cry:


Dziwne. Z tego co mi wiadomo problem występuje tylko u Ciebie :-/
Tymczasem skończyłem nitować dzbana. Wytrasowałem też kilka klapek i klamer. Dostał też podkład

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 9 kwietnia 2023, 19:49

Thunderbolt stał się moim królikiem doświadczalnym. Szarpnąłem się i kupiłem Porocona. Co do modelu. Stałem się posiadaczem artykułu nt. malowania samolotu Gabreskiego i przedstawiona była tam teoria, że po dotarciu na teatr europejski był malowany farbami jakimi malowano myśliwce RAF w owym okresie. Nie ukrywam, że siadła mi ona i zabrałem się za malowanie. Coś starałem się wzorować na dostępnych zdjęciach jednego z boków, ale przedstawiają one maszyny z różnych etapów używania samolotu przez wyżej wspomnianego pilota, tak że mój model to raczej w ostatecznym rozrachunku miks malowań. Jak przeschnie, idzie lakier błyszczący, kalki i będę na nie- przynajmniej na kadłubie- dopasowywał pasy inwazyjne. Będą te z późniejszego okresu- tylko na spodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 11 kwietnia 2023, 07:18

Fajne camo!
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 11 kwietnia 2023, 10:19

Dziękuję.
Tymczasem Thunderbolt dostał kalki. Z opisów na jakie trafiłem wynika, że samolot był malowany farbami brytyjskimi po dotarciu na wyspy. Napisy eksploatacyjne zamalowano i nie odtworzono. Ktoś ma jakieś informacje jeszcze na ten temat? Naniosłem jedynie czerwone czworokąty na skrzydłach przy kadłubie bo są widoczne wydaje mi się na jednym ze zdjęć jakie znalazłem

Obrazek

Zastanawia mnie jeszcze kamuflaż na skrzydle. Teraz zauważyłem. Widać tam tylko jeden ciemny pas... Możliwe że tylko tyle było tam kamuflażu? :shock:
Nie obeszło się też bez wtopy :-/ Naniosłem dzielone kalki gwiazd przy wylotach- chyba z turbosprężarek tak jak były skrojone. Później oznaczenia HV A- góra liter z poziomem poziomych stateczników. Okazało się że gwiazdy powinny być dużo niżej względem góry liter. U mnie góra liter wyszła z góra kokardy oznaczenia. Nic już niestety z tym nie zrobię. Na kalkach jest już lakier błyszczący.
Teraz zdjątko poglądowe z obecnego etapu.

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Jarpen » środa, 12 kwietnia 2023, 11:35

Witam.
Pod kabiną twojego P-47 jest komplet 28 zwycięstw. A więc 5-20 lipca 1944 r. Na dolnych powierzchniach powinny być szczątkowe pasy inwazyjne. Z resztą na zapodanej fotce jest biały fragment w prawym dolnym rogu.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Jarpen » środa, 12 kwietnia 2023, 11:47

Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Re: P-47 D Thunderbolt, Revell 1/72

Postprzez Jarpen » środa, 12 kwietnia 2023, 12:16

heh. Sory. Nie doczytałem wcześniejszych postów. :)
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 42 gości