"Jaskółka" Kuomintangu /ClearProp /1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"Jaskółka" Kuomintangu /ClearProp /1:72

Postprzez dymuwa » sobota, 25 marca 2023, 20:33

Przedstawiam swój kolejny I-16. Tym razem typ 5 od Ukraińskiej ClearProp w barwach Kuomintangu.

SAMOLOT
Od 1937 r. w ramach realizacji umów pomocy wojskowej rządowi Czang Kaj-Szeka do Chin z ZSRR zaczęły napływać myśliwce I-15 bis i I-16 (najpierw typ5, a później typ10). Zwrotny I-16 otrzymał przezwizko "jaskółka". Za wzór wybrałem samolot 21-go czantaja z IV tatuja, na którym w 1938 bronił Hańkou pilot Liu Che-Sheng (Liǔ Zhéshēng 1914-1991). Na nim Che-Sheng dokonał 3 zestrzelenia. Poza tym, do końca konfliktu stał się najbardziej skutecznym Chińskim pilotem myśliwskim, dokonując 10 pewnych i 24 prawdopodobnych zestrzelenia.

Obrazek

MODEL
Jest bardzo przyjemny w budowie i nie sprawił niespodzianek. Malowany farbami Gunze MrHobby Aqueous wg tradycyjnego schematu dla eksportowych myśliwców sowieckich końca lat 30-ch. Z dodatków: lufy karabinów Browning'a od MiniWorld, Pitot z igły chirurgicznej, pasy na fotel z taśmy Tamiya i tylny ogień pozycyjny. Jakoś tak ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. Pamięci Ojca, który zaszczepił mi modelarstwo.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "Jaskółka" Kuomintangu /ClearProp /1:72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 27 marca 2023, 21:24

Po tytule pierwsze skojarzenie miałem, że to Hien, a tu się okazuje, że Osiołka nazwali Jaskółką.
Ładny modelik, chociaż osobiście bardziej podobają mi się frankistowskie malowania.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Jaskółka" Kuomintangu /ClearProp /1:72

Postprzez dymuwa » poniedziałek, 27 marca 2023, 22:00

piotr dmitruk napisał(a):...osobiście bardziej podobają mi się frankistowskie malowania.

Na pewno są bardziej kolorowe. Dziękuję za uwagę.
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 737
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 14:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości