Polski wrzesien 1939.

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Mecenas » niedziela, 6 października 2013, 09:17

Nie ma co gadać tylko zakładajcie wątki w inkubatorze. Myślę, że nowy dział stworzymy dość szybko. Termin zakończenia proponuję ustawić na sztywno na 1.IX.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Tofik » niedziela, 6 października 2013, 10:44

Zawsze przy tego rodzaju pytaniach zastanawiam się dlaczego osoba stawiająca tego typu pytanie nie wpisała sama np. ciągnik C7P i nie wygoglowała sobie sama odpowiedzi


Bo to co wyrzuca google jest niesatysfakcjonujące :mrgreen: Wiadomości z Wikipedii są strasznie ogólnikowe. Znalazłem też fotkę z jakaś przyczepą ale miałem nadziej ze jakiś fachowiec od wrzecionowych pojazdów nakieruje na bardziej szczegółowe informacje.

Ja na razie tylko sonduje temat, sam ciągnik jest nieco nudnawy i zastanawiam się co można by do niego podczepić :)
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 20:22

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 6 października 2013, 12:14

Tofik :!: O Kurde zastanowiło mnie takie zdanie w twoim poście :shock:
UWAGA CYTUJĘ :!: jakiś fachowiec od wrzecionowych pojazdów nakieruje na bardziej szczegółowe informacje.
Niestety na wrzecionowych pojazdach to ja się nie znam :cry:

NO dobra jadziem :mrgreen:
Okazuje się że temat przyczep do moździerzy jest aktualny . Nie wiem jakim cudem ale po tylu latach je odnaleziono
http://www.rmf24.pl/nauka/news-norwegow ... nId,992231
A ciągnik holujący np. czołg 7tp nie byłby ciekawy :?:
Albo C7P zrywający tory kolejowe ? Ja nigdy takiej dioramy nie widziałem :!:
A może by tak zaryzykować :D i użyć gogle, fotka jest i to nie jedna :twisted: :P https://www.google.pl/search?q=polski+m ... =627&dpr=1
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Tofik » niedziela, 6 października 2013, 13:59

O to się rozchodzi ze ja nie chce tego moździerza, bo one to sobie za wiele nie powalczyły ;o) Jest rok czasu, jak nie znajde nic ciekawego do tego C7P to już mam plan B czyli Vickers E :D
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 20:22

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Aleksander » środa, 16 października 2013, 18:45

To może i ja wreszcie ukończę mojego "Karasia", zaczętego z 5 lat temu (albo lepiej :roll: )
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Sherman » czwartek, 17 października 2013, 01:01

to może i ja coś zacznę uleptywać? ;o) och jak się koledzy ucieszą na mój kolejny rozgrzebany model :D
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Mecenas » czwartek, 17 października 2013, 06:28

Ja też na pewno dołączę. Plany pewne na model też już mam, ale najpierw muszę MiGa skończyć (malowanie w toku i nawet postępuje, więc jest jakieś światełko w tunelu).
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez merlin_PL » czwartek, 17 października 2013, 08:05

A ja mam jeszcze pytanie dotyczące projektu . W 1939 roku zasadniczo toczyliśmy wojnę przeciwko dwóm najeźdźcom. Jak rozumiem robiąc coś z modeli strony przeciwnej najeźdźca z czerwoną gwiazdą tez jest brany pod uwagę ( w szczególności mam na myśli sowiecką broń pancerną ) , której do Polski sporo wlazło i nie chciało wyjść ? O Słowakach i ich lotnictwie nie wspominam.

Chodzi mi o zakreślenie granic projektu jako - sprzęt z września 1939 roku tak Polski jak i najeźdźców. ( lotniczy ,lądowy i morski )
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 17 października 2013, 08:18

Ja tu nie rządze :mrgreen: Ale wydaje mi się że jak Polski wrzesień to nie sowiecki , słowacki czy niemiecki :-/
Uważam że polskie konstrukcje są marginesem na tym i nie tylko forum, sprzętu niemieckiego czy sowieckiego jest od groma :D Niestety może być tak że przez takie podejście do sprawy temat nawet nie ruszy :evil:
Jakoś tak się dzieje że to co własne wydaje mało ciekawe a szkoda. Dla tego polecam po raz kolejny pewien artykuł a w nim
Ciekawe zdanie
,, do PZL tłumnie zgłaszali się z ofertami producenci silników, licząc na wykorzystanie ich produktu w kolejnym przedstawicielu tak znakomitej serii. Dla osiągnięcia tego celu skłonni byli swój napęd dostarczyć bezpłatnie, a nawet ponieść część kosztów konstrukcji prototypu nowego płatowca.


Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/historia/281538, ... z2hxhXZTNf
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez RAV » czwartek, 17 października 2013, 09:04

radoslaw6363 napisał(a):wydaje mi się że jak Polski wrzesień to nie sowiecki , słowacki czy niemiecki :-/

Wrzesień 1939 był polski, bo najważniejsze wydarzenia rozgrywały się w Polsce. Moim zdaniem, podchodząc do tematu z modelarskiego punktu widzenia, niepotrzebnie okroilibyśmy temat, ograniczając się tylko do sprzętu strony polskiej. To tak, jakby w projekcie "Bitwa o Anglię" nie zrobić żadnego Emila.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez merlin_PL » czwartek, 17 października 2013, 09:05

Piszę o sprzęcie niemieckim , sowieckim , polskim i słowackim z września 1939 roku . Malowanie , oznakowanie etc. :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » czwartek, 17 października 2013, 10:10

Słuchajcie, moim zamysłem w tym projekcie m.in. była promocja tematu polskiej broni jaką wtedy produkowaliśmy, czy też uzbrojenia polskiego jakiego urzywaliśmy, czyli vicersy, tankietki, łosie, czaple, nawet rwd itp., czyli jednak nie sprzęt niemiecki czy też sowiecki.
W sumie chodzi o całość polskiego myśli technicznej - patrz pierwsze posty. No ale, tak jak tez pisałem, jeśli wolą większości będzie wprowadzenie do wątku równierz sprzętu obcego, to niech też tak będzie.
Jeśli jeszcze da rade to wrzuce tutaj zaraz jakąś ankietę i zobaczymy co tam większość zadecyduje:).

PS.
A może jednak w zwiazku z tym lepszym projektem będzie [Wojsko Polskie 1918-1939] skupiający cały sprzęt używany na przestrzeni tych lat w Wojsku Polskim?

Pzdr.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » czwartek, 17 października 2013, 10:15

No niestety ankiety nie mogę zrobić: W takim razie jak by admin dal radę to proponuję może nawet i dwie ankiety:
Czy projekt [Polski Wrzesień 1939] czy [Wojsko Polskie 1918-1939] ?
Czy jeśli wygra projekt [Polski Wrzesień 1939] to - tylko Polska czy też Niemcy/Rosja Sowiecka.

Pzdr.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Sherman » czwartek, 17 października 2013, 12:18

Osobiście jestem przy pozostawieniu tematu wrześniowego, ale ograniczeniu go tylko do sprzętu w polskich barwach. Jak ktoś będzie chciał robić niemiecki/sowiecki to niech robi "na własną rękę" ;o) tego przecież nikt nie zabroni ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez RAV » czwartek, 17 października 2013, 12:27

Sherman napisał(a):Jak ktoś będzie chciał robić niemiecki/sowiecki to niech robi "na własną rękę" ;o) tego przecież nikt nie zabroni ;o)

Ja bym dopuścił niemiecki/radziecki sprzęt do prezentacji obok polskiego, ale bez zmuszania kogokolwiek do robienia go.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości