Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » środa, 22 września 2021, 09:00

Witam wszystkich!
Skończyłem parę dni temu dość znany model Mitsubishi A5M4 "Claude" od Fujimi. Ostatnia modyfikacja poprzednika "Zero" odnotowała się przede wszystkim na froncie chińskim w latach 1937-40. Godny przeciwnik amerykańskich "Hawk"-ów, brytyjskich "Gladiator"-ów i sowieckich I-15bis i I-16. Prototyp - maszyna z lotniskowca "Soryu", operująca na centralnym froncie w Chinach w 1938 r.
Sam model przyjemny w montażu, ale dość uproszczony. Żeby nie robić OOB, dodałem pasy w kabinie, ognie pozycyjne (plastyk zapalniczki), metalowy maszt i antenę z żyłki, rurkę Pitote-a z igły, stopień pilota. Malowany Gunze.
Po ostatniej krytyce dostępności podglądu zdjęć umieściłem fotki na serwerze Postimage.
Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 29 września 2021, 18:13 przez dymuwa, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Reklama

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 22 września 2021, 19:16

Dymitr, jak otworzysz zdjęcie na Postimage, kliknij prawym klawiszem na zdjęcie, "kopiuj adres grafiki", i to wklej na forum, i obramuj ten adres znaczkiem [Img}{/Img}
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » środa, 22 września 2021, 20:07

Dzięki za pomoc, Mistrzu!
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez Thalgonis » środa, 22 września 2021, 20:18

Akurat na postimage to najprościej wybrać opcję „Hotlink dla for” - wtedy wszystkie, które sobie w danym momencie skopiowałeś ze swojego dysku, wkleją się do wiadomości z odpowiednim oznaczeniem :)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1365
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » środa, 22 września 2021, 21:11

Dzięki, faktycznie najprościej :)
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez Aleksander » środa, 22 września 2021, 22:41

A "Calude" bardzo fajny, choć brakuje mi nieco washa na stateczniku poziomym.
Fajnie, że znowu jesteś!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » czwartek, 23 września 2021, 05:39

Cześć i dziękuję! Uczciwie brudziłem Vallejo, ale linie podziału są tak płytkie, że niewiele z tego widać.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez zegeye » czwartek, 23 września 2021, 10:00

Super temat .... Model niezły .... wzbudza mój sentyment i chęć budowy własnego ;o) Dwie uwagi jedynie. Maszt antenowy w tym samolocie był prostopadły do linii kadłuba a nie pochylony. Coś te klosze oświetlenia w skrzydłach lekko przyduże mi się zdają.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » czwartek, 23 września 2021, 11:15

zegeye napisał(a):...Maszt antenowy w tym samolocie był prostopadły do linii kadłuba a nie pochylony. Coś te klosze oświetlenia w skrzydłach lekko przyduże mi się zdają.

Dziękuję za uwagę. Mówiąc uczciwie, robiłem ten model dla rozgrzewki przed "Animal Planet". Nie znalazłem w necie sensownych rysunków, więc bazowałem na tym, co wymyślili w Fujimi. A maszt mieli "letko pochylni" do przodu, to i taki zrobiłem, Klosze oświetlenia były wycięte dokładnie pod linie na skrzydłach (to co kazali pomalować). Tak że wybaczcie, mości Zbychu, napisałem "prawie OOB". Wypraski tego modelu dość leciwe. Natomiast ukraińska "Clear&Prop" wyprodukowała w ubiegłym roku kilka wersji A5M (z trawieniem i żywicą) - podobno całkiem-całkiem
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez zegeye » piątek, 24 września 2021, 12:11

dymuwa napisał(a):
zegeye napisał(a):...Maszt antenowy w tym samolocie był prostopadły do linii kadłuba a nie pochylony. Coś te klosze oświetlenia w skrzydłach lekko przyduże mi się zdają.

Nie znalazłem w necie sensownych rysunków, więc bazowałem na tym, co wymyślili w Fujimi. A maszt mieli "letko pochylni" do przodu, to i taki zrobiłem, Klosze oświetlenia były wycięte dokładnie pod linie na skrzydłach (to co kazali pomalować). Tak że wybaczcie, mości Zbychu, napisałem "prawie OOB". Wypraski tego modelu dość leciwe.


Wypraski dość leciwe ale jedne z lepszych na rynku. A instrukcja Fujimi na pewno nie pokazywała niczego pochylonego. Podobnie jak te światła które wyciąłeś po zewnętrznej linii podziału, a klosze są dużo mniejsze i powinny być pomalowane jedynie po wewnętrznej linii podziału co również pokazuje instrukcja Fujimi. ;o) Coś mi się widzi że do niej chyba nie zaglądałeś... :P

https://www.mojehobby.pl/products/Mitsu ... lery_start
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » piątek, 24 września 2021, 14:16

zegeye napisał(a):... A instrukcja Fujimi na pewno nie pokazywała niczego pochylonego. Podobnie jak te światła które wyciąłeś po zewnętrznej linii podziału, a klosze są dużo mniejsze i powinny być pomalowane jedynie po wewnętrznej linii podziału co również pokazuje instrukcja Fujimi. ;o) Coś mi się widzi że do niej chyba nie zaglądałeś... :P
https://www.mojehobby.pl/products/Mitsu ... lery_start


Z anteną - rzeczywiście, masz rację. Nt rozmiaru kloszy - znalazłem jednak fotkę z materiałów badania w Moskwie zdobycznego w Chinach A5M.
Obrazek

Co do rozmiaru kloszy - chyba jednak właściwy, natomiast na przedniej krawędzi, faktycznie, było okucie. Poprawki niewielkie, na weekend muszę to zrobić. Dzięki za uwagę.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez zegeye » piątek, 24 września 2021, 18:04

Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał...model jest już zrobiony i po ptokach.... ale to jeden z moich ulubionych samolotów no i chciałbym się podzielić swymi przemyśleniami na przyszłość, dla potomnych ;o) Nadal uważam że w Twoim modelu klosze są za duże. Rosyjskie foty nie pokazują całości skrzydła i nie widać na nich proporcji między kloszem a resztą.... Zerknij na to:

Obrazek

Obrazek

A dodatkowo (zupełnie o tym zapomniałem) Fujimi ma rurkę pitota nie po tej stronie i nie w tym miejscu co trzeba :-/
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » środa, 29 września 2021, 18:19

Dzięki uwagom kolegi Zegeye poprawiłem (na ile mogłem) błędy, tzn.
- zrobiłem okucia ogni pozycyjnych, co od razu wizualnie je zmniejszyło

Obrazek

- przeniosłem i zmniejszyłem Pitota
- wyprostowałem maszt antenowy i, jako skutek, wymieniłem antenę
- na nowo obfotografowałem model i wymieniłem zdjęcia.
Na razie nie miałem czasu bawić się w ich obróbkę.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez marco2607 » sobota, 2 października 2021, 10:05

Obawiam się że światła to był najmniejszy kłopot modelu. Moim zdaniem powinien być srebrny. :(
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Mitsubishi A5M4 "Claude", Fujimi (C-20) 1:72

Postprzez dymuwa » sobota, 2 października 2021, 17:51

Też byłem takiego zdania i kiedyś zrobiłem model A5M4 z firmy Nichimo w kolorze srebrnym. Przez lata byłem przekonany o słuszności takiego właśnie malowania. Ale Fujimi i nowo powstały A5M z Clear&Prop mają w instrukcjach zalecenie dodania do Aluminium Flat + 5% Radome i Gold. Ma to dać kolor wypłowiałego garnka z aluminium. W realu model jest do tego koloru b.zbliżony, ale nie udało mi się tego odfiltrować przy zdjęciach w sztucznym świetle. Spróbuje zrobić kilka zdjęć, jeśli będzie słoneczna pogoda w najbliższych dniach.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości