Motocyklowy projekt grupowy?!

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Kazik » czwartek, 22 października 2009, 21:08

Ostatnio wkręciłem się na dobre w sklejanie jednośladów. Przybywa ich w magazynie, ale zaobserwowałem, że nie tylko u mnie. Pojawił się, więc taki pomysł żeby może zorganizować w okresie zimowym grupowy projekt motocyklowy.
Z racji wymogów regulaminowych trzeba by troszkę nakreślić charakter projektu. Zawęzić ramy np. KULTOWE JEDNOŚLADY

Byli by chętni do wzięcia udziału w takiej akcji?!
Termin do uzgodnienia.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez wuen » czwartek, 22 października 2009, 21:14

Pierwszy !!
Hayabusa X1 stuningowana przez Yoshimurę + blaszki + różne inne dodatki
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Mr. Headshok » czwartek, 22 października 2009, 22:37

Ja tam też bym się pisał, o ile termin będzie wystarczająco długi :mrgreen:

Należało by przede wszystkim wyjaśnić pojęcie "Kultowe jednoślady"... jeżeli takowe będzie tematem projektu.
Można by również bardziej sprecyzować temat, na przykład "Gwiazdy Moto GP" lub "Motocykle cywilne Yamaha".
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Kazik » czwartek, 22 października 2009, 22:46

Kultowe w sensie popularne. Takie, które mniej czy bardziej fanatyczny fan motoryzacji kojarzy od razu np. Hayabusa. Tyle, że z drugiej strony jest to pojęcie dość względne i szanowne moderatory mogą się przyczepić.
Chodziło mi o to żeby był wilk syty i owca cała tj. żeby nie przekreślać ani cywili ani GP, bo w ten sposób istnieje szansa na zwiększenie zainteresowania. Tym bardziej, że aby termin był
Mr. Headshok napisał(a):...wystarczająco długi...

musi być przynajmniej z 8 uczestników. Jeśli dobrze pamiętam.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez xenomorph » czwartek, 22 października 2009, 23:15

Odnośnie motocykli, to temat nie jest taki prosty, jakby mogło się wydawać. Tu nie ma tak wielu opcji do wybrania
pod względem budowy jakiegoś modelu, któregoś producenta. Wybierając, np. Yamaha, to eliminuje się inne marki,
jak choćby wspomniane Suzuki i inne. A że na forum motocykli zatrzęsienie ;o) , to należałoby przemyśleć, bardzo
szerokie i mało precyzyjne "Kultowe motocykle".

Myślę, że moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko, ponieważ jak napisałem wyżej, jest to bardzo niszowy temat,
więc aby przyciągnąć do zabawy, nie ma sensu robić dokładnych wytycznych, bo w galerii może ze dwa modele zobaczymy.
Jestem również za długim terminem, to znaczy około 12-18 miesięcy, bo nie wszyscy mają czas, a przyjemność i zabawę
powinien mieć każdy.

Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez wuen » czwartek, 22 października 2009, 23:51

Proponuję ograniczenie do jednej skali czyli 1:12 - obserwatorzy mieliby wtedy możliwość porównania jak poszczególne elementy wyglądają w wykonaniu różnych firm i różnych modelarzy.
A co do "kultowości" to można za takie uznać każdy motocykl Valentino Rossi'ego - bo mistrza świata, Hayabusę - bo kiedyś była najszybsza, Harleya - bo Harley :lol:
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Mr. Headshok » piątek, 23 października 2009, 09:10

wuen napisał(a):...Hayabusę - bo kiedyś była najszybsza...


...albo CBR1100XX lub ZX12R bo tez były najszybsze... jedna przed a druga po Hayabusie :mrgreen:

A tak na poważnie to ja byłbym za tym, żeby nie łączyć maszyn sportowych z cywilnymi. Ci, którzy wezmą na warsztat motocykle GP z pewnością będą mieć trochę więcej do roboty (karbon, oklejanie owiewek itp) niż ci, budujący cywilne sprzęty. Wówczas trudno będzie obiektywnie ocenić który model jest lepszy albo który modelarz włożył więcej pracy w wierne odtworzenie repliki.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Kazik » piątek, 23 października 2009, 09:45

Mr. Headshok napisał(a):...ja byłbym za tym, żeby nie łączyć maszyn sportowych z cywilnymi

Tyle, że w ten sposób zawęzimy tematykę i tym samym zmniejszy się grono potencjalnych zainteresowanych.
Po za tym projekt grupowy chyba nie jest konkursem.
Czy się mylę?


Mr. Headshok napisał(a):...Ci, którzy wezmą na warsztat motocykle GP z pewnością będą mieć trochę więcej do roboty ... niż ci, budujący cywilne sprzęty

Oj tutaj bym polemizował. Wszystko zależy od podejścia do modelu.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez wuen » piątek, 23 października 2009, 09:52

Jestem tego samego zdania co Kazik - modeli cywilnych jest mało zaś nie każdy będzie chciał robić sportowy.
A co do drugiego punktu - można zrobić sportowy z pudła i będzie mniej pracochłonny niż zwaloryzowany cywil z blaszkami tarcz, zębatek, zestawami łańcuchów, nitami, śrubkami, zapinkami itp itd...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Mr. Headshok » piątek, 23 października 2009, 10:10

Ok, zatem połączmy "sporty" z "cywilami".
Faktycznie, i tak już wąskie grono motocyklowych sklejaczy mogło by nam się niepotrzebnie jeszcze "skurczyć".
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez greatgonzo » piątek, 23 października 2009, 11:48

wuen napisał(a):Ci, którzy wezmą na warsztat motocykle GP z pewnością będą mieć trochę więcej do roboty (karbon, oklejanie owiewek itp


Nic nie stoi na przeszkodzie by cywil miał to wszystko co wyścigówka plus lampy i finezyjne malowania w anioły zamiast naklejek sponsorskich :mrgreen: .
Tylko chyba będziecie musieli wyłonić wewnętrzną komisję, która będzie decydować czy dany sprzęt rzeczywiście jest kultowy ;o) .
Chyba, żeby wystarczyło by był kultowy w określonych kręgach - wszystko się zmieści :lol:

Mam nadzieję, że projekt się rozwinie. Fajny jest.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez portalus » piątek, 23 października 2009, 11:50

Nie widzę ja na razie tego projektu.
1 – za mało chętnych – na razie jest 4 jak dobrze rozumiem, rozpoznajcie temat bojem wśród potencjalnych uczestników jakich w nim widzicie
2 – tematyka jakakolwiek , poza skalą, zawęża ilość uczestników, ja mam tylko dwa motocykle na stanie co bym je chciał popełnić (GP) i jeden z zamiarem kupna (Yamaha Vmax) – więcej na razie mnie nie ciągnie do jednośladów.

PS
Oczywiście projekt to nie konkurs.
Przykład F1 wskazuje dobitnie, że inicjatywy takie są bardzo długoterminowe.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez wuen » piątek, 23 października 2009, 11:58

Dlatego ja "kultowy" biorę w cudzysłów - bo jak wcześniej wspomniałem - kultowość zależy od grupy ludzi.
Wspólnie z Kazikiem zastanawialiśmy się jak zawęzić kategorię ale wychodzi na to, że zawężenie znacznie ograniczy grupę potencjalnych wykonawców.
Motocykle to i tak niszowa grupa więc sama idea ich robienia to zachęta.
Po zrobieniu 2 modeli nabrałem ochoty na następne - w kolejce są 2 Hondy, Kawasaki Ninja i Yamaha YZR-M1 '04 a kto wie co przyniesie przyszłość...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez Kazik » piątek, 23 października 2009, 12:27

portalus napisał(a):...wśród potencjalnych uczestników jakich w nim widzicie

Widzimy wszystkich którzy mają ochotę skleić jednoślada z silnikiem (bo rowery odpadają ;o) ).
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motocyklowy projekt grupowy?!

Postprzez WestBikers » piątek, 23 października 2009, 14:02

Ja też jestem chętny na taki projekt - jeszcze nigdy nie budowałem motocykla, a mam jakieś Suzuki w domu.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Następna strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości