[Polski Wrzesień 1939] PZL-23 Karaś@Heller/SK Model 1:72

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

[Polski Wrzesień 1939] PZL-23 Karaś@Heller/SK Model 1:72

Postprzez pepociufakers » sobota, 12 października 2013, 19:10

Witam
W ramach projektu Polski Wrzesień 1939 zaczynam budowę Karasia z Hellera, obecnie pakowanego przez wydawcę SK Model.
Model wykonam w standardzie, bez zbędnych modyfikacji, jedynymi zmianami jakie planuje to poprawienie płozy ogonowej i małe poprawki w silniku.
Sam model opracowany jest w standardzie hellera, czyli w sumie nie jest źle, stanowi dobrą podstawę do waloryzacji, a i dobra podstawę do modelowania prosto z pudła, w sam raz dla niedzielnego sklejacza.
Mimo, że nie jestem ekstremista jeśli chodzi o
"leżenie modelu w planach" to tak z ciekawości przypasowałem i musze powiedzieć, że w planach leży dobrze [plany z aero technika lotnicza 4/92], a już ekstremiści wymiarowi muszą się wypowiedzieć, czy takie leżenie jest wystarczające:)
Napewno koła główne modelu są za małe i tutaj zastosuje patent z kołami z łosia.
Malowanie modelu planuje farbami pactra: A69 Polish Khaki II i A70 Polish Blue II.
Wnętrze wg. teori o pokryciu go farbą khaki.
A na początek kilka zdjęć wyprasek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to moje początki, jeszcze przed małym washem.

Obrazek
Obrazek
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości