LVG C.VI KP 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

LVG C.VI KP 1/72

Postprzez TK » czwartek, 29 lutego 2024, 10:56

Cześć Wszystkim,
Mam może trochę dziwne pytanie, ale czy ktoś się może orientuje dlaczego na instrukcji dk LVG C.VI KP jest napisane żeby nie używać kleju cyjanoakrylowego do łączenia skrzydeł z kadłubem i zastrzałów? Przykładowo można to zobaczyć tu https://www.mojehobby.pl/products/LVG-C.VI.-In-Polish-Service.html#gallery_start
Avatar użytkownika
TK
 
Posty: 191
Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2010, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: LVG C.VI KP 1/72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 29 lutego 2024, 14:35

Bo może wtedy udałoby się skleić jakiś model KP? :lol: :lol: :lol:

A tak szczerze, to nie rozumiem tego.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LVG C.VI KP 1/72

Postprzez TK » czwartek, 29 lutego 2024, 16:25

Chyba nie jest aż tak źle z wypustami Kp ;o) , ten LVG jest wyjątkowy na tle innych ich modeli - to chyba kooperacja z śp. Ardpolem, ale tu nie mam pewności. Pytam bo generalnie tworzywo wygląda normalnie, ale ta uwaga o kleju jest co najmniej dziwna.
Avatar użytkownika
TK
 
Posty: 191
Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2010, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Re: LVG C.VI KP 1/72

Postprzez Albatros » czwartek, 29 lutego 2024, 16:51

Może chodzi o to, żebyś miał czas na spozycjonowanie tego wszystkiego, przy dwupłacie i dość delikatnej konstrukcji zachowanie geometrii jest trudne. Jak wkleisz od razu na sztywno CA to może się okazać, że geometria jest skopana.
Albatros
 
Posty: 72
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 10:42

Re: LVG C.VI KP 1/72

Postprzez TK » piątek, 1 marca 2024, 10:03

Nie jestem przekonany, czy chodzi tu o geometrię, bo najczęściej górny płat i tak składa się osobno (linki itd). Natomiast skrzydła mają pozycjonowanie wg kadłuba, a i tak niezależnie od kleju są coraz bardziej wiotkie im dalej od kadłuba.

Może ktoś robił ten model i używał klejów CA i ma jakieś uwagi, albo po prostu nic się nie działo z powodu użycia CA?
Avatar użytkownika
TK
 
Posty: 191
Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2010, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Re: LVG C.VI KP 1/72

Postprzez piciu1903 » sobota, 20 kwietnia 2024, 14:22

Hej, wydaje mi się, że Albatros ma rację. Właśnie go kończę i rzeczywiście CA byłby trudniejszy przy pozycjonowaniu skrzydeł. Sam użyłem tam Contacty Revella, a później "poprawiłem" CA.
Avatar użytkownika
piciu1903
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2022, 21:51


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości