C-130 Hercules MEDEVAC, Zvezda, 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

C-130 Hercules MEDEVAC, Zvezda, 1:72

Postprzez Kret69 » piątek, 16 lutego 2024, 00:53

Dzień dobry.
Postanowiłem zrobić trochę większą niż dotychczas karetkę. C-130E polskich sił powietrznych teoretycznie mógłby transportować blisko setki noszy (konfiguracja ładowni AE-2) ale ja spróbuję wykonać przygotowanie do ewakuacji aeromedycznej w konfiguracji AE-4*. Tam w teorii jest 60 par noszy plus siedzenia dla lżej rannych, a piszę "w teorii" bo niestety nie wiem jak się rozkłada ładownię w naszych maszynach i pewnie się już nie dowiem bo jestem za stary i za gruby.

Model chcę wykonać w malowaniu okolicznościowym na stulecie sił powietrznych na podstawie zestawu ModelMaker. Tak jak widzę to tam jest C-130E, mój jest H, jak się zorientuję czym się różnią to będę się starał zmienić. Do modelu mam trochę dodatków. Kupiłem to wszystko pod koniec pandemii, kiedy jeszcze Zvezda kojarzyła mi się tylko z dobrymi modelami.

Zaczynam ambitnie, w tempie jednego fotela pilota na dzień i pierwszych szlifów podłogi ładowni:
Obrazek

Pudło nie zwiastuje że to się szybko skończy:
Obrazek

Jedną z rzeczy które muszę dorobić jest stelaż (litter stanchion). Niestety na razie jedyny schemat jaki znalazłem wygląda tak:
Obrazek

I tu pytanie do kogokolwiek kto kiedyś latał lub serwisował C-130 (są tacy?) - czy my mamy jakieś specjalne ustawienia do ewakuacji medycznej? Ja oczywiście spokojnie przeglądam sobie zdjęcia udostępniane na fejsbukowym profilu 3.SLT.


*według publikacji
AIR FORCE MANUAL 11-2C-130J VOLUME 3 ADDENDA A
16 NOVEMBER 2023
Flying Operations
C-130J OPERATIONS CONFIGURATION AND MISSION PLANNING
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 15:39

Reklama

Re: C-130 Hercules MEDEVAC, Zvezda, 1:72

Postprzez Kret69 » niedziela, 18 lutego 2024, 02:21

Obrazek
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 15:39


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości