Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Dział poświęcony konkursowi fotograficznemu. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, a także ankiety dotyczące wyboru fotografii miesiąca i roku.

Czy do regulaminu konkursu wprowadzić zapis o obowiązku uzasadniania zgłaszanego zdjęcia?

Ankieta wygasła sobota, 27 grudnia 2014, 08:11

Tak
15
56%
Nie
12
44%
 
Liczba głosów : 27

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez HK1885 » wtorek, 30 grudnia 2014, 18:54

spiton napisał(a):myślę, że nikt nie będzie oceniał uzasadnienia.

vs.
spiton napisał(a):A jeśli ktoś będzie pisał uzasadnienia poniżej poziomu wymaganego na konkursie fotograficznym


Czy tutaj jest jeszcze jakiś komentarz potrzebny?...

:lol:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Reklama

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez spiton » wtorek, 30 grudnia 2014, 19:06

Jeśli w konkursie będą brali udział ludzie z podstawą kultury. To moderacja będzie zbędna. I jestem pewien, że będzie. A pozostali powinni być dyskretnie wypraszani. Tak się to odbywa w cywilizowanym świecie.
Jak wchodzisz na salony to powinieneś się zorientować jakie zasady tam obowiązują, żeby nie narazić się na obciach dyskretnego wyproszenia. Jestem pewien, że trzeba będzie mieć dużo złej woli, żeby nie napisać satysfakcjonującego uzasadnienia.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Cichociemny » wtorek, 30 grudnia 2014, 19:15

spiton napisał(a):Jeśli w konkursie będą brali udział ludzie z podstawą kultury. To moderacja będzie zbędna. I jestem pewien, że będzie. A pozostali powinni być dyskretnie wypraszani. Tak się to odbywa w cywilizowanym świecie.
Jak wchodzisz na salony to powinieneś się zorientować jakie zasady tam obowiązują, żeby nie narazić się na obciach dyskretnego wyproszenia.

viewtopic.php?f=43&t=76232&start=0#p904765 :lol:
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez dewertus » wtorek, 30 grudnia 2014, 21:19

spiton napisał(a):Oba zgłoszone przez Mikołaja zdjęcia są z błędami. I w obu galeriach jest wiele lepszych. Szczególnie żal mi bearcata Piotra. Bo zrobił od groma lepszych fotek.

Seba, sorry ale błądzisz - przedmiotem dyskusji nie jest ocena zdjęć wybranych przez Mikołaja, lecz pytanie czy nominował zdjęcie czy model przedstawiony na zdjęciu.

Cała dyskusja o uzasadnieniu wyboru danego zdjęcia (wg mnie) sprowadza się to podstawowego lecz niestety zatraconego na przestrzeni ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu tygodni pytania - czy zgłaszający aby na pewno nominował do konkursu ZDJĘCIE a nie MODEL...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez rotpol13 » wtorek, 30 grudnia 2014, 21:44

dewertus napisał(a):Cała dyskusja o uzasadnieniu wyboru danego zdjęcia (wg mnie) sprowadza się to podstawowego lecz niestety zatraconego na przestrzeni ostatnich kilkunastu/kilkudziesięciu tygodni pytania - czy zgłaszający aby na pewno nominował do konkursu ZDJĘCIE a nie MODEL...


Jako forumowy głupek próbujący nieco rozkręcić konkurs i niezorientowany jakie zasady ''panują na salonach'' (niestety nie posiadam dyplomu podhalańskiej szkoły fotografii) przyznaję, iż w wielu przypadkach nominowałem nie fotkę, ale model na fotce :).

Często w konkursie gdzie były świetne fotki, wygrywały jednak modele na fotkach.

Może dobrym pomysłem byłyby dwa konkursy - na fotkę i na model na fotce :?: (tak, wiem - za wiele zachodu)

PS. Nadrobię braki w wykształcaniu przed kolejną nominacją :mrgreen:

PS 2. To chyba efekt chodzenia do państwowej szkoły i sytemu szkolnictwa opartego na pruskim szkolnictwie przymusowym. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez fragles » wtorek, 30 grudnia 2014, 21:53

spiton napisał(a): Szczególnie żal mi bearcata Piotra. Bo zrobił od groma lepszych fotek.


Piotr, tylko nie poddaj się tej perfidii! Już w poprzednim tygodniu skurczybyk w podobnie perfidny sposób wykolegował z konkursu fajną fotkę RAV-a.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez rotpol13 » wtorek, 30 grudnia 2014, 21:56

fragles napisał(a):
spiton napisał(a): Szczególnie żal mi bearcata Piotra. Bo zrobił od groma lepszych fotek.


Piotr, tylko nie poddaj się tej perfidii! Już w poprzednim tygodniu skurczybyk w podobnie perfidny sposób wykolegował z konkursu fajną fotkę RAV-a.


Skurczybyk bywał na salonach, wie co robi :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez spiton » środa, 31 grudnia 2014, 00:15

rotpol, mimo, że często bywamy po przeciwnej stronie barykady doceniam twoje nominacje. Nie zawsze są idealnie celne ale zawsze są, i chociażby przez samą swoją aktywność wyrobiłeś w sobie odpowiednia wrażliwość. Nie wydaje mi się, żeby było dla ciebie problemem sklecenie dwóch zdań uzasadniających.
PS. To normalne, ze kiedy na forum pojawia się zjawiskowy model, to nominujemy jedno z jego zdjęć nie dla zdjęcia, tylko dla modelu. Nie ma sensu z tym walczyć moim zdaniem

fragles napisał(a):
spiton napisał(a): Szczególnie żal mi bearcata Piotra. Bo zrobił od groma lepszych fotek.


Piotr, tylko nie poddaj się tej perfidii! Już w poprzednim tygodniu skurczybyk w podobnie perfidny sposób wykolegował z konkursu fajną fotkę RAV-a.


Jeśli to faktyczni9e ja przyczyniłem się do wycofania się z konkursu RAV.a to bardzo go przepraszam i w takim razie jest mi przykro. Ale zanim w ten sposób postawisz sprawę, może najpierw upewnił byś się, czy faktycznie taka jest prawda, czy tylko tak ci się wydaje. Jeśli faktycznie to ja byłem powodem wycofania się RAV'a, to cóż, również wycofałem swoje zdjęcia, moim zdaniem bardzo udane. Słowem odpokutowałem. Oczywiście przyjmę do wiadomości, że to ja byłem powodem wycofania zdjęć RAV'a ale tylko od niego samego.
Ostatnio edytowano środa, 31 grudnia 2014, 00:21 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » środa, 31 grudnia 2014, 00:17

Mam jeszcze jedną propozycję - wydaje mi się że sensowną.
Do tej pory gdy do jednego modelu było zgłaszane więcej niż jedno zdjęcie, to administrator decydował które z nich będzie brało udział w konkursie.
Czy nie można by zmienić tej zasady, że takiego wyboru dokonywałby autor nominowanych fotografii?
Byłoby to sprawiedliwsze i chyba po prostu rozsądniejsze.

spiton napisał(a):PS. To normalne, ze kiedy na forum pojawia się zjawiskowy model, to nominujemy jedno z jego zdjęć nie dla zdjęcia, tylko dla modelu. Nie ma sensu z tym walczyć moim zdaniem


Ja bym powiedział, że tak jest z reguły.
Dobre zdjęcie to bonus do dobrego modelu, ale znakomity model broni się sam, nawet gdy jest na kiepskim zdjęciu.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez dewertus » środa, 31 grudnia 2014, 01:07

spiton napisał(a):kiedy na forum pojawia się zjawiskowy model, to nominujemy jedno z jego zdjęć nie dla zdjęcia, tylko dla modelu. Nie ma sensu z tym walczyć moim zdaniem

I tu jest problem - to jest konkurs FOTOGRAFICZNY a nie modelarski. To nie model ma być zjawiskowy tylko zdjęcia które go prezentują.
Solo napisał(a):Dobre zdjęcie to bonus do dobrego modelu, ale znakomity model broni się sam, nawet gdy jest na kiepskim zdjęciu

Rozumiem, że właśnie tym się kierowałeś nominując totalnie rozjechane zdjęcie skądinąd fajnego Drakena Jurka? Tylko jak się to ma do konkursu fotograficznego, którego idea to własnie wyłonienie doskonałych zdjęć??? :roll:

Przedmiotem konkursu były (są) umiejętności fotograficzne poszczególnych forumowiczów a nie modelarskie - sam model schodzi na drugi plan. Czas koledzy wreszcie to zrozumieć, w przeciwnym razie dalsza dyskusja traci jakikolwiek sens.
Ostatnio edytowano środa, 31 grudnia 2014, 01:12 przez dewertus, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » środa, 31 grudnia 2014, 01:09

Zdjęcie może faktycznie nie jest najlepsze, ale szkoda było nie nominować tak pięknego modelu.
Powody opisałem w poście wcześniej.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez spiton » środa, 31 grudnia 2014, 01:13

dewertus napisał(a):Rozumiem, że właśnie tym się kierowałeś nominując totalnie rozjechane zdjęcie skądinąd fajnego Drakena Jurka? Tylko jak się to ma do konkursu fotograficznego, którego idea to własnie wyłonienie doskonałych zdjęć??? :roll:


Jak zobaczyłem to zdjęcie to sobie pomyślałem " czemu akurat to" ?? Ewidentnie nieostre !!
Ale rozumiem Sola. Niemniej konieczność uzasadnienie spowodowałaby, ze takich zdjęć by chyba nie było. Co uważam, za dobre. Trzeba by znaleźć lepsze !! Pozbawione ewidentnych błędów.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » środa, 31 grudnia 2014, 01:18

Zgłaszając zdjęcia nie da się oddzielić oceny modelu od ogólnej oceny zdjęcia.
Pisałem o tym na pierwszej stronie tego wątku.
Naprawdę, chciałbym zobaczyć kto z ręką na sercu powie, że nie zdecyduje się nominować marnego zdjęcia, na którym będzie przepiękny model.
No nie uwierzę.
Dlatego należy nominować zdjęcia, których łączna ocena wraz z modelem jest wysoka.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez spiton » środa, 31 grudnia 2014, 01:21

Przed chwila odwiedziłem galerie drakena, żeby zobaczyć, czy nie ma tam lepszej fotki. I kurde nie ma. W konkursie na fotkę dobry model dodaje fotce bajeru, ale słaba fotka świetnego modelu jest nie na miejscu.

PS. Jurek, zrób lepsze fotki Drakenowi. Zasługuje na nie !
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » środa, 31 grudnia 2014, 01:23

No cóż, w takiej sytuacji administrator będzie mógł taką marną fotkę odrzucić, argumentując słabym uzasadnieniem. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs fotograficzny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość