Messerschmitt Bf-109 E-4/B | Airfix 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt Bf-109 E-4/B | Airfix 1:48

Postprzez HubertKendziorek » niedziela, 1 sierpnia 2021, 22:36

Messerschmitt Bf-109 E-4/B, S9+GT z 9/SKG 210, Uffz Werner Ringel (?), Rosja, marzec 1942.

Model Airfixa, bardzo ubogi w detale, wzbogacony więc o żywiczne dodatki Pavli (są niezbędne, zwłaszcza powierzchnie sterowe i klapy) U-48-35 i U 48-36, w kabinie blachy Eduarda, wymienione uzbrojenie na zestaw luf Abera i Pavli. Z rzeczy, które nie odpowiadają oryginałowi, na pewno warto wspomnieć o osłonie filtra wlotu powietrza do sprężarki, który powinien być typowy dla produkcji Fieseler, zagłówek i zapewne wyrzutnik bomb - ale to był element wymienny, więc się nie przejmujmy. Zapomniałem o sygnalizacji wysuniętego podwozia, dorobię chyba.

Ogólnie, nie jest to żadne cudo, nie miałem też do niego serca, dlatego budowa tego prostego zestawu trwała zdecydowanie zbyt długo, od wakacji 2019, albo i dłużej. Ale z zasady pokazuję wszystko, co skończyłem, więc kolejny nudny i przeciętny model ląduje w galerii.

Malowany MRP, Gunze, wash i brudzenie specyfikami od Modellers World, pigmenty AK.
Kalkomanie z TOPDRAWINGS Nr 4 wyd. Kagero - doskonałe. Ogólnie starałem się możliwie oddać wiernie to, co jest na rysunku z książki. Zdjęcia S9+GT pokazują ciemny kołpak - ale zrobiłem wg książki.

Z rzeczy dziwnych - to jeden z najcięższych modeli myśliwca z okresu II Wojny Światowej w skali 1:48, jakie mam. Części są grube, z przodu ogromna bryła tworzywa udająca silnik - ma to swoją wagę.

Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia zdjęć, można rzeczowo krytykować, można narzekać, można nawet wyolbrzymiać ;o)
Hubert


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2107
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4/B | Airfix 1:48

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 08:35

Ja się wypowiem tylko co do malowania (bo merytorycznie się nie znam :P ), w mojej opinii żółty jakiś taki zimny jest ( ale może to wina zdjęć, bo w warsztacie wydawało mi się, że był bardziej soczysty niż tutaj, osobiście nie lubię tego koloru malować, bo mi nigdy nie wychodzi ;o) ) a reszta super, gratki.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4760
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4/B | Airfix 1:48

Postprzez Murek » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 10:16

Łukasz_K napisał(a):w mojej opinii żółty jakiś taki zimny jest ( ale może to wina zdjęć, bo w warsztacie wydawało mi się, że był bardziej soczysty niż tutaj, osobiście nie lubię tego koloru malować, bo mi nigdy nie wychodzi ;o)

Bo generalnie kolor żółty źle się kładzie (słabe krycie), zwłaszcza na tak ciemne kolory jak RLM 71 czy 70. Odcień zależny od ilości warstw, im więcej tym bliżej do oryginału....
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2989
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4/B | Airfix 1:48

Postprzez HubertKendziorek » wtorek, 3 sierpnia 2021, 06:27

Co do żółtego, wyszedł słabo. Błąd popełniony na początku, w postaci czarnego podkładu, a poza tym słabe krycie MRP, złożyły się na to, jak to wygląda. Skorzystam z podpowiedzi Jacka Bzunka i w następnym "wschodniofrontowym" malowaniu położę różowy, jako warstwę podkładową.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2107
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Messerschmitt Bf-109 E-4/B | Airfix 1:48

Postprzez Bercik » wtorek, 3 sierpnia 2021, 09:42

Da się i na czarnym, tylko całe cieniowanie trzeba zrobić białym, a żółty dać na koniec transparentnie :)

Model bardzo przyjemny, sam mam go w planach w 1/72 - ale ja przymierzę się do zrobienia filtra Fieseler.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:03


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Artur Domański i 27 gości