F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez tomhajzler » środa, 16 czerwca 2010, 22:57

Witam!
Parę ładnych lat temu robiłem Wildcata z Revella w 1/32. Też sobie wymyśliłem konfigurację z jednym złożonym skrzydłem i potem mocno się zastanawiałem, czy jest to prawidłowe. Ku mojemu zadowoleniu znalazłem w jakiejś publikacji zdjęcie Wildcata z jednym tylko złożonym skrzydłem, ale nie pamietam gdzie. Poza tym każde skrzydło składane było oddzielnie i nie sądzę, aby był wymóg, aby obsługa składała oba skrzydła jednocześnie.
Pozdrawiam, Tomek Hajzler
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Reklama

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez michalp78 » czwartek, 17 czerwca 2010, 12:53

tomhajzler napisał(a):Poza tym każde skrzydło składane było oddzielnie i nie sądzę, aby był wymóg, aby obsługa składała oba skrzydła jednocześnie.

Cześć, a jesteś w stanie wygrzebać gdzieś to zdjęcie?
Że skrzydła obsługiwano ręcznie osobno to fakt (korbki), ale mnie ciekawi w jaki sposób zwalniano ich mocowanie (z kabiny czy z zewnnątrz) i w którym momencie (i czy razem czy dla obu skrzydeł osobno) rozłączano układ sterowania lotkami (a także uzbrojeniem i zbiornikami paliwa). Inaczej - jak zachowały się lotki w skrzydłach odblokowanych, a nie złożonych i w trakcie składania. Może to widać na zdjęciu, o którym wspominasz? Pewne jest dla mnie, że na złożonym skrzydle lotki zawsze są wychylone w górę, ale czy to pozycja wymuszona mechanicznie czy efekt jakiegoś wyważenia?

EDIT:
Chyba znalazłem. Zdaje mi się, że nie ma przeszkód żeby zrobić skrzydła w pozycji jedno złożone drugie rozłożone.
http://www.youtube.com/watch?v=YKUUZkqYJks&feature=related Zobacz ten filmik od 50 do 60 sekundy. Lotki w czasie składania są cały czas wychylone więc chyba rozłączane są razem z całym skrzydłem w wyniku kręcenia korbą.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Lucas HS » wtorek, 23 listopada 2010, 21:25

Planujesz odkopać ten temat?
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas HS
 
Posty: 465
Dołączył(a): wtorek, 13 maja 2008, 22:34
Lokalizacja: Katowice

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Okrach » wtorek, 23 listopada 2010, 21:54

Witam,

z ktorego roku jest ten model? Eduard tez robi nitowane modele ale tylko CZESCIOWO. Ten wyglada na KOMPLETNIE ponitowany :shock: To nowy standard TAMIYA?

Model robi PIERWSZORZEDNE wrazenie :!:
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez zenon-król woźnych » wtorek, 23 listopada 2010, 22:19

1994 o ile dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości