[Wrzesień 39] PZL P.11c Azur 1/72

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

[Wrzesień 39] PZL P.11c Azur 1/72

Postprzez Mikołaj » niedziela, 3 listopada 2013, 19:34

To przecież wstyd, żeby na forum nie było porządnego tematu grupowego z Września. Zbuduję więc P.11c z Azura. Mam nadzieję, że w miłym i licznym towarzystwie...

Świetni modelarze w tym wątku: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=14&t=44091&start=45 wypisali długą listę wymaganych poprawek. Moja wrodzona skromność nie pozwala jednak mi ocenić moich umiejętności jako wystarczające aby ich dokonać. Model będzie więc (niemal) prosto z pudła, za to jest szansa, że szybciej zacznie cieszyć moje oczy.

Wypraski są jakie są, podobnie jak moje umiejętności robienia zdjęć, ale początek budowy uważam za otwarty...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy skrzydle jeszcze jedna, drobna uwaga - instrukcja uporczywie nakazuje wkleić karabiny i wyrzutniki łusek w zewnętrzne otwory, a powinny być przecież w wewnętrznych.
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: [Wrzesień 39] PZL P.11c Azur 1/72

Postprzez skusz » niedziela, 3 listopada 2013, 20:05

Brawo za odwagę, bycia pierwszym, który zmierzy się z tym zestawem pod bacznymi, surowymi oczyma modelarzy.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: [Wrzesień 39] PZL P.11c Azur 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 3 listopada 2013, 20:14

A ja właśnie zacząłem MOJĄ ,,jedenastkę'' i dlatego ciekawy jestem TWOJEJ :lol:
Zacząłem od zeszlifowania za bardzo wystających ,,listew'' na górze płatów, starałem się nie naruszyć innych powierzchni i chyba mi się to udało :P Praca na parę minut problem żaden :lol: Użyłem do tego szerokiego pilniczka do paznokci (taki oklejony papierem ściernym) :!:Pracując jednocześnie wzdłuż 2-3 linii nie zniszczysz tego co jest pomiędzy nimi ;o)
Może warto zainwestować w taki sprzęt http://www.youtube.com/watch?v=vxsjwjvgsAw :P
Jutro mam zamiar kontynuować pracę równolegle z D-510 :!:
W instrukcji jest błąd , nieliczne ,,jedenastki'' miały po jednym km w skrzydle, ja w swojej kasuje ten szczegół ;o)
Skrzydło jest od P-24 i dlatego są 4 km :evil:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: [Wrzesień 39] PZL P.11c Azur 1/72

Postprzez Mikołaj » wtorek, 12 listopada 2013, 20:02

Wczoraj prywatnie obchodziłem Święto Niepodległości, czego efekty poniżej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj wygląda trochę jakby mechanik wylał w środku towot :)
Na zdjęciach wygląda gorzej, w rzeczywistości, wash nie jest aż tak wyraźnie widoczny, a poza tym faktycznie z nim przesadziłem. Pocieszam się tylko że i tak będzie to słabo widoczne po zamknięciu kadłuba.
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Łódź

Re: [Wrzesień 39] PZL P.11c Azur 1/72

Postprzez LazyCat » czwartek, 16 stycznia 2014, 18:37

I co dalej?
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 17:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina


Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości