Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Dział poświęcony konkursowi fotograficznemu. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, a także ankiety dotyczące wyboru fotografii miesiąca i roku.

Czy do regulaminu konkursu wprowadzić zapis o obowiązku uzasadniania zgłaszanego zdjęcia?

Ankieta wygasła sobota, 27 grudnia 2014, 08:11

Tak
15
56%
Nie
12
44%
 
Liczba głosów : 27

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez spiton » piątek, 2 stycznia 2015, 00:45

Administracja zaproponowała dodanie uzasadnienia. Uważam, ze to ciekawe rozwiązanie. Przetestujmy je.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez shivadog » piątek, 2 stycznia 2015, 08:56

Dawno tu nie zaglądałem, a tu taka burza w szklance wody.
Debatujecie nad wprowadzeniem czegoś co już jest.
Pamiętam, gdy udostępniliśmy zgłaszanie zdjęć do konkursu wpisaliśmy zalecenie,
by zgłoszenie było poparte uzasadnieniem. Początkowo, większość się tego trzymała.
Tyle, że w praktyce teraz, mało kto to robi.

michal.s napisał(a):
[...]Każde zgłoszenie musi zawierać uzasadnienie dlaczego akurat to zdjęcie zasługuje na wyróżnienie


Uważam, że uzasadnianie ma jakiś sens, ale nie ma potrzeby wymuszania tego obowiązku.
1. Tworzy dodatkowy obowiązek weryfikowania zgłoszenia. Moderator ma wywalać zgłoszenia bez uzasadnień?
2. Zniechęca od zgłaszania osoby, które po prostu zachwyciło jakieś zdjęcie i nie chcą wymyślać na siłę z jakiego powodu.
A biorąc pod uwagę ilość osób aktywnie zgłaszających, raczej może to być zabójcze dla całej zabawy.
3. Większość uzasadnień i tak będzie wyglądać - "bo mi się podoba".
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » piątek, 2 stycznia 2015, 10:27

Na razie i tak nie ma czego zgłaszać.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Jacek Kempiński » piątek, 2 stycznia 2015, 18:23

A czemu po prostu nie ma tak że kto chce wstawia zdjęcie , przy zdjęciu jest licznik ,komu się podoba klika i już. Licznik pokazuje kto ma najwięcej punktów ten wygrywa .To moje przemyślenie
Avatar użytkownika
Jacek Kempiński
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 maja 2012, 11:53

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez RAV » piątek, 2 stycznia 2015, 20:17

Jacek Kempiński napisał(a):A czemu po prostu nie ma tak że kto chce wstawia zdjęcie , przy zdjęciu jest licznik ,komu się podoba klika i już. Licznik pokazuje kto ma najwięcej punktów ten wygrywa .

Wybitni informatycy administrujący tym forum za niemożliwe uznali zrobienie normalnie działającej wyszukiwarki, a Ty tu jakieś liczniki wymyślasz...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez rotpol13 » piątek, 2 stycznia 2015, 20:26

Jakaś nagonka na administrację forum, czy co :mrgreen:

Wyczuwam dobry biznes, sprzedaż pluszowych kukiełek administratorów w komplecie ze szpilkami modelarskimi.

Paru klientów już jest, dadzą wszystko by wpić szpilę :mrgreen:

PS. Gratis w zestawie kukiełka Solo do rozszarpania przez psa :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 2 stycznia 2015, 20:55

Jacek Kempiński napisał(a):A czemu po prostu nie ma tak że kto chce wstawia zdjęcie , przy zdjęciu jest licznik ,komu się podoba klika i już. Licznik pokazuje kto ma najwięcej punktów ten wygrywa .To moje przemyślenie

Nie jestem informatykiem i moge sie mylic, ale taki mechanizm wymagalby solidnej ingerencji w silnik forum- dziesiatki zdjec dziennie, a przy kazdym licznik, w dodatku z kontrola uniemozliwiajaca wielokrotne klikanie. Mechanizm dla wielu zdjec, a istotny tylko dla kilku tego wartych. A potem moderatorzy sprawdzajacy recznie kazde zdjecie pod katem "lajkow", zeby zadnego nie przegapic.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez RAV » sobota, 3 stycznia 2015, 00:04

piotr dmitruk napisał(a):dziesiatki zdjec dziennie, a przy kazdym licznik, w dodatku z kontrola uniemozliwiajaca wielokrotne klikanie. Mechanizm dla wielu zdjec, a istotny tylko dla kilku tego wartych.

Konkretnie to trzebaby zrobić nową tabelę w bazie danych, zawierającą ID zdjęcia, ID klikającego i datę kliknięcia. Przy każdym wyświetleniu zdjęcia przez danego użytkownika system musiałby wyszukać oba odnośne ID. Jeśli nie znajdzie - wyświetla przycisk "zgłaszam do konkursu" (kliknięcie go zrobi INSERTa do bazy). Jeśli znajdzie - wyświetla informację "już to zgłosiłeś" plus ew. datę zgłoszenia lub przycisk "wycofaj zgłoszenie", jeśli zostanie ustalone, że zgłoszenia można wycofywać (i wtedy DELETE wpisu z tabeli). Nie ma możliwości zrobienia duplikatu. Można nawet wprowadzić ograniczenie liczby zgłoszeń przez danego użytkownika w dany okresie na całym forum (np. każdy użytkownik może zgłosić tylko 10 zdjęć w tygodniu).

piotr dmitruk napisał(a):A potem moderatorzy sprawdzajacy recznie kazde zdjecie pod katem "lajkow", zeby zadnego nie przegapic.

Chyba żartujesz... Prosty SELECT liczący kliknięcia w danym zakresie dat wystarczy. W odpowiedzi dostaniesz gotowy ranking najczęściej zgłaszanych zdjęć. Wyświetlanie wyniku w czasie rzeczywistym nie powinno być problemem, oczywiście jeśli taka będzie decyzja, żeby ujawniać wyniki w trakcie głosowania.

Są tylko dwa problemy: Po pierwsze, trzebaby mieć kogoś, kto pogrzebie w bazie i skryptach forum i nie rozwali wszystkiego przy tym. Po drugie - wymyślić system nadawania ID zdjęciom, co nie jest trywialne (mogę wstawić fajne zdjęcie, nazbierać lajków, a potem strolować konkurs, podmieniając zdjęcie na moim serwerze na jakieś np. politycznie niepoprawne). Możnaby przechowywać np. kod md5 wygenerowany z zawartości pliku graficznego - wtedy jeśli nagle pojawi się niezgodność między plikiem a kodem (czyli zmieniłby się plik), wpisy tego zdjęcia byłyby automatycznie usuwane.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 3 stycznia 2015, 00:16

No widzisz, może ktoś jest na tyle mądry, że to zrozumie, i może jest to w stanie zrobić.
Ja jestem lajkonikiem i połowa z tego brzmi dla mnie jak po mongolsku.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Kuba P. » sobota, 3 stycznia 2015, 00:21

piotr dmitruk napisał(a):No widzisz, może ktoś jest na tyle mądry, że to zrozumie, i może jest to w stanie zrobić.
Ja jestem lajkonikiem i połowa z tego brzmi dla mnie jak po mongolsku.


Bo jesteś chirurgiem a nie konsultantem IT za jakiego podaje się nasz Szanowny Kolega.Ci od IT zawsze byli, są i będą inni.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Jacek Kempiński » sobota, 3 stycznia 2015, 08:29

Co do bazy danych to palcy bym nie wkładał szybciej forum nowe założysz . Z tego co sie spotkałem takiego geniusza szybko nie znajdzie się co za friko pogrzebie w bazie danych . Myśle że Polak jest nie ufny i trzeba by wymyślić prosty sposób aby wszyscy mogli sami policzyć ile zdobyło punktów każde zdjęcie
Avatar użytkownika
Jacek Kempiński
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 maja 2012, 11:53

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » sobota, 3 stycznia 2015, 18:19

Ja nie do końca chyba rozumiem potrzebę takiego dłubania przy tym konkursie, jakby to było nie wiem co.
Konkurs foto to przyjemne urozmaicenie aktywności formowej, który jest swego rodzaju skromną nobilitacją autorów dobrych zdjęć/modeli, wybieranych głosami forumowiczów.
Po co to zmieniać?
Jakiekolwiek dłubanie przy regulaminie nie jest dobrym pomysłem - obowiązek dodawania uzasadnienia przy zgłaszanym zdjęciu łatwo jest ośmieszyć, co widać na przykładzie ostatniego zgłoszonego dziś zdjęcia.
Było do tej pory dobrze, nie warto było przy tym majstrować.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez ewpiga » sobota, 3 stycznia 2015, 19:51

Nie tyle łatwo ośmieszyć, co nawet po pierwsze..nie mamy pomysłu na sensowne uzasadnienie, które i tak o niczym nie świadczy.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez Solo » sobota, 3 stycznia 2015, 20:24

Generalnie jest tak: cokolwiek nie zostanie zaproponowane, przegłosowane i wdrożone, to i tak będzie awantura.
Ja nauczyłem się z tym żyć na tym forum. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 09:05

Re: Zmiana formuły konkursu na fotkę - uzasadnienie zgłaszenia

Postprzez rotpol13 » sobota, 3 stycznia 2015, 20:43

Solo napisał(a):Generalnie jest tak: cokolwiek nie zostanie zaproponowane, przegłosowane i wdrożone, to i tak będzie awantura.
Ja nauczyłem się z tym żyć na tym forum. :)


Wymiana poglądów, nie awantura.

Niestety nie nauczyłeś się żyć na tym forum, tylko zostałeś do tego zmuszony :mrgreen:

MW potraktował Cię ulgowo za wpis:

Starajcie się raczej tępić trollerstwo, desant z SYFu czy inne tego typu wynaturzenia, a będzie na forum przyjemniej.


tutaj już by to nie przeszło :!:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs fotograficzny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości