Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » czwartek, 10 czerwca 2010, 17:38

Gee Bee znany jest chyba każdemu, jeszcze nie interesowałem się dokładniej jego historią, ani dokonaniami tej wyścigówki, ale na pewno to zrobię. Początkowo chciałem zrobić model w malowaniu SF, coś w ten deseń:
Obrazek
Ale szybko doszedłem do wniosku, że będę musiał specjalnie zrobić kalki i maski i wyjdzie mi kolejny megaprojekt. Odpuściłem sobie i zrobię wersję zaproponowaną przez producenta:
Obrazek
Mały in-box:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Narazie mam tylko wycięte elementy, coś więcej zrobię dopiero w weekend.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Reklama

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez dewertus » piątek, 11 czerwca 2010, 00:29

Także zastanawiałem się nad Gee Bee (Testors), ale ostatecznie wybrałem Curtisa - dlatego z tym większym zainteresowaniem będę śledził poczynania kolegi w temacie :)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez spiton » piątek, 11 czerwca 2010, 01:02

Super beczka. Ten rajdowy projekt grupowy zaczynać wyglądać bardzo ciekawie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » sobota, 12 czerwca 2010, 12:38

Zacząłem sobie dziś dłubać kokpit, chciałem porównać model z prawdziwym samolotem, ale co mnie zaskoczyło, nie mogę znaleźć zdjęć wnętrza. Może koledzy pomogą i podzielą się jakimiś ilustracjami lub fotografiami?
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez K.Y.Czart » sobota, 12 czerwca 2010, 13:39

Lewy napisał(a):Zacząłem sobie dziś dłubać kokpit, chciałem porównać model z prawdziwym samolotem, ale co mnie zaskoczyło, nie mogę znaleźć zdjęć wnętrza. Może koledzy pomogą i podzielą się jakimiś ilustracjami lub fotografiami?


W wątku mojego racera jest fotka owiewki od spodu. Tu trochę podobny GeeBee Z : http://rogerritter.com/images/aviation/ ... index.html. Może coś jeszcze znajdę w swoim archiwum ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez mr.jaro » niedziela, 13 czerwca 2010, 08:18

Lewy napisał(a):Może koledzy pomogą i podzielą się jakimiś ilustracjami lub fotografiami?

Poszlo na maila. Niewiele tego, ale moze sie przyda.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » niedziela, 13 czerwca 2010, 08:33

Dzięki wielkie Jarku i K.Y.Czart.

Model ma być relaksacyjny, nie mogłem oczywiście niczego nie poprawić, więc zrobiłem nową tablicę przyrządów i wajchy. Złożyłem efektowną kratownicę, tutaj uwaga, tylna ścianka nie bardzo chce pasować, ja założyłem ją "do góry nogami", płaskim końcem w górę i spasowanie było troszkę lepsze, ale i tak szału nie ma. Kokpit wklejony a kadłub złożony w zastraszającym dla mnie tempie jednego wieczoru :mrgreen: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Marcin.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 09:10

Wytłoczyłem sobie nową kabinkę, dodałem zagłówek, poprawiłem silnik, poskładałem wszystko w całość. Pomalowałem też model białą farbą, dziś kilka poprawek szlifiersko-polerskich i jeszcze jedna warstwa białego. To chyba mój najszybszy model :mrgreen: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. Cieszę się, że model jest akurat w tej skali (chodź miałem już do niej nie wracać), sylwetką jak i wymiarami przypomina wielką muchę :).
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 21:53

Lewy napisał(a):(...) sylwetką jak i wymiarami przypomina wielką muchę :).

PAC!
:)
(dobrze że mucha, a nie komar, bo jeszcze bym dla pewności rozdeptał)

Napisz coś o tym jak sobie a-model poradził z dopasowaniem części.
Widzę że masz wersję ze słabszym silnikiem, który jest odwzorowany jako gwiazda rozpłaszczona na wrędze. Jestem ciekaw jak dobrze ten silnik będzie widoczny po założeniu osłony, bo poza ułamkiem kabiny i naciągami to jeden z niewielu detali które w GB występują.

Tak a'propos nazwy producenta - jakoś wcześniej mnie to nie zastanowiło - kto im w ogóle nazwę zaproponował "amodel"? Uprzejmie z ich strony że ostrzegają, ale co na to spece od marketingu? :)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » wtorek, 15 czerwca 2010, 12:41

lejgo_inc napisał(a):Widzę że masz wersję ze słabszym silnikiem...


Silnik widoczny będzie niestety dość dobrze, wieczorem postaram się wrzucić jakąś fotkę. Bardzo nie lubię takich płaskich silników (no chyba, że w Racie), nawet jak niewiele widać, to jednak lepiej jak jest on odwzorowany jako osobny element.

lejgo_inc napisał(a):Napisz coś o tym jak sobie a-model poradził z dopasowaniem części.


Skrzydła i stateczniki poziome nie mają żadnych kołków ustalających, co stwarza pewne problemy w ich spasowaniu. Jak się szybko okazało niewielka powierzchnia klejenia jest podatna na uszkodzenia, model podczas szlifowania wypadł mi z ręki i skrzydła oczywiście odfrunęły.
Łączenie połówek kadłuba dość dobre, powstałą niewielką szparkę zalałem cyjanoakrylem i przetarłem Debonderem. Gorzej było ze statecznikiem pionowym. Producent zastosował dziwny podział tego elementu, na mały fragment połączony z kadłubem i większy jako osobny element. Na łączeniu powstała spora szpara, więc odciąłem kawałek statecznika od kadłuba i dokleiłem go do oddzielnego elementu. Ogólnie rzecz biorąc szału nie ma, ale i nie jest tragicznie, odrobina kleju i papieru ściernego załatwia sprawę. Co innego owiewka, z niej nie da się chyba wiele zrobić poza kopytem do wytłoczenia własnej ;o) .
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez mr.jaro » wtorek, 15 czerwca 2010, 12:55

Lewy napisał(a):...sylwetką jak i wymiarami przypomina wielką muchę.

A moze jednak pszczole (bee)? ;o)
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » środa, 16 czerwca 2010, 08:42

Jak na malowanie wykonane za pomocą masek wyciętych nożyczkami z taśmy to chyba jest nienajgorzej ;o) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obiecane zdjęcie z silnikiem.
Obrazek

Czerwony to Humbrol 19, zaś biały niestety matowa Pactra, nie miałem akurat błyszczącej, a nie mam w pobliżu sklepu modelarskiego żeby ją kupić. Mam nadzieję, że kilka warstw błyszczącego lakieru bezbarwnego załagodzi sprawę. Pozostaje jeszcze problem czarnego paska na granicy kolorów, myślałem żeby zrobić go cienkopisem.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez piotr dmitruk » środa, 16 czerwca 2010, 09:15

Cieszę się że przecierasz szlak, będzie mi łatwiej :twisted:
Maskowanie wyszło nieźle, zwłaszcza, że zdjęcia dziesięciokrotnie powiększają błędy, których na żywo nie widać. Troszkę jednak babolków wyszło na owiewkach podwozia. Jako przestroga dla mnie: podwozie przyklejać po malowaniu! Humbrol 19 to bardzo ładna farba, ale schnie paskudnie, przerabiałem to w PZL 24, po trzech tygodniach jeszcze nie była na 100% sucha. Zastanawiam się nad kolorystycznym współgraniem malunków z kalkami (numerami).
Co do "pin-stripów" na granicy kolorów, myślałem też o markerze- cienkopisie, ale przy schodku na granicy kolorów może się on rożnie układać, dając nierówną linię. Ponadto drżenie ręki starającej się to dobrze wykonać... A tu nie ma możliwości poprawki. Nieprawidlowej linii markera nie zamaskujesz już żadnym kolorem, zwłaszcza białym lub czerwonym. Ja chyba jednak wydrukuję cienką linię na kalce, łatwiej to równo ułożyć i poprawić, przy okazji może zamaskować niewielkie nierówności na granicy kolorów.
Trzymam kciuki!

BTW. Piłowałeś kabinkę na kopyto do formowania próżniowego, czy użyłeś bez poprawek? Chodzi mi o wielkość i pasowanie ostatecznej owiewki.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez mr.jaro » środa, 16 czerwca 2010, 09:30

Pin-strip's wykonaj z kalkomanii - pomaluj byle jaki kawalek na czarno i potnij na rowne, cienkie paseczki. Jesli uzyjesz zmiekczacza, takie paseczki ukladaja sie bez wiekszych problemow nawet na luku.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Gee Bee R2- A-model, 1/72 (Air racers)

Postprzez Lewy » środa, 16 czerwca 2010, 11:06

piotr dmitruk napisał(a):Cieszę się że przecierasz szlak, będzie mi łatwiej :twisted:
Zastanawiam się nad kolorystycznym współgraniem malunków z kalkami (numerami).


Mnie też to gryzie, mam nadzieję, że nie będzie wielkiej różnicy, w najgorszym wypadku będę musiał dorobić maski i zamalować kalki.

Co do "pin-stripów" to ciekawy pomysł z tymi kalkami, pokombinuję coś z nimi.

piotr dmitruk napisał(a):BTW. Piłowałeś kabinkę na kopyto do formowania próżniowego, czy użyłeś bez poprawek? Chodzi mi o wielkość i pasowanie ostatecznej owiewki.


Przetarłem ją tylko troszkę polerką do paznokci, ram nie spiłowywałem. To moja pierwsza w miarę udana kabinka.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 05:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Następna strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości